Ο ράτσας και ο φάτσας!

Discussion in 'Εγώ είμαι ράτσας αλλά και φάτσας' started by Nikosg7, Jul 12, 2007.

1. Nikosg7

Nikosg7 New Member

Φωτογραφίες απο το πιτμπουλ ενός φίλου και ενός κουταβιού που ήρθε και εγκαταστάθηκε στο σπίτι με το έτσι θέλω απο 4ημεράκι που πήγαμε στο εξοχικό μου. Τον πρόσεχε τον μικρό σαν τα μάτια του!

έκανα edit τις photos... Κατερίνα
  2. Άψογος :razz:
    Το κουταβάκι τι έγινε?
  3. Nikosg7

Nikosg7 New Member

Περίεργη η φάση με το κουταβάκι.Νομίζαμε οτι ήταν αδέσποτο η κάποιος το παράτησε στο σπίτι μου.Μετά απο 2 μέρες μας είπαν οτι το έψαχναν και το απόγευμα ήρθε αυτός που το είχε και του είπαμε οτι το έχουμε εμείς.
    Τότε αυτός είπε οποτε θέλετε φέρτε το και έφυγε.Ούτε καν ενδιαφέρθηκε να δει αν είναι καλά ούτε που ρώτησε αν τον ταίσαμε.
    Μας είπε οτι δεν το θέλουν οι γονείς του κλπ,ο τύπος έχει και λίγο νοητική καθυστέρηση. Σκεφτήκαμε να το πάρουμε μαζί μας στην Αθήνα να το φιλοξενούμε λίγο ο ένας λίγο ο άλλος μέχρι να του βρούμε σπίτι(της προκοπής) αλλά τελικά την τελευταία μέρα αποφασίσαμε να του το επιστρέψουμε μη μας πούνε και κλέφτες.

Τελικά το πήγαμε στο σπίτι του αλλα δεν ήταν κανείς και το αφήσαμε στην αυλή του.Μέχρι να φορτόσουμε το αμάξι να φύγουμε τσουπ να το πάλι μας ήρθε.Αυτό έγινε 3 φορές και το λυπήθηκε η ψυχή μου το καημένο,βάλαμε ενα κόντρα πλακέ στην πόρτα για να μην την ξανακοπανήσει και όπως φεύγαμε άρχησε να κλαίει. Ελπίζω να καταφέρει να επιβιόσει ο κακομοίρης.
  4. aristea

aristea Active Member

Αυτό το κουταβάκι είναι διασταύρωση beagle! Μη σου πω ότι μπορεί να είναι και γνήσιο. Υπάρχουν αρκετά beagle λευκά με νησίδες δεν είναι όλα τρικολόρε. Καλά θα τρελλαθώ είναι το ψώνιο μου αυτά τα σκυλιά. Μπορεί κάποιος κυνηγός να το παράτησε.Τι το έκανες?
  5. Το εξοχικό σου είναι μακριά από το σπίτι σου?
    Καλό θα ήταν να το ελέγχεις κατά διαστήματα ή εάν μπορείς να ρωτήσεις αυτόν που λέει ότι είναι δικό του εάν το θέλει πραγματικά.
    Είναι πολύ μικρούλι
  6. Nikosg7

Nikosg7 New Member

Δυστηχώς το εξοχικό είναι 300κάτι χλμ απο εδώ,κοντά στην Καλαμάτα.
    Αυτός δεν φάνηκε να έχει και μεγάλο ενδιαφέρων για το σκύλο του.
    Φαντάσου μόλης πήρε καινούργειο κουταβάκι και έκανε να το δει 4 μέρες και ούτε καν αγχώθηκε για το τι έγινε.Του είπαμε οτι το έχουμε και δεν το ζήτησε παρά μόνο να του το πάμε πίσω όποτε θέλουμε.
  7. aristea

aristea Active Member

Οταν ξαναπας και το βρεις παρατημένο φέρτο πίσω κάποιος θα βρεθεί να το πάρει και μη μου πείτε τώρα ότι μεροληπτώ υπέρ της ράτσας.
  8. Nikosg7

Nikosg7 New Member

Κοίτα αν δεν ξαναπάω αυτό το μήνα σίγουρα θα πάω τον Αυγουστο.
    Ελπίζοντας καταρχάς οτι το σκυλάκι θα είναι καλά αν δώ την ίδια κατάσταση το φόρτοσα στο αυτοκίνητο και δρόμοοοο. Φαντάζομαι οτι θα με βοηθήσετε να το βολέψουμε αν γίνει κάτι τέτοιο.
    Σίγουρα ο ιδιοκτήτης του είναι ακατάλληλος,το κουταβάκι του την κοπάνησε μέσα απο τα χέρια του και εμείς λείπαμε απο το σπίτι κανα 5ωρο και μας περίμενε στην πόρτα οταν γυρνάγαμε απο το μπάνιο.Δε νομίζω αυτός να μπει στην διαδικασία να το πάει γιατρό να κάνει εμβόλια κλπ.
  9. Marin

Marin Moderator

Έπρεπε να το έχετε πάρει το σκυλι και θα το βολευαμε αργα η γρηγορα... Τωρα το λυπαμαι... ποιος παει να το φερει?

Μαρινα
  10. Nikosg7

Nikosg7 New Member

Είχαμε αποφασίσει να το πάρουμε αλλά μπορεί να μας κατηγορούσαν για κλοπή και δεν έλεγε να μπλέξουμε.Έφευγα και άκουγα το κλάμα του και δεν μπορούσα να κάνω αλλιώς δυστηχώς.
    Δεν είχα ούτε ιντερνετ ούτε το τηλέφωνο κάποιου απο εσας για να δούμε τι θα γίνει.
    Θα ξαναπάω σε λίγο καιρό και βλέπουμε..
  11. Νίκο...
    Η μετεωρολογική υπηρεσία ανέφερε για καύσωνα το ΣΚ ...
    Ένα διήμερο στο εξοχικό σου θα είναι ότι πρέπει. Φαντάζομαι ότι θα είναι και μέσα στο πράσινο και τα δέντρα. Δελεαστικό...
  12. Nikosg7

Nikosg7 New Member

:lol: :lol: Να μαζευτούμε να πάμε 8)
  13. sofiaklv

sofiaklv New Member

Τρελαινομαιιιιιιι!!! :smt043 Τι μούρη είναι αυτή??? :smt050

Όσο για το μικρούλι κι εγώ πιστεύω ότι έπρεπε να το'χατε πάρει, δε νομίζω ότι αν το ζητούσατε θα σας το αρνιόταν κανείς και δε θα διακινδυνεύατε να κατηγορηθείτε και για τίποτα έτσι.

Τέλοσπάντων, ελπίζω όποτε ξαναπάτε τουλάχιστον να το ξαναβρείτε.......

μην κάνετε quote τις photos please, μη φορτώνουμε το forum... thanx Κατερίνα
  14. aristea

aristea Active Member

Είχαμε αποφασίσει να το πάρουμε αλλά μπορεί να μας κατηγορούσαν για κλοπή και δεν έλεγε να μπλέξουμε.

Καλά κάνεις και το σκέφτεσαι αλλά μάλλον κανένας δεν θα έδινε σημασία, έτσι όπως περιγράφεις την κατάσταση, τουλάχιστον. Θα μπορούσες να πεις ότι δεν ξέρεις τίποτα, ότι έφυγε. Δεν έχεις κανένα τηλ. στη γειτονιά μήπως και ενδιαφερθεί κανείς μέχρι να ξαναπάς?
  15. Nikosg7

Nikosg7 New Member

Μπορεί να μη νοιαζόταν κανείς μπορει όμως και να είχαμε και κανένα μπλέξιμο.Είναι πολύ περίεργοι οι άθρωποι εκει πέρα και όπως καταλαβαίνεις δεν έχω επαφές και πολλα πολλά.
    Είμαι σίγουρος όμως οτι θα του την ξανακοπανήσει το κουταβάκι και θα μπεί στο σπίτι μου και τότε δε θα μπορεί κανείς να μπει να το πάρει.Για 4 μέρες που το είχαμε εμείς ούτε καν βγήκε έξω απο το σπίτι ακόμα και όταν λείπαμε.
  16. Niva2gr

Niva2gr Moderator

Φοβερό σκυλί αυτό του φίλου σου! Όμως και το μικρό είναι λουκουμάκι! Κρίμα τέτοιες ψυχές να πέφτουνε σε ανθρώπους που δεν το αξίζουνε! Πάντως εύχομαι το κουτάβι να είναι καλά!
  17. Nikosg7

Nikosg7 New Member

Λοιπόν τα νέα για το κουταβάκι είναι καλά! Οι γονείς αυτού που το είχαν το πέταξαν στο δρόμο και το μάζεψε ένας μπάρμπας τον οποίο τον ξέρω και είναι καλός άνθρωπος και το έχει αυτός τώρα. Να'ναι καλά το άτιμο 3πλάσιο έχει γίνει απο την φωτογραφία.Το είδα και χάρικα πολύ!! Το είδε και ο πατέρας μου και το ερωτεύτικε και πάει και το ταίζει και αυτός. Το μόνο άσχημο είναι οτι δεν ζεί σε σπίτι αλλά σε ένα αγρόκτημα προστατευμένο απο κρύο ζέστη κλπ έχει σπιτάκι αλλά την περισσότερη ώρα είναι μόνο.
    Του είπα να το πάρω εγώ αλλά το ήθελε και δεν μου το έδινε.
  18. aggeliki

aggeliki New Member

τούλαχιστον ειναι καλα το κουταβακι,ελπιζω να μην το πεταξει και αυτος στο δρομο αργοτερα :?
  19. Καλά νέα.
    Σε σχέση με την προηγούμενη "οικογένειά" του, πολύ καλύτερα.
    Καλή τύχη να έχει και να το προσέχεις όταν πηγαίνεις στο εξοχικό σου.

...Ελπίζω να μην το έχει δεμένο, αλλά ελεύθερο στο αγρόκτημα...
  20. Nikosg7

Nikosg7 New Member

Όχι δεν είναι δεμένο όλο το χωράφι για πάρτη του το έχει.

Δέν είναι και ότι καλύτερο πιστεύω αλλα τουλάχιστον έχει ένα χώρο να μένει με ασφάλεια και κάποιον να το ταίζει.

Share This Page