Μπορώ να στείλω για υιοθεσία στο εξωτερικό αδέσποτα γατάκια

Discussion in 'Ρωτήστε, Απαντάμε... αλλά μη βιάζεστε!' started by Aldou, Sep 21, 2017.

1. Aldou

Aldou New Member

Καλημέρα σας,

Είμαι καινούργιο μέλος και θα ήθελα τη βοήθεια σας! Είδα σε παλιοτερο post να αναφέρεται το θέμα της αποστολής σκύλων στο εξωτερικό για υιοθεσία, η οποία ελέγχεται και διασφαλίζεται ότι το ζωάκι είναι σε καλά χέρια! Θα ήθελα τη βοήθεια σας για να μάθω πώς μπορώ να στείλω αδέσποτα γατάκια για υιοθεσία στο εξωτερικό και να ξέρω πού θα πέσουν. Υπάρχει κάποια οργάνωση που να μπορώ να εμπιστευθώ? Έχω ακούσει ότι χρειάζεται κάποια προετοιμασία πχ εμβολιασμός, διαβατήριο. Γνωρίζει κάποιος τι χρειάζεται? Ταΐζω αδέσποτες γατούλες στη πολυκατοικία που μένω και προσπαθώ να τις στειρωνω. Δυστυχώς όμως έρχονται και καινούργιες και φέρνουν τα γατάκια τους, οπότε έχω πρόβλημα στην πολυκατοικία και στη γειτονιά. Η βοήθεια σας είναι πολύτιμη, γιατί φοβάμαι ότι οι γατούλες μου κινδυνεύουν :(
  2. cat.erina

cat.erina New Member

Δεν ξερω τι χαρτια θελει αν ειναι ασυνοδευτο για υιοθεσια, εγω ομως που κουβαλησα την γατουλα μου οταν πηγα για δυο βδομαδες με WorldVentures στην Ολλανδια ηθελε να ειναι σιγουρα το βιβλιαριο πληρεστατο με εμβολια,τσιπαρισμα τα παντα...

Share This Page