Πλυντηριο σκυλων!!τι αλλο θα δουμε??

Discussion in 'Κατινιές ζωόφιλων... πες την κατινιά σου εδώ!!' started by Sofia, Aug 6, 2007.

1. Sofia

Sofia New Member

Αν ειναι δυνατον!! :shock: το ειδα στην τηλεοραση,ειναι ενα κλουβι σαν πλυντηριο πιατων με τζαμι μπροστα,και εξαερισμο απο πανω αλλα παντου κλειστο,βαζεις το σκυλακι μεσα και για 4 λεπτα ριχνει νερο με σαμπουαν και μαλακτικο στο σκυλι ακριβως με τον ιδιο τροπο που βλεπουμε στο πλυντηριο πιατων!Μετα σταματα και 20 λεπτα στεγνωνει!
    Απορω ποιος θα βαλει σε αυτη την διαδικασια το σκυλι του,και απορω πως εχει επιτραπει κατι τετοιο!
  2. vOOz

vOOz New Member

το εχω δει και εγω αλλα να σου πω την αληθεια τα σκυλια διασκεδαζουν εκει μεσα, ασε που το νερο πεφτει σε συγκεκριμενα σημεια και οχι στα ματια κτλπ.. μοιαζει βαναυσο αλλα μπορει και να μην ειναι!
  3. Sofia

Sofia New Member

Δεν ξερω αν λεμε το ιδιο,αυτο που ειδα εγω το νερο επεφτε παντου,και απο το πανω μερος του πλυντηριου και απο κατω και πλαγια,και στα ματια και στο κεφαλι (φαντασου πως ριχνει το νερο ενα πλυντηριο πιατων) και μαλιστα η κυρια που το ειχε στο μαγαζι της ειπε οτι το σαμπουαν-μαλακτικο ειναι ειδικο για να μην τσουζει τα ματια.
  4. Guest

Guest Guest

Θεέ μου τι άλλο θα δουν τα ματάκια μας!!!! :shock: Πλυντήριο σκύλων!!! Για όνομα! Μωρή κότα, άμα βαριέσαι να το πλένεις το σκυλί μην το παίρνεις και καθόλου!! Πλυντήριο.....Θεούλη μου!!!! :evil: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
  5. Vivi

Vivi New Member

αυτό έχει κανενα χρόνο που το δείξανε πρώτη φορά .... μα είδατε πως ήταν τα σκυκάκια με το που βγαίνανε από εκεί???
    που να ξαναπλησιάσουνε νερό ....
  6. Marianthy

Marianthy New Member

Βλακείες υπάρχουν πολλές... Δυστυχώς υπάρχουν και βλάκες που τις ακολουθούν... Εμένα το όνειρό μου, όταν θα μπορέσω να ξαναποκτήσω σκύλο, είναι αν γουστάρει να μπει στην μπανιέρα να τον λούσω επειδή βλέπει κι εμένα μέσα να μπει. Πολύ ειδικά τα έχουμε κάνει τα πράγματα στην εποχή μας και δεν βλέπω και φως... Ειδικό πλυντήριο και υποτίθεται οτι αρέσει στα σκυλάκια, ειδικό σαμπουάν γιατί δεν κάνει το ανθρώπινο. Εγώ έβγαινα με το μαγιώ και λουζόμουνα με το σκύλο μου στην αυλή με το δικό μου σαμπουάν και ο σκύλος το καταχαιρόταν και ποτέ δεν είχε και πρόβλημα! Δέχομαι οτι υπάρχουν και εξαιρέσεις που για κάποιο λόγο χρειάζονται ειδική φροντίδα... Αλλά ο σκύλος δεν νομίζω πως θέλει να ζει μονίμως "ειδικά" επειδή είναι ένα άλλο είδος. Παρέα θέλει και να περνάει την καθημερινότητά του με αυτόν που ζει!

Γεμίσαμε "ειδικά" αντικείμενα... Συγνώμη αλλά συγχίστηκα! :rolleyes:
  7. Marin

Marin Moderator

Αυτό το είχαμε δει καποτε στην petindex, το ειχαν φερει καποιοι και το θεωρησαμε απαραδεκτο... απο τοτε ξερω οτι γυρναει και δουλευει στην Πατρα, ελπιζω να μην ηρθε και στην Αθηνα.
  8. Sofia

Sofia New Member

Αυτο που ειδα εγω ηταν στο Ηρακλειο Κρητης και η παρουσιαση εγινε με ενα κουταβακι γερμανικο ποιμενικο οχι μεγαλυτερο απο 3 μηνων
    Απαραδεκτο και ελπιζω να μην παει κανεις το σκυλι του εκει!
  9. Marin

Marin Moderator

Ελα ρε το καημενο!!! :(
  10. Guest

Guest Guest

Επειδή βαριούνται να το φροντίζουν! Σε λίγο θα δούμε πλυντήριο που ανοίγει το στόμα του σκύλου και πετάει από παντού τροφή για να μπει στο στόμα του!!! :chain: :gib: :minigun:
  11. Niva2gr

Niva2gr Moderator

Λοιπόν, τελικά εμείς οι άνθρωποι είμαστε σαδιστές! Δείτε αυτό το φτωχό ζωάκι μέσα σε ένα τέτοιο πλυντήριο, να προσπαθεί να καταλάβει τί γίνεται γλύφοντας τις σαπουνάδες απο το στόμα του:
    http://www.youtube.com/watch?v=Gr_WOw1O ... ed&search=
  12. Guest

Guest Guest

Θεέ μου!! Δηλαδή μόνο που δε γυρνάει γύρω γύρω ο κάδος του πλυντηρίου!!!!
  13. Sofia

Sofia New Member

Aκριβως αυτο ηταν!!και το κουταβι ετσι εκανε!
  14. Guest

Guest Guest

Δεν το πιστεύω τι σκαρφίζονται για να μη "κουραστούν"........ :shock:
  15. Niva2gr

Niva2gr Moderator

Αυτό το απαίσιο κατασκεύασμα λεγεται "Lavamat"! Και κατά τη γνώμη μου είναι πολύ πιό ανθρώπινο το κατάβρεγμα με την σωλήνα, υπό αυτή την έννοια!
  16. Guest

Guest Guest

Με τίποτα δε θα έβαζα ένα σκυλί έστω και πανβρώμικο εκεί μέσα! Είμαι του παραδοσιακού και ανώδυνου τρόπου, λεκάνη με νερό, σαμπουάν και μια βούρτσα.
  17. Δάφνη

Δάφνη New Member

Μαζί σου Μαριάνθη!
  18. vOOz

vOOz New Member

εγω ειχα δει ενα αλλο απο γερμανια ποθ πραγματικα ηταν καλο για οσα σκυλια λερωνουν πολυ στο μπανιο κτλπ.. ασε που διασκεδαζαν.. αλλα αυτο το πραγμα απαπα..!! εμενα μαρεσει να κανω μπανιο την μικρη ετσι κι αλλιως.. και οταν μεναμε στην γιαγια μου με την αυλη μπουγελωνομασταν! τωρα την κανω κανονικα στην μπανιερα, της βαζω κ το αντιολισθητικο χαλακι για να μην γλυστραει, της κλεινω και την κουρτινα! βαζω κ ειδικο γαντι για τον ποπο της (ελα μην ακουσω σχολια! μερικες φορες αηδιαζω :ρ)

αααααα κατι ψιλοασχετο!! παρτε πετσετες απο microfiber!! μια πετσετουλα τοση δα σκουπιζει εναν σκυλο τελεια! απλα την στιβεις και στεγνωνει αυτοματα! μαζευει παρα μα παρα πολυ νερο, αλλα δεν βρεχεται!
  19. aggeliki

aggeliki New Member

αυτες η πετσετες που υπαρχουν?σε pet shop?
  20. vOOz

vOOz New Member

οχι οχι σε σουπερ μαρκετ! μικροφιμπρα η microfiber θα γραφει λογικα στα καθαριστικα θα την βρεις! αναλογα πετσετακια ειναι τις μοδας και στα γυμναστηρια τωρα για τον ιδρωτα, και για το καθαρισμα σπιτιου μιας και ειναι υποαλλεργικα! εμενα με εχουν σωσει γιατι δεν πολυμαζευουν και τριχες! σκουπισε-στιψε-σκουπισε και τελειωσες :ρ
    μετα την περνας με λιγη σκονη, την ξεβγαζεις για να μην μυριζει, στιβεις και ειναι ετοιμη για νεα χρηση!!!
    γυρω στα 2-3 ευρω κανουν, για δοκιμασε να μου πεις ;ρ

Share This Page