Μονάδα για...μεταφορές ζώων

Discussion in 'Ρωτήστε, Απαντάμε... αλλά μη βιάζεστε!' started by DESPOINA, Oct 6, 2006.

1. joan

joan New Member

Παιδιά ηρεμία. Δέσποινα σε καταλαβαίνω αλλά δεν νομίζω ότι σε κρινει κάποιος. Απλά η Μαρίνα, ο Κώστας και τα παιδιά του stray βλέπoυν μια πιο γενική εικόνα του προβλήματος που αντιμετωπίζουμε στην Ελλάδα με τη ζωοφιλία και πάνω σε αυτό λένε τη γνώμη τους και εσύ αυτή τη στιγμή βλέπεις μόνο την συγκεκριμένη περίπτωση. Και καλά κάνεις. Αλλά δεν υπάρχει λόγος να φτάνουμε σε τέτοιο σημείο.
  2. Σάκης

Σάκης New Member

Μου διέφυγε τελείως τόσο διάστημα που διαβάζω αυτό το θέμα …. Όταν είναι σπάσιμο πρήζεται κιόλας, δεν πρήζεται; Σπασίματα που έχω δει σε ανθρώπους υπήρχε και πρήξιμο.

Δέσποινα αν δεν είναι πρησμένο το πόδι σε επιφάνεια αρκετά μεγάλη από το σημείο της πληγής, δεν θα είναι σπάσιμο. Εστω κι ένα μικρό ράγισμα να είναι πρήζεται. Αν έχει κάποιο πρήξιμο η πληγή μόνο, δεν έχει σπάσει κόκαλο.
    Πες μας πάντως αν έχεις νέα.
  3. ktsirig

ktsirig New Member

Paidia, to thema nomizw oti lythike mia xara: Giatros irthe, to zwo zei pisteyw kalytera, oi antrhwpoi (estw kai twra) deixnoun na noiazontai perissotero...
    Giati na mi xaroume? As dextoume oti itan asximi i katastasi, alla twra pou veltiwthike kai pou i Despoina opote mporei tha pigainei na vlepei ti ginetai, nomizw oti mia xara einai ta pragmata. Ok, to skyli de tha paei isws pote ston kanape, alla nomizw mporoume na to kseperasoume.

Share This Page