Οι αρουραίοι μου!

Discussion in 'Τρωκτικά' started by Sugarcube, Dec 13, 2011.

1. Sugarcube

Sugarcube New Member

Όχι, δεν έχω μονο ένα από τα πιο διάσημα κατοικίδια (κουνέλι)... Έχω και 3 από τα πιο παρεξηγημένα κατοικίδια... Αρουραίους!
    Πραγματικά, είναι από τα πιο έξυπνα και χαδιάρικα τρωκτικά που μπορείτε να έχετε!
    Πολλοί λένε ότι οι αρουραίοι είναι σαν μικροί σκύλοι... έχουν δίκιο! Είναι πολύ πιστα ζώα!

Σας παρουσιάζω λοιπόν... τα 3 μου αγόρια! Padge, Jinx και Ozzy!

Padge

Jinx

Ozzy

Και όλοι μαζί
  2. Irmakias

Irmakias New Member

Κουκλια να σου ζησουν!
  3. Axel

Axel New Member

Πολύ όμορφοι και μπράβο που είσαι ακομπλεξάριστος και έχεις αρουραίους! Θα ήθελες να μας παρουσιάσεις και το κλουβί τους?
  4. Sugarcube

Sugarcube New Member

Nai, fusika! H marka tou klouviou einai Pet One, δεν νομίζω να τα έχετε αυτά στην Ελλάδα :/

Το ουρανί αυτό ύφασμα που φαίνεται γύρω από τον πάτο του κλουβιού είναι κάλυμμα κλουβιού για πουλια (για να μην πετάνε σκουπιδάκια έξω από το κλουβί αφού έχει τόσο ρίξω πάτο).
  5. Axel

Axel New Member

Πολύ ωραία! Δηλαδή έτσι όπως μιλάς εσύ δεν είσαι στην Ελλάδα, αν κατάλαβα καλά?
  6. Sugarcube

Sugarcube New Member

Γεννήθηκα και μεγάλωσα Ελλάδα, αλλα πριν ένα χρόνο μετακόμισα Australia.
  7. Axel

Axel New Member

Κατάλαβα. Πολύ ωραία!
  8. Irmakias

Irmakias New Member

Mραβο πολλυ ωραιο το κλουβακι σου αλλα και τα ζωακαι σου να σε ρωτησω ποσο τα αγορασες?
  9. Sugarcube

Sugarcube New Member

Εδώ έχουμε δολάρια και είναι διαφορετικά από τα ευρώ. Όλα είχαν διαφορετικές τιμές, ο Padge ήταν 15 δολάρια (περίπου 10 ευρώ), ο Jinx 25 δολάρια (περίπου 20 ευρώ) και ο Ozzy 20 δολάρια (περίπου 15 ευρώ). Βασικά οι τιμές τους πάνε ανάλογα με το χρώμα και τον τύπο του τριχώματος. Υπάρχουν ακόμα και νάνοι αρουραίοι που είναι πολύ πιο σπάνιοι και ακριβοί.
    Τώρα το κλουβί σε ευρώ πρέπει να είναι καμια εκατοστάρα...
    Last edited: Dec 15, 2011
  10. noMoreFaith

noMoreFaith Member

Α! Να και κάποιος άλλος με αρουραίους! Έχω και εγώ εδώ ένα τόπικ για αρουραίους...φοβερά ζώα όντως. Από εκτροφείς τους πήρες και ήταν τόσο ακριβοί; Εγώ ένα hairless έχω που έκανε 15 ευρώ και οι άλλοι δυστυχώς προορίζονταν για τροφή ερπετών..
  11. Εκτροφειο

Εκτροφειο New Member

Καλησπερα αν καποιος ενδιαφερεται για αρουρια ας μου πει!

Share This Page