1. sofia123

sofia123 New Member

Ονομα,τι όνομα?
    Αν εχετε ανωνυμο κατοικιδιο ή καινουργιο και δεν βρικαται ακομα ονομα,κανετε εδω μια περιγραφη του ζωου και θα σας βρουμε εμεις. :-D

Yπαρχει και το
    www.kittennames.com
  2. Marin

Marin Moderator

Ορίστε ο πρώτος σας πελάτης!!!

Μετά τον θάνατο του γατούλη μου, υιοθέτησα ένα γατί από το σωματείο, το οποίο το είχαμε σε κλούβα ένα χρόνο, δηλαδή από τότε που γεννήθηκε. Αυτό κόλλησε όλες τις ασθένειες δυστυχώς και για τους πρώτους 6 μήνες ήταν σχεδόν μόνιμα άρρωστο, μετά όμως δε το έπαιρνε κανείς γιατί ήταν κατσιασμένο. Τα αδέρφια του όλα πέθαναν, επειδή γεννήθηκαν όλα με ειτζ και λοιμώδη περιτονίτιδα.

Αυτό το γατουλάκι, ονομάστηκε Ναυάγιο, λόγω του ιατρικού ιστορικού του.

Όμως τώρα που το Ναυάγιο βρίσκεται στα σαλόνια, πρέπει να έχει ένα όνομα σοβαρό, δε μπορώ να το συστήνω ως Ναυάγιο.

Σκέφτομαι το Χάιδω και το Χαρίκλεια. Γενικά θέλω ένα ελληνικό όνομα και οχι γουτσου μουτσου μπουμπου και τα λοιπα. Την άλλη μου γάτα την έχω ονομάσει Ευτυχία για λόγους ευτυχίας και ηρεμίας που επικρατεί στο σπίτι από τότε που βρέθηκε.

:D

Μαρίνα
  3. salor

salor New Member

A esi tin iothetises? Eixa mathei oti iothetithike, alla den iksera apo poion!

E tote giati den tin onomazeis Agapi, Swtiria i Elpida???
  4. Marin

Marin Moderator

Το Σωτηρία μ'αρεσει, δε θέλω πολύ αγαπησιάρικα αλλά με νόημα... αλλά για πες μερικά ακόμα? Τώρα που σε βρήκα... χαχα

Χάιδω και Σωτηρία μ'αρεσουν...

Επίσης ειναι και γελοιωδώς χαδιάρα. Ξέχασα να σας πω πως μέσα σε όλα, της λείπει και τρίχωμα από την ουρά, είναι εντελώς γελοίο άτομο, σαν διασταύρωση χάμστερ με γάτα και πόδια λαγού.

Μαρίνα
  5. aggeliki

aggeliki New Member

πως μιλας καλε ετσι για το καιμενο το γατακι σου? :lol: :lol: :lol:
  6. Marin

Marin Moderator

Καλά κάτσε να το δεις πρώτα και μετά πες μου αν είμαι υπερβολική...

Σε λίγο θα σας δείξω το μοντέλο μου, κατεβάζω τις φωτογραφίες τώρα από τη φωτογραφική.

Μαρίνα
  7. salor

salor New Member

Giati? Den einai onoma me noima to Elpida?? :D Kia na skefteis oti to Swtiria teleutaia stigmi mou irthe, apo enan filo mou, pou eixe vrei ena gataki se athlia katastasi kai epeidi to eswse kiriolektika, ton onomase Swtiri!! Moazoune kiolas xrwmatika!!
    To xaidw den mou aresei gia to sigkekrimeno gati! Akougontas auto to onoma, pisteveis oti tha antikriseis ena megaloswmo, xontro gati!! Pou i dikia sou mono autes tis perigrafes den exei!!!! To 3minitiko!!
    To Zwi pws sou fainetai??
  8. Marin

Marin Moderator

Το Ζωή είναι κοινό... χαχα
  9. aggeliki

aggeliki New Member

νεφελη,αντιγονη??τσιλιβιθρου?
  10. salor

salor New Member

Pantws plaka tha eixe na tin fwnazes Navagio, i Miniatoura..ante kai Swtiria..!
  11. Marin

Marin Moderator

Ναι τώρα Ναυάγιο την φωνάζω. Αλλά για φαντάσου σκηνικό όταν κρύβεται, να γυρνάω σε όλο το σπίτι και να την ψάχνω φωνάζοντας "Ναυάγιοοοο που είσαιιιι???"

χαχαχαχαχαχα

Γελάω μόνη μου με αυτό το άτομο... δε μπορείτε να καταλάβετε το μέγεθος της γελοιότητας.

Θέλει και άντρα τώρα γιατί δε μπορούσε να στειρωθεί λόγω μεγέθους. Θα κάνουμε σε λίγο καιρό μια απόπειρα...
  12. salor

salor New Member

Wx to kaimeno to gati ti exei na traviksei akoma... Kai nomize kai auto oti twra vrike tin iremia tou...peiramatozwo tha ginei!!
  13. Marin

Marin Moderator

Και μονο που ζει ειναι πειραμα με τοσα που εχει περασει... Πειραματιζεται ο γατοθεος πανω του να δει τι αντοχες εχουν οι γατες :)
  14. gikkat

gikkat New Member

έχω πληροφορίες πως σκέφτεται να τους κάνει αναβάθμιση και να τους δώσει παραπάνω από 7 ζωές... :-D
  15. Marin

Marin Moderator

Κάπου 15 λέει για μερικές να το κάνει... αλλά ακομα συζητιέται.
  16. konstantina23

konstantina23 New Member

Κάθισα και σκέφτηκα, η αλήθεια είναι πως δεν ζορίστηκα και πολύ :-D

Τι λές Μαρινάκι για το Λουκία η το Αγλαία?

έτσι όπως το περιέγραψες ψιλογελοίο το γατάκι θα μου άρεσε να σε σκέφτομαι να το ψάχνεις πανικόβλητη μέσα στο σπίτι φωνάζοντάς το κάπως έτσι... :)
  17. Marin

Marin Moderator

18. gikkat

gikkat New Member

το καημενούλι...
    πολιτισμικό σοκ έπαθε!!! :-D
  19. sofia123

sofia123 New Member

Μορφινα απτον Μορφεα αμα κοιμαται πολυ ή και Βαρετη.
    Αφροδιτη,Ηρα,Αθηνα,Αρτεμις.
    Εγω τα δικα μου τα ονομαζω με τους θεους του Ολυμπου.
  20. sofia123

sofia123 New Member

Να την βγαλεις Γελιο,Σουργελο ή και Μαρια.(Μαρια η ασχημη!!!) :lol:

Share This Page