ΠΕΡΙΕΡΓΗ ΕΡΩΤΗΣΗ

Discussion in 'Κουνέλια ακατάλληλα για στιφάδο' started by Elena Ts., Jun 30, 2016.

1. Elena Ts.

Elena Ts. New Member

Λοιπόν, προηγουμένως, έκανα μία ανάρτηση στην οποία -με λίγα λόγια- ανέφερα ότι παρατήρησα κάποιες φορές ότι ο ένας όρχις του κουνελιού μου ήταν μεγαλύτερος από τον άλλον.. κάπως φουσκωμένος. Και τονίζω το μερικές φορές, διότι κάποιες άλλες δεν μου φαινόταν να υπάρχει πρόβλημα. Ενώ αποφάσισα ότι αύριο θα τον πάω στον κτηνίατρο, πριν λίγο που τον έβγαλα ελεύθερο στο μπαλκόνι, τον ξανά έλεγξα και αυτήν την φορά δεν υπήρχε καμία διαφορά ενώ το μέγεθός τους ήταν φυσιολογικό ( το μέγεθος ενός αντίχειρα περίπου). Έχει τύχει σε κάποιον να παρατηρήσει κάτι τέτοιο στο κουνέλι του; Έχω άρχισει να πιστεύω ότι οφείλεται στον τρόπο που κάθεται, ή που τον σηκώνω κ.λπ. γιατί αλλιώς η διαφορά αυτή θα ήταν μόνιμη...
    Ο λόγος που ρωτάω, εκτός του το ότι ανησυχώ, είναι ότι ο κτηνίατρος απέχει κάποια απόσταση από την περιοχή που μένω και θα ήταν καλό να μην ταλαιπωρήσω το κουνέλι ( μεταφέροντάς το) :)
  2. marich

marich Active Member

Κατι θα τον τσιμπάει ! Αν τον αγγίξεις εκει ενοχλείτε ?
  3. Elena Ts.

Elena Ts. New Member

δεν δείχνει να ενοχλείται ούτε να πονάει
    βασικά.. δεν ξέρω αν έχεις αρσενικό.. πάντως αν παρατηρήσεις τα αρσενικά όταν τρομάζουν ''μαζεύουν'', ''τραβούν'' τα γεννητικά τους όργανα.. τον δικό μου όταν το σηκώνω φαίνεται ότι μερικές φορές όλα είναι εντάξει, εν'ω άλλες μαζεύεται το αριστερό του κ' οχι το δεξί
  4. marich

marich Active Member

Ειχα αρσενικό αλλα το έδωσα πρόσφατα ! Πάντως δεν νομίζω να ειναι κατι !
  5. Elena Ts.

Elena Ts. New Member

ευχαριστώ..

Share This Page