Ο Floyd μου

Discussion in 'Τσίου - Σχετικά με τα πτηνά' started by Antigoni87, Nov 20, 2010.

1. Antigoni87

Antigoni87 New Member

Να σας συστήσω τον κοκατίλ μου! :)
    Ήρθε στο σπίτι στις 18/9 και με έχει τρελάνει! Γεννήθηκε Μάιο του 2010, είναι πολύ χαδιάρης, φοβερός τραγουδιστής (έχει όμως μέλλον ακόμη, είναι μικρούλης), σφυρίζει κλέφτικα με μεγάλη θέρμη, κάνει τον συναγερμό αυτοκινήτων, τραγουδάει το μισό Kill Bill (whistle song) και το Jingle Bells (μέχρι το ...all the way!). Επίσης δίνει ηχηρά φιλάκια, και λέει "Έλα δωωω", όχι πολύ καθαρά ακόμη αλλά θα καθαρίσει μεγαλώνοντας! Α, και έκανε μια προσπάθεια χτες να μου πει "Κούκου!" και σήμερα με έπρηξε προσπαθώντας να το πει καθαρότερα αλλά δεν είδαμε πολύ φως :)

Τη δεύτερη μέρα στο σπίτι μου!
    Μ' αρέσουν τα χάδια, μαμά:

Κι ένα βίντεο από τις πρώτες μέρες στο σπίτι, που ήθελε χάδια μόνο μέσα στο κλουβί. Τώρα δεν τολμάω να τον βγάλω και σκύβει το κεφάλι κουνώντας το ρυθμικά μέχρι να τον χαϊδέψω στο σβέρκο. Κάνε πουλί να δεις καλό!

http://www.youtube.com/watch?v=Q37B8cKpyrI
  2. Antigoni87

Antigoni87 New Member

Εδώ μωράκι, το λευκό:

Δεν ήταν γλύκας;;;
  3. αγγελοςΒ

αγγελοςΒ New Member

ειναι!!!
    φατσακος μεγας!και ερωτας σου μεγας!
  4. Irmakias

Irmakias New Member

Ειανι κουκλοσ εχω και εγω ενα κοκατιλακι τον εχω λατρεψει.ΕΜνα κανει το ασ8ενοφορο την κοτα κακαριζει παπο τισ 5 το πρωι!σφυριζει και μενα κλεφτικα και λειι συνεχει κουκουκου!Ειναι τελεια πτηνα!
  5. snake17

snake17 New Member

axou to more einai panemorfo :D

Share This Page