παπαγαλακι με μακρυ ραμφος.

Discussion in 'Τσίου - Σχετικά με τα πτηνά' started by nefelitsa 2, Aug 3, 2009.

1. nefelitsa 2

nefelitsa 2 New Member

εχω δυο μικρα παπαγαλακια των οποιων το ραμφος και τα νυχια εχουν μακρυνει μπορειτε να μου προτεινετε κανεναν κτηνιατρο που να μπορει να τους τα κοψει εδω στην Αθηνα?
  2. nefelitsa 2

nefelitsa 2 New Member

ελατε ρε παιδεια απντηστε φοβαμαι μηπως και δεν μπορεσουν να φανε και μου <<φυγουν>> σασ παρακλω ρε παιδεια!!!!!!!!!!!!!!!
  3. Γεια χαρά.
    Προσωπικά δεν έχω ιδέα από πτηνα, αλλά με μια αναζήτηση στο ίντερνετ μάλλον βρήκα κάτι, δυστυχώς όχι για κέντρο, ρίξε μια ματιά πάντως στο http://petbirds.gr/forum/t1091/
    Πάρε κανένα τηλέφωνο σε κάποιον από αυτούς να δεις αν μπορούν να κάνουν αυτό που χρειάζεσαι.
    Επίσης ίσως πρέπει να εξετάσεις τις συνθήκες στις οποίες ζουν τα παπαγαλάκια σου, μια και απ' ό,τι βλέπω στο διαδίκτυο η υπέρμετρη ανάπτυξη του ράμφους δείχνει (μεταξύ άλλων) ότι το κλουβί χρειάζεται παιχνίδια για να τροχίζουν το ράμφος τους.
    Να τονίσω ότι αν έχεις πολλά΄και εξωτικά ζωάκια πάντως, καλό είναι να ψάξεις ούτως ή άλλως για κάποιον κτηνίατρο γιατί οι ειδικοί σπανίζουν.
    Αυτά, ελπίζω να βοήθησα, γυρίζω στα ποντικοχώραφά μου...
  4. nefelitsa 2

nefelitsa 2 New Member

οκ τελικα τα καταφερα και πραγματικα αν δεν ησουν εσυ δεν ξερω τι θα ειχα κανει σου το χρωσταω!!
  5. Debby

Debby New Member

Share This Page