Οι τετράποδοι και το χιόνι...

Discussion in 'Photos' started by gikkat, Feb 17, 2008.

1. fwteinh

fwteinh New Member

o μενιος ειναι χιχιχ
  2. Marin

Marin Administrator

Φρύνη

Φρύνη και εγώ. :) :) :)
  3. fwteinh

fwteinh New Member

αχ μαρεσει η φρυνη!μοσχοαναθρεμενη ε?! :p
  4. Marin

Marin Administrator

Είπες τη κόρη μου χοντρή? :shock:
  5. drosia

drosia New Member

εε λιγο τοφαλιτσα ειναι δεν μπορεις να πεις!
  6. Sofia Iv.

Sofia Iv. New Member

Εμένα παλι μολις με πηρε η Τέσυ τηλέφωνο κ μου εκανε παραπονα... Εκλαιγε απαρηγορητο το πουλακι μου! "Εμενα γιατι δε με εβγαλε στο χιονι να με φωτογραφιζει, ε, γιατι?" (μου ελεγε) "Η Μaya εχει βγει γενικα απειρες, το χιονι μονο της ελειπε, η Φρυνη μολις βγηκε κ εγω, εγω που ειμαι...? Αν δε δω τη μουρη μου στο forum δε ξερω κ εγω τι θα γινει...!!!"

Αχ, ψυχοπλακωθηκα..!

:smt016 :smt077 :smt110
  7. e1drua

e1drua New Member

Τα δικα μου κοριτσακια, ειχαν την πρωτη τους επαφη με το χιονι!
    στην αρχη το εγλυφαν αλλα μετα πηραν μπρος και παιζανε χαρουμενα!! Δυσκολευτηκανε στο πιπι γιατι παγωνε ο κ@λ#ς τους..!! χαχαχα!
    Δυστυχως αυτες οι φωτο ειναι το πρωι που δεν ειχε τοοοοοσο πολυ χιονι, μετα ξεχαστηκα και δεν εβγαλα αλλες.. :? :?
  8. noela

noela New Member

Σάββατο βράδυ, η πρώτη μας επαφή με το χιόνι.

Κυριακή μεσημεράκι το έχει στρώσει για τα καλά και βλέπουμε το χιόνι από μέσα

Παίζουμε στον κήπο

Χιόνιζε όλη μέρα και φύσαγε πολύ. Αύριο πιστεύω ότι θα μπορώ πια κι εγώ να βγω να βολτάρω μαζί τους στο χιόνι καθώς ήδη από απόψε σταμάτησε να ρίχνει.
    Η Μπλου ακόμα και στις φάσεις που είχε χιονοθύελλα έξω, χτύπαγε συνέχεια το καμπανάκι της για να βγει. Ξετρελλάθηκε με το χιόνι. :D
  9. Marin

Marin Administrator

Χαχαχα λυσσάξατε!! Πήγα λοιπόν το λαό 4 ατόμων βόλτα το μεσημέρι όταν ξύπνησα, μετά επέστρεψα και ξαναβγήκα με την αδερφή μου. Κανένας δεν είχε παράπονο γιατί κάτσαμε μια ώρα. Και επειδή δε θέλαμε ούτε τον ηλίθιο τον Poirot να φοβάται τα πάντα, ούτε την κοντή γιατί τη βαριόμασταν, ούτε τη γριά γιατί την πονάνε τα πόδια της και γιατί την τραβάνε τα παιδάκια, είπαμε θα πάρουμε μόνο το σούργελο...

Μαρίνα
  10. ROTTIE

ROTTIE New Member

Μια χιονισμένη καλημέρα και από εμάς!
    Σήμερα σηκωθήκαμε πρωί –πρωί και παίξαμε με το χιόνι στο σπίτι μας!
    Έξω έχει έναν υπέροχο ήλιο και σε λίγο θα πάρουμε τους δρόμους για περισσότερο παιχνίδι! :D

11. Marianthy

Marianthy New Member

χαχαχαχαχα Σήμερα πρωί πρωί που βγήκα έξω ανακάλυψα επισκέπτη! Και μπήκα να σας δείξω φωτογραφίες και βλέπω ειδικό θέμα για τα χιόνια!!!!! :lol:

Λοιπόν, επειδή εγώ δεν έχω δικό μου σκυλάκι, θαυμάστε το πιο φυσικό που θα μπορούσε να σου συμβεί όταν βγαίνεις από την πόρτα σου ένα χιονισμένο πρωινό... Να συναντήσεις έναν Αγ. Βερνάρδου έτοιμο για όλα!!!! :-D

[​IMG] Έφερα κι εγώ το σακούλι για τις έκτακτες περιπτώσεις γιατί λέω ποιός ξέρει το καημένο... Χωρίς κολάρο...

[​IMG] Φάγαμε...

[​IMG]Απορούμε που αυτό το σακούλι δεν βγάζει φαί για πάντα...

[​IMG] Και με άγριες διαθέσεις αρχίσαμε παιχνίδια! Εννοείται οτι σε αυτή την φάση οι φωτογραφίες ήταν λίγο αδύνατες...:-D Μα κοιτάξτε τον πώς πλησιάζει... Μπρρρρ

[​IMG] Και φύγαμε για το σπίτι μας αφού πέρασε ένας κύριος και μας φώναξε και μας χάλασε την πλάκα... :cry: Ευτυχώς βέβαια, γιατί είχα αρχίσει να σκέφτομαι πως θα πέρνανε την κατάσταση οι γονείς μου μόλις βλέπανε το θηρίο στον κήπο... Τώρα θα δουν μόνο τις πατούσες ακριβώς στο κατώφλι του σπιτιού :)
  12. Sofia

Sofia New Member

Καλα ... ειχες την καλυτερη εμπειρια!!κουκλος! :D :D
  13. aristea

aristea Active Member

Aπίστευτο τελικά ποσο τους αρέσει το χιόνι. Ο Βικ δεν μαζεύεται, ασε που τρελαίνεται να παιζει με παιδιά. Τον πρήξανε βέβαια εκτός από αυτό, που το επρηξε η μαμά του για μία φώτο. Την καλύτερη την εβγαλε μαζί του, κρίμα που η μαμά του μικρού δεν το εκτίμησε.

14. fwteinh

fwteinh New Member

XAXA ΤΕΛΕΙΑ!το χιονι εχει ανεβει τα σκυλια δεν τρεχουν γιατι τους εχει φτασει την κοιλια..θα επανελθω με νεες φωτος
  15. Xotikouli

Xotikouli New Member

Κουκλιά είναι όλα τα χιονόσκυλα :) Εδώ είμαστε κ εμείς από την πρωινή μας βόλτα.

16. fwteinh

fwteinh New Member

τι σκυλι ειναι αυτο?!!!γαματες φωτογραφιες σε κινηση
  17. mitsakos

mitsakos New Member

καθεται ποτε σε ολα τα ποδια της? :lol: :razz:
  18. gikkat

gikkat New Member

Καλημέρα κι από τη χιονισμένη (πλέον) Γλυφάδα!
    Βγήκαμε πάλι κατά τις 09:00, αλλά αυτή τη φορά δε χρειάστηκε να ανέβουμε στο βουνό γιατί το χιόνι βρισκόταν στα πόδια μας...

Μα τι συμβαίνει? Είναι όλα άσπρα!

Περιμένω με ανυπομονησία τη μαμά να μου δώσει το ok και να βγω στο δρόμο:

Αριστερά & δεξιά όλα άσπρα...

[​IMG] [​IMG]

... και βουρ έξω να χώσουμε τη μουσούδα μας στο χιόνι:

Ας κάνουμε το χοντρό μας μην ξεχνιόμαστε (αφιερωμένη σε Σοφία + Αύρα):

Ώρα για τρέξιμο αριστερά & δεξιά, χωρίς ουσιαστικό λόγο. Απλά τρέχουμε!

Κ@λ@ς boxer εν κινήσει ( :heart: ):

Μετά ήρθαν και οι φίλοι μας οι "γαμπρούλιδες", ο Μπούλης (δεξιά) και ο Σπίθας (αριστερά). Δεν είχαν πολλή όρεξη για παιχνίδι, αλλά τουλάχιστον μας είπαν καλημέρα.:

Παίξαμε χιονόσφαιρο:

Κάναμε το pointer (κοιτάχτε με τι χάρη φερμάρουμε):

Και γυρίσαμε σπίτι, γιατί μετά από μια σχεδόν 2ωρη παραμονή στο χιόνι, έγιναν ροζ οι πατούσες μας... Θα ξαναβγούμε όμως αργότερα! :wink:
  19. Sofia

Sofia New Member

Σκυλι-καγκουρω εχεις xotikouli :lol: :lol: τελειες οι φωτογραφιες!

Κατερινα ευχαριστουμε για την μυρωδατη αφιερωση

:lol: :lol:
  20. gikkat

gikkat New Member

Ρε Xotikouli, άλογο έχεις ή σκύλο? Στη δεύτερη "κλωτσάει" σαν σε ροντέο! Απίστευτη! :-D

ROTTIE, ο τεραστιούλης μια χαρά τα πάει με το χιόνι! :-D

Marianthy, δεν υπήρχε καλύτερη έκπληξη από αυτήν! :-D

Sofia, το μύρισες μέχρι εκεί??? πφφφ... :-D

Παιδιά, βγείτε με τα σκυλιά σας έξω, είναι απόλαυση!!! :wink:

Share This Page