μου αρέσουν τα ψάρια

Discussion in 'Ψάρια (όχι για φάγωμα)' started by leniatotkot, Aug 2, 2011.

1. leniatotkot

leniatotkot New Member

:hurray: θέλω να κάνω μερικές ερωτήσεις για το ενυδρείο μου
    1o:Πόσα λίτρα περίπου νερο να έχει το ενυδρείο και ποσο περίπου θα κοστίζει?
    2ο:Πείτε μου 3 καλούς συνδυασμους ψαριών
    3ο:πρέπει να βάλω αληθινά φυτα?
    4ο:πώς ταιζεις?

και μην ξεχνάτε:ΤΙΚΑΝΟΥΜΕ ΣΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ? ΚΟΛΥΜΠΆΜΕ,ΚΟΛΥΜΠΆΜΕ
    Last edited: Aug 2, 2011
  2. louhs

louhs New Member

εμενα το δικο μου 60 λιτρα εκανε 100$ για τα ειδη των ψαριων δεν ξερω αλλα δεν χρειαζεται να βαλεις αληθινα φυτα εγω εχω ψευτικα το ταιζμα εξαρταται το καθε ψαρακι θελει 1-2 κομματακια τροφεις την ημερα η 4-5 ανα 2 ημερες
  3. leniatotkot

leniatotkot New Member

ευχαριστω . . .

ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ . . . ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ????????????
    ΚΟΛΥΜΠΑΜΕ , ΚΟΛΥΜΠΑΜΕ
    Last edited: Aug 5, 2011
  4. leniatotkot

leniatotkot New Member

τα φυτα

επίσης τα φυτα εγω θα τα παρω αληθινα , και πρεπει να τα φροντιζω, πως?

θα χρειαζομουν οτιδηποτε για τα φυτα καθως και για συνδυασμους ψαριων:thumbsup::dita:

και μην ξεχνατε:
    τι κανουμε στα δυσκολα? κολυμπαμε, κολυμπαμε:banghead:::party:
    Last edited: Aug 8, 2011
  5. leniatotkot

leniatotkot New Member

ΚΑΤΕΠΕΙΓΟΝ

ΘΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΕΝΥΔΡΕΙΟ ΣΕ ΛΙΓΟ ΧΡΟΝΙΚΟ ΔΙΑΣΤΗΜΕ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΠΛΡΟΦΟΡΙΕΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΛΛΑΓΕΣ ΦΙΛΤΡΩΝ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ ΚΑΙ ΨΑΡΙΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΓΛΥΦΤΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΛΕΝΕ , ΟΠΟΙΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΑΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΓΡΗΓΟΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ:dupe::eek:15::iagree:

ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ : ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ? ΚΟΛΥΜΠΑΜΕ ΚΟΛΥΜΠΑΜΕ
  6. leniatotkot

leniatotkot New Member

εντάξει άκυρο , το πήρα το ενυδρείο και είναι 60 λιτρο , με δυο χρυσοψαρα ,1 lemon και ένα που δεν θυμαμαι πως το λένε,τα λένε Μάρλιν , Νέμο ,Λέμονι και Φούσκα. επίσης έχει πορτοκαλί και ασπρα χαλικακια , ενα αληθινο φυτο και ενα ενδιαφερον διακοσμητικο:party:

:grouphug: και μην ξεχνατε: τι κανουμε στα δυσκολα ????κολυμπαμε... κολυμπαμε
  7. Debby

Debby New Member

το ενυδρειο το εστρωσεs;;μετρισειs εκανεs;;σε 60 λιτρα χωραει μονο ενα χρυσοψαρο κ εκτοs αυτου εχειs βαλει τροπικα με κρυου νερου μαζι.φενεται πωs δεν μπηκεs στον κοπο να διαβασειs στο site που σου εδωσα κ ακουλουθησεs τιs οδηγειεs του petshopa,που αυτοι μονο να πουλησουν θελουν..ξεκινα διαβασμα
    www.aquatek.gr
    www.aquazone.gr
    www.tsamisaquarium.gr
  8. louhs

louhs New Member

το φιλτρο πρεπει να αλαζεται 1 φορες την εβδομαδα και 60 λιτρα ενυδρειο χωραει το πολυ 2 χρυσοψαρα συγνωμη που δεν σου απαντησα πιο πριν ημουν διακοπες
  9. louhs

louhs New Member

για 60 λιτρα ενυδρειο δεν νομιζω να μπορουν να μπουν αληθινα φυτα
  10. louhs

louhs New Member

για να καταλαβω πηρες 4 χρυσοψαρα δεν θα σου μεγαλωσουν φυσιολογικα αρα δε θα ζησουν και πολυ το πολυ 2 ψαρια μπορεις να παρεις με 60 λιτρων ενυδρειων προσεχε λιγο την αμμωνια ειναι επυκηνδηνη για τα νεα ψαρακια για οτι απορεια θες μπορεις να με ρωτησεις
  11. leniatotkot

leniatotkot New Member

το φιλτρο εχει ενα ασπρο μεγαλουτσικο καλωδιο , να το βαλω μεσα η εξω?

:piggy:και μην ξεχνατε :

τι κανουμε στα δυσκολα ? κολυμπαμε κολυμπαμε
  12. Debby

Debby New Member

κ ξαναρωτο,το ενυδρειο ειναι στρωμενο;;;φυτα κ σε 10λιτρο μπορουμε να βαλουμε,αλλα στην περιπτωση του φυλου μαs θα τα φανε τα χρυσοψαρα.το φυλτρο(το σφουγγαρι)ΔΕΝ πρεπει να αλλαζεται γιατι χαλαs την βιολογια που εχει αναπτηχθει,αλλα να ξεπλενεται με ενυδρειακο νερo παντα.οχι βρισηs γιατι παλι σκοτωνειs την βιολογια κ φτου απ'την αρχη.
  13. leniatotkot

leniatotkot New Member

τι εννοείς στρωμένο , νομιζω είναι αλλα αν μου το εξηγησεις καλυτερα θα σου πω
  14. Debby

Debby New Member

15. leniatotkot

leniatotkot New Member

οχι οχι , η κυρια απο το πετ σοπ μας εβαλε μεσα δικο τηε ενυδρειακο νερο και να δεις που τα ψαρια θα ειναι περιφημα στο λεω
  16. Debby

Debby New Member

το νερο δεν κανει τπτ...μην ακουs τουs μαγαζατoρεs.αυτοι να πουλησουν θελουν.ασε που οι περισσοτεροι ειναι ασχετοι.για αρχη παρε μετρισειs για αμωνια και νιτρικα.
  17. leniatotkot

leniatotkot New Member

γεια σας,,επέστρεψα από μακροχρόνιο διάλειμμα και έρευνες και σε άλλα φόρουμ..ευχαριστώ πολύ για τισ συμβουλές και τώρα καταλαβα οτι ειχατε δικιο..πλέον έχω ενα 60 λιτρο ενυδρειο με 2 χρυσοψαρα μεσα το ενα 11 και το αλλοο 8 μηνων υγιεστατα.

Share This Page