Ο μπέμπης μου...

Discussion in 'Εγώ είμαι ράτσας αλλά και φάτσας' started by antwnakis, Apr 9, 2008.

1. antwnakis

antwnakis New Member

Χαιρετίζω την πιο φιλόζωη κοινότητα του διαδικτύου!

Σας παρουσιάζω (με περίσσια περηφάνια) το μπεμπάκι μου, τον μοναδικό Φρίξο!. Ένα πραγματικά εξαίρετου χαρακτήρα Γερμανικό ποιμενικό που μ' έχει κάνει να χάσω τα λόγια μου. Έξυπνο, υπάκουο, παιχνιδιάρικο, καθαρό, ήσυχο, κοινωνικό. Είναι σχεδόν 4 μηνών και έχει μάθει όλες τις βασικές εντολές (κι όχι μόνο). Περίμενα σχεδόν 25 χρόνια από την τελευταία φορά για μπορέσω βάλω & να έχω ένα πιστό φίλο στη ζωή μου. Ας με συγχωρέσετε, αλλά σκυλάκι σε διαμέρισμα δεν ήθελα να πάρω (και δεν πήρα). Έκανα υπομονή και αφού την κοπάνησα από την Αθήνα και βρέθηκα στην επαρχία η πρώτη μου κίνηση ήταν να προσθέσω ένα νέο μέλος στην οικογένεια! Ήταν μια από τις πιο ευτυχισμένες, λαμπερές και γεμάτες μέρες της ζωής μου...

(οι φωτό είναι λίγο ανακατεμένες χρονικά)

2. ELECTRA86

ELECTRA86 New Member

καλώς ήρθατε και συ και ο μπέμπης σου!!είναι μία γλύκα ο φρίξος!να τον χαίρεσαι!! :D (ότι καλύτερο να έχεις σκυλί στην επαρχία)
  3. Irene

Irene New Member

αγαπητε antwnaki ,

Να χαιρεσαι το νεο μελος και απο τι φαινεται , περναει καλα μαζι σου και ειναι υπεροχος :wink:
    Τρελλαθηκα με την πρωτη φωτογραφια , ειναι ολοιδια με μια φωτο που εχω του Ivan , μα ολοιδια , ακομα και το πως κραταει και τρωει το
    "κοκκαλακι" του ...

Αν λοιπον κρινω απο αυτην την ομοιοτητα , θα εχεις σιγουρα ενα τελειο σκυλι κοντα σου - τελειος και ο Ivanakos μου , γι'αυτο :lol: :lol:
    (εννοειται πως το καθε σκυλι ειναι διαφορετικο - απλα λεω εγω τωρα ... :roll: )
  4. marga

marga New Member

κουκλος!!!!
  5. Alex2

Alex2 New Member

:smt055 :smt055 :smt055 :smt055 :smt055 :smt055 :smt055
  6. Sofia

Sofia New Member

Υπεροχος!!!!!! :heart: :heart: :heart:
  7. SaveAllAnimals

SaveAllAnimals New Member

Πω πω ένα κουκλί!!!
    Να τον χαίρεσαι!!

Έφη.
  8. Myriam

Myriam New Member

Απίστευτος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Να τον χαίρεσαι, είναι ειλικρινά απίθανος και γλυκύτατος..
  9. Πολυ γλυκουλης [smilie=be mine!.gif]
  10. Αχ τι φανταστικο σκυλακι ειναι αυτο!!! Ολοϊδιο με αυτο που ειχαμε στο πατρικο μου οταν ημουνα παιδι. Δεν μπορεις να φανταστεις το ποσο ασχημα ημουν οταν εφυγε απο τη ζωη... Ισως για αυτο και να μου πηρε τοσα χρονια (σχεδον 15) για να αποφασισω να παρω το δικο μου σκυλακι.
    Σου ευχομαι ολοψυχα να σου ζησει πολλα πολλα χρονια και να περασετε απειρες ωρες παιζοντας... :D
  11. Dimitra94

Dimitra94 New Member

Πολυ ομορφο!!!Ειναι γλυκας!!Να τον χαιρεσαι!!! :smt060 :smt040
  12. antwnakis

antwnakis New Member

Σας ευχαριστώ όλους για τα καλά σας λόγια. Ο Φρίξος έχει πλέον μεταμορφωθεί σ' ένα ενήλικο αρσενικό και ειλικρινά σας μιλάω κάθε μέρα με εκπλήσσει με την συμπεριφορά του και την αφοσίωσή του. Δεκατεσσάρων μηνών πλέον ο Φριξάρας και παραμένει αθεράπευτα παιχνιδιάρης, ακούραστος φύλακας, τρομακτικάυπάκουος και φοβερά ήσυχος. Αρκεί να σας αναφέρω ότι βόλτα βγαίνουμε χωρίς λουρί και όταν καμιά φορά ταξιδεύουμε με το καράβι κάθεται δίπλα μου λυτός. Έχουμε βέβαια ένα προβληματάκι με τις γάτες, αλλά το ελέγχουμε μέχρι ενός σημείου. Το σημαντικότερο πρόβλημα που αντιμετωπίζω (κι εγώ και ο Φρίξος) είναι η κοινωνικοποίηση με άλλα σκυλιά και οι φόλες. Βρίσκομαι στη Χίο (όχι στην πόλη) και πραγματικά δεν μπορώ να βρω ιδιοκτήτες που να έχουν σκυλιά με σώας τας φρένας. Τα περισσότερα είναι δεμένα και μαντρωμένα με αποτέλεσμα να είναι υστερικά, τα αδέσποτα είναι πάρα πολύ επιθετικά με αποτέλεσμα να έχουν αρπάξει τον Φρίξο τρεις φορές και υπάρχουν και κάποια σκυλάκια, μικρόσωμα κατά κύριο λόγο, τα οποία οι ιδιοκτήτες τους τα έχουν σαν μπιμπελό. Όπως καταλαβαίνετε ο κακομοίρης ο Φρίξος δεν έχει εμπειρία με άλλα σκυλιά παρά μόνο δυο σπάνιες περιπτώσεις. Οι φόλες είναι ένα άλλο σημαντικό πρόβλημα. Οι τσοπάνηδες έχουν σπείρει όλο το βουνό με αυτές και καλά για τα κυνηγόσκυλα που ενοχλούν τα κοπάδια τους. Για να βγούμε βόλτα στο δάσος με τη γυναίκα μου καταστρώνουμε ολόκληρο σχέδιο και είμαστε συνέχεια στη τσίτα με αποτέλεσμα κανείς μας να απολαμβάνει τη βόλτα.

Τεσπά, σας αφιερώνω μερικές φωτό του... (είναι ανακατεμένες χρονικά)

Στο καράβι που σας έλεγα...

13. litsa

litsa New Member

Κουκλος.Να τον χαιρεσαι. :wink: :wink:
  14. kyveli

kyveli New Member

Καλέ πώς μεγάλωσε αυτό το παιδί?! Τι κούκλος λυγερόκορμος!!! Φτου φτου να μην τον ματιάσουμε!
    Να τον χαίρεσαι, είναι πραγματικά πανέμορφος. Εύχομαι να είστε πάντα δεμένοι μεταξύ σας και να τον προσέχεις με τις φόλες, (φτιάξε και ένα "κιτ" με τα αντίδοτα για τις φόλες να το έχεις να σου βρίσκεται γιατί ποτέ δεν ξέρεις...)
  15. Κώστος

Κώστος New Member

Πάρα πολύ όμορφο το ζωάκι σου...
  16. Irmakias

Irmakias New Member

Κουκλοσ ειναι!
  17. Brunitsa

Brunitsa Member

Πραγματικά πανέμορφος(όπως είπε και η kyveli)!!! Να σου ζήσει!!!!!!!! Επίσης πολλούς επαίνους σε σένα που τον έχεις αναθρέψει τόσο καλά, και αυτός είναι ένας από τους κύριους λόγους της υπέροχης διαμόρφωσης του χαρακτήρα του!!! Πολλά φιλιά και αγκαλιές στον γλυκυυυύτατο Φρίξο!!!
    Last edited: Jul 9, 2010
  18. Irmakias

Irmakias New Member

Να σου ζησει ειναι κουκλοσ!

Share This Page