Πλυντηριο σκυλων!!τι αλλο θα δουμε??

Discussion in 'Κατινιές ζωόφιλων... πες την κατινιά σου εδώ!!' started by Sofia, Aug 6, 2007.

1. Guest

Guest Guest

Σαν διαφημιστικό σε ραδιόφωνο μου φαίνεται... :roll: :lol:
  2. vOOz

vOOz New Member

χαχα!! εχω γλυτωσει την αχαρη δουλεια απλωματος βρωμερης πετσετας τεραστιων διαστασεων και εχω χαρει τοσο πολυ που ακομα και γυμνη στους δρομους θα βγω! λες να γινω διαφημιστρια καλυτερα; :roll:
  3. aggeliki

aggeliki New Member

τι εννοεις, μετα την περνας με σκονη? :oops:
  4. vOOz

vOOz New Member

eee plyntiriou more :p
    gia na figei i skilila! :oops:
  5. aggeliki

aggeliki New Member

ααα...ευχαριστω. :)
  6. Dralion

Dralion New Member

Προσοχη,
    η δραση αυτων των πετσετων οφειλεται στην κατασκευη τους (δηλ. στις μικρο-ινες στην επιφανεια τους). Αν η υφη της πετσετας αλλαξει, θα χαθουν τα πλεονεκτηματα που εχει.

Το πλυσιμο δεν ειναι τιποτε αλλο παρα μια χημικη κατεργασια. Αν χρησιμοποιησετε λαθος χημικο (δηλ. κοινο απορρυπαντικο πλυντηριου) θα την μετατρεψετε σε απλη, συμβατικη πετσετα.

Δεν θυμαμαι απ' εξω ποια ειναι τα καταλληλα απορρυπαντικα και ποια οχι. Αλλα ολα οσα εχουν συνδυασμους με λευκαντικο ειτε με μαλακτικο ειναι τελειως λαθος.

Το καλυτερο ειναι, να μην χρησιμοποιειται καθολου σαπουνι. Ετσι κι αλλιως στις πετσετες αυτες δεν "κολλαει" η βρωμα.

Υ.Γ. Το οτι θα φτασω να δινω συμβουλες για το νοικοκυριο, ουτε στα πιο τρελα μου ονειρα :)
  7. Guest

Guest Guest

Άρα έχουμε τη διαφημίστρια και τον σύμβουλο νοικοκυριού! Dralion από μαγείρεμα ξέρεις? Γιατί δεν μου φουσκώνει το κέικ??? :? :-D
  8. Dralion

Dralion New Member

Δεν βαζεις αρκετο σκορδο μεσα, γι' αυτο :-D
  9. vOOz

vOOz New Member

Dralion φιλτατε θα ηθελα να σε ενημερωσω οτι σκονη για πλυντηριο και σαπουνι απλο κανει να χρησιμοποιεις.

(ελα ψησου για συνεργασια :p )

Εσυ μαρη βαζε λιγοτερο αλευρι και χτυπα το παραπανω να γινει αφρατο και θα σου φουσκωσει! (<-- kserolas)
  10. Dralion

Dralion New Member

vOOz φιλτατη, τι ειδους συνεργασια εννοεις; ;-)

Στα περι σκονης πλυντηριου διαφωνουμε. Συστηνω ενα ψαχταρι στο google / wikipedia.
  11. Guest

Guest Guest

Άρα χωριστείτε να ψάξετε! Dralion - wikipedia, v00z - google!!
  12. vOOz

vOOz New Member

Να ανοιξουμε μια διαφημιστικη εταιρια καλε! Εγω διαφημιζω, εσυ helpdesk για συμβουλες! χαχα
  13. Dralion

Dralion New Member

vOOz, ειμαι μεσα.
    Στο να δινω εξηγησεις ειμαι καλός - ετσι μου λενε. Ασχετα αν εγω τις βαριεμαι.
    Εσυ εισαι καλη στο να κανεις διαφημιση;

zwofilo_koritsi, εγω χωριστηκα και εψαξα ηδη. ;-)
    Ξεκινησα μαλιστα χθες να γραφω μια διατριβη πανω στο θεμα "πετσετες απο μικρο-ινες και απορρυπαντικα". Επειδη ομως μου βγηκε πολυ μεγαλη, την εσβησα.

Το συμπερασμα της διατριβης: μην πλενετε τις μικρο-ινες με απορρυπαντικο, αν θελετε να διατηρηθουν οι ιδιοτητες τους :)

Υ.Γ. Για το κεικ επιμενω οτι δεν βαζεις αρκετο σκορδο μεσα
  14. Morgan_A

Morgan_A New Member

Μη χειρώτερα...

Μη χειρώτερα...!!!! :twisted:

Δεν ντρέπονται καθόλου...???

Δεν κατάλαβα δηλαδή, το πας εκεί και πληρώνεις... να το βάλουν μέσα εκεί... για να κάνει μπάνιο...??? :evil:

Ποιος θα έβαζε το σκυλί του εκεί μέσα...???

Τι να πει κανείς...??? :?
  15. noela

noela New Member

Άσχετο-σχετικό. Έχω πάρει μια τέτοια απορροφητική πετσέτα φτηνά από τα τζάμπο. Ήταν ότι έπρεπε για τις διακοπές γιατί δεν πιάνει χώρο.

Μπάνιο κάνουμε στη μπανιέρα, στη ντουσιέρα ή και έξω με το λάστιχο με ειδικό σαμπουάν.
    Μια φορά μου κάνανε δώρο σε πετσοπ ένα μπάνιο και πήγα τη Νοέλα. Παρόλο που ήμουν δίπλα της συνέχεια δεν υπάρχει περίπτωση να ξαναπάω σκυλί μου να το πλύνει άλλος. Ειδικά το στέγνωμα ήταν πολύ stressing και τρομακτικό με ένα πράγμα σαν ηλεκτρική σκούπα που έκανε θόρυβο κι αντί να ρουφάει φύσαγε. :-x
  16. vOOz

vOOz New Member

Ειναι ενα πολυ καλο πετ σοπ στο μοσχατο (δεν κανω διαφημιση). Δεν την ειχα παει για μπανιο αλλα για κουρεμα! Το παλικαρι εκει της εδινε φιλια στο στομα, ολων των ειδων μπισκοτακια κτλπ. Να φανταστεις με τραβαγε οταν περναγαμε απεξω γιατι ηθελε κι αλλο!! (κουκλος κιολας αυτος ε! χαχα).
    Τωρα πια την κουρευω μονη μου βεβαια αφου δεν συμφερει.. πηρα μια επαγγελματικη μηχανη 40ευρω και ησυχασα! Αλλα δεν φταιει ο τροπος που την κανεις μπανιο, αν ο αλλος ειναι καλος και την προσεχει πιστευω οτι δεν θα φοβαται.. πχ ο κτηνιατρος μου που πηγε να την κουρεψει και ειναι μαλ..ας την εκανε να τρεμει την καημενη.. Μεχρι που μ λεει κατσε θα της κανω ηρεμιστικη αλλα θα παει +10 ευρω.. του πεταξα 10 ευρω στην μουρη και φυγαμε.. ΑΧΡΗΣΤΕ δεν μπορεις να κανεις ενα σκυλι να σε εμπιστευτει και πετας την ευκολη λυση! ΓΚΡΡ
  17. Guest

Guest Guest

[smilie=to funny.gif] [smilie=to funny.gif]
    Καλά του έκανες του άχρηστου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Share This Page