μονομαχος

Discussion in 'Ψάρια (όχι για φάγωμα)' started by flea, Oct 27, 2011.

1. flea

flea New Member

Καλημέρα σε όλους! Είμαι νέο μέλος στο forum και θα ήθελα τις συμβουλές σας όσο αφορά το ψαράκι μου. Χθες μου κανε δώρο μια φίλη ένα Μονομάχο. Η κυριότερη μου απορία είναι ''είναι αρσενικό ή θυληκο''..!
    Πόσες φορές την μέρα πρέπει να του δείνω φαγητό και καθε ποσο πρέπει να αλλαζω το νερό του?
    Ευχαριστώ!:07:
  2. ann.lee2

ann.lee2 New Member

3. skouk

skouk Member

file an i trofi pou exeis einai se morfi mikrwn fullwn,xereix fullarakia,tha tou dineis ena kathe mera....oi arsenikoi monomaxoi einai pio ogwdeis kai pio entupwsiakoi me pio megala pterigia apo tous thilukous....opote an o dikos sou einai megaloutsikos tote tha xereis oti einai antras!nero prepei na allla zeis kathe mera alliws mera para mera opwsdipote.kathe fora pou tha allazeis nero frontize to kainourio nero na einai mia idea pio zesto apo to proigoumeno....den thelei polu zesto nero o monomaxos alla thelei nero pio zesto apo ta xrusopsara....an to afiseis se kruo tha arxisei na "peftei"...prepei na pas se pet shop na promitheuteis antixlwrio gia to nero gt to nero tis vrisis exei upervoliko kai den to antexei.prepei na rixneis peripou mia stagona mesa sti guala analoga vevaia kai me to posa litra einai...ennoeitai den vazeis allo monomaxo mazi tou ektos an thes na parakolouthiseis skines apo ti gnwsti omonumi tainia.kai kalo tha itan na min ton exeis se stroggili giala.exaitias tou kulou gialiou o ixos apo tis kiniseis tou psariou epistrefoun panta sto eswteriko me apotelesma to psari na viwnei mia katastasi sunexwmenou stress....

Share This Page