Πειράζει που είμαι και πολύ φάτσας?

Discussion in 'Εγώ είμαι ράτσας αλλά και φάτσας' started by ROTTIE, Jun 21, 2007.

1. ROTTIE

ROTTIE New Member

Να ‘μαι και ‘γω!
    Χαιρετώ την Μαρίνα, το Μαρακι, την xotikouli και τη Nelly της, την συνονόματή μου gikkat και την υπόλοιπη εκλεκτή ομήγυρη!
    Με πολλούς τα έχουμε ήδη πει. Θα χαρώ να γνωρίσω και τους υπόλοιπους! :-D
    Είπα να κάνω ένα μικρό intro και να πω λίγα για τον εαυτό μου και τον σκύλο μου.

Είμαι η Κατερίνα και εκτός από την αφεντομουτσουνάδα μου εκπροσωπώ (ως νόμιμη και αποκλειστική κηδεμόνας) τον Iggy μου, ένα υπέροχο, καταπληκτικό, μοναδικό, πανέμορφο, αξιολάτρευτο rottweiler 11 μηνών! :smt049
    Για του λόγου το αληθές, VOILA!!!

Καλώς σας βρήκα! Εύχομαι να έχουμε πολλές και εποικοδομητικές συζητήσεις! [smilie=mylove.gif]
  2. gikkat

gikkat New Member

καλώς τη συνονόματη :wink:
    ο Iggy είναι που είχε περάσει την περιπετειούλα??? αν ναι, καλά είναι τώρα??? αν όχι τον μπερδεύω με άλλο rottάκι :?
  3. dora

dora New Member

είπες "εκλεκτή" και ήρθα!!
    Καλως ήρθατε εσύ κι ο Iggy σου!!! Τι είχε περάσει καλέ?Πείτε μας κι εμάς... :-D
  4. Niva2gr

Niva2gr Moderator

Kalosirthate kai oi dio Rotty!
  5. ROTTIE

ROTTIE New Member

Αυτός είναι!
    Και όπως βλέπεις είναι πλέον μια χαρά! :smt041
    Περάσαμε δύσκολες στιγμές, αλλά δόξα τον καλό θεούλη αυτή η περιπέτεια ανήκει πλέον στο παρελθόν.
    Δυστυχώς φέτος κάναμε μαύρο Πάσχα! Ο μικρός έφαγε φόλα στην Πάρνηθα την Μ. Παρασκευή και πραγματικά γλίτωσε από θαύμα…
  6. Niva2gr

Niva2gr Moderator

Ooooooxxx! Pali kala! Ante, tora tha ta thimosaste kai tha gelate!
  7. dora

dora New Member

Άντε ρε!!! Πωπω, πρέπει να φρίκαρες μέχρι να γίνει καλά,ε? Άντε, σιδερένιος από δω και στο εξής... :)
  8. ROTTIE

ROTTIE New Member

Παιδιά, πραγματικά εύχομαι ολόψυχα να είμαι η τελευταία που ζω ανάλογο εφιάλτη… Τουλάχιστον πήραμε ένα ανεκτίμητο μάθημα!
    Από τότε δεν ξεπορτίζουμε από το σπίτι χωρίς kit πρώτων βοηθειών! :wink:
  9. *Alondra*

*Alondra* New Member

Kalws hrthes ROTTIE!!!!

Ayto to kit prwton boitheiwn to thelw kai egw giati exw tromo me tis foles! edw sto Hrakleio tis petane akoma kai mesa sthn aylh sou! Mallista eixe pethanei ena koritsaki 4 xronwn apo fola dioti thn efage prin thn faei o skulos pou ithelan na skotwsoun!

Mporeis na mou peis perissotera gia ayto to kit kai pws antimetwpises tote to peristatiko me th fola?
  10. RINIO

RINIO New Member

Να σας καλοσορισω και εγω και τους 2!!!!
    Ευχομαι και γω να μην ξαναζησετε ουτε εσεις, αλλα ουτε και κανενας σκυλογατοκηδεμονας, τετοιες ασχημες εμπειριες!!!!
    Καλα να περνατε!!!!!!!
  11. matilda

matilda New Member

Γειά σου Κατερίνα. Πολύ χάρηκα που είναι καλά ο Iggy μιας και σας έχω γνωρίσει και τους 2 στις βόλτες που κάναμε :-D

Καλωσήρθατε στο forum :p
  12. noela

noela New Member

Καλωσήρθατε!

Μακριά απ' όλους μας τέτοιες εμπειρίες.

Alondra μετά το συμβάν πάρθηκαν τίποτα μέτρα?
  13. *Alondra*

*Alondra* New Member

noela

Ti parapanw metra mporoun na parthoun? H diadikasia mexri twra exei ws ekshs:

Ef'oson kaneis nekropsia sto zwo kai epibebaiwthei o thanatos apo fola mporeis na katatheseis munhsh kata pantos ypeythinou. H astynomia ksekinaei thn ereyna kai otan ton breis tou kaneis mia wraia mynhsh gia psixikh odynh kai h apozhmeiwsh einai idiatera paxylh. Synhthws einai kapoios apo thn geitonia kai ton entopizoun paneykola. (Ayta ta ematha otan petaksan fola ston khpo enos filou kai pethane o skylos tou,o Foibos. Zhthse teraaaaaaaastia apozhmeiwsh kai thn phre!)

Ti parapanw na kanoun? Pantws se periptwseis pou h fola petaxthke mesa sthn aylh sou h astynomia to kynhgaei outws h allws pio poly!
  14. noela

noela New Member

Εννοούσα αν πήρανε μέτρα όταν πέθανε το κοριτσάκι. Γιατί βέβαια δεν περιμένω η αστυνομία να ασχοληθεί με το θάνατο ενός σκυλιού. :? Απλά υπέθεσα ότι κάτι τέτοιο θα τους συγκλόνιζε και θα υπήρχε ύφεση στις φόλες.

Όσο για την αποζημίωση, τίποτα δε μπορεί να σε αποζημιώσει για το θάνατο του αγαπημένου σου συντρόφου και μάλιστα από κακόβουλη ενέργεια.
  15. *Alondra*

*Alondra* New Member

De kserw an egine tipota... de nomizw kiolas! edw sthn Krhth exoume to ethimo ths "mpalwthias" stous gamous,opou pianoun ta kalasnikof kai arxizoun kai pyrobolane psila ston aera. tosoi an8rwpoi exoun skotwthei kata lathos alla oute sto ellaxisto de meiwthike to fainomeno! de perimenw na eyaisthtopoihthei o xwriaths pou misei ta skylia kai na stamathsei na petaei foles stis ayles!

Oso gia thn apozhmeiwsh nai,se kamia periptwsh den apalynei ton pono sou alla einai mia prwths tasews timwria! se periptwseis psixikhs odynhs oi apozhmeiwseis einai terasties! einai mia kalh nomimh ekdikhsh! idiaitera an ta xrhmata ta dwseis meta se kapoio swmateio,eis mnhmhn tou filou sou!! (kapoios eixa akousei pws to ekane ayto alla de thimamai poios! :roll: )
  16. ROTTIE

ROTTIE New Member

Για δηλητηρίαση από φόλα που περιέχει οργανοφωσφορικά, θα πρέπει να έχεις σύριγγες μιας χρήσης, αμπούλες ατροπίνης (γίνονται και ενδομυϊκά και ενδοφλέβια), και ενεργό άνθρακα (εφ’ όσον το ζώο διατηρεί το αντανακλαστικό της κατάποσης).

Σας ευχαριστώ όλους για το θερμό καλωσόρισμα! :D
  17. Xotikouli

Xotikouli New Member

Καλώς τους!!!

Πολύ βαρύς και ασήκωτος ο Iggούλης σε αυτή τη φωτό. Βάλε και καμιά από τις άλλες, τις χαρωπές του :wink:
  18. ROTTIE

ROTTIE New Member

Ναι ο βρωμορούξουνος… Έχει βγει τσαντισμένος! :lol:
    Πλάκα πλάκα, τώρα που χρόνισε, αυτό είναι το φυσιολογικό του υφάκι!
    Να δεις πλάκα στο δρόμο!
    Με ρωτάνε φοβισμένοι οι περαστικοί «γιατί αυτός με κοιτάει έτσι?» Δεν τους πολυαδικώ! Τον έχει δει τον «Ταξιτζή» του Σκορτσέζε, με τον Ντε Νίρο? Μου θυμήζει την all time classic ατάκα: “Are you talking to ME?” :smt043
    Αυτές τις μέρες θα τον πάω για μπανάκι στη θάλασσα και θα του βγάλω καινούργιες φωτογραφίες (με τα γνωστά του καραγκιοζιλίκια!) :-D
  19. *Alondra*

*Alondra* New Member

Esena koitaei monima san pareksigimenos kai emena koitaei monima san blakas :-D :-D :-D

Kouklos einai pantws! mou aresoun ta "fridakia" tou!
  20. ROTTIE

ROTTIE New Member

:D :D :D
    :smt050

Share This Page