ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΠΙΘΕΤΙΚΟΤΗΤΑΣ ΜΕ ΠΙΤΜΠΟΥΛ

Discussion in 'Απορίες' started by katerinatsav, Jul 25, 2014.

1. katerinatsav

katerinatsav New Member

Είμαι νέα στο φόρουμ και χρειάζομαι τη βοήθειά σας.Εδώ και ένα μήνα ο μεγάλος μου γιος έχει έρθει να μείνει μαζί μας και έχει φέρει τη σκυλίτσα του ,ένα αμερικάνικο πιτμπουλ τερριέ.Το πρόβλημα είναι πως είναι πολύ επιθετική απέναντί μου και δεν ξέρω πώς να την προσεγγίσω.Όποτε με βλέπει να πλησιάζω βάζει την ουρά κάτω από τα σκέλια ,γρυλίζει και μαζεύεται στη γωνια...Δεν την έχω κακομεταχειριστεί ποτέ,όπως και κανένα από τα σκυλιά που είχα και μου κάνει μεγάλη εντύπωση...Τις τελευταίες μέρες σκεφτήκαμε να την ταίζω εγώ για να με δεχτεί,αλλά και πάλι δε θέλει ούτε να με βλέπει.Μόνο όταν είναι εδώ ο γιος μου μπορώ να την πλησιάσω χωρίς να αγριέψει.Σημερα μάλιστα αγρίεψε στα μικρά μου παιδιά και δεν τα άφηνε να μπουν στο σπίτι κάτι που με έκανε να φοβηθώ πολύ για την ασφάλειά τους.Δεν ξέρω τι να κάνω ,το σκυλί είναι 1 έτους και δεν ξέρω αν μπορεί πλέον να μας δεχθεί ως οικογένειά του ,αλλά παράλληλα φοβάμαι για την ασφάλεια των παιδιών μου ,καθώς κάποιες μέρες τη βδομάδα είμαι στη δουλειά και φοβάμαι μη συμβεί κάτι.Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο το γεγονός ότι θηλάζω το 1,5 έτους μωρό και ίσως έχω κάποια διαφορετικη μυρωδιά.Θα εκτιμούσα πολύ τη βοήθειά σας,καθώς προσπαθώ με κάθε τρόπο να εντάξω το νέο μας κατοικίδιο στην οικογένεια αλλά δυσκολεύομαι αφάνταστα και πλέον ανυσηχώ απίστευτα για τη σωματική ακεραιότητα των παιδιών μου.Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Share This Page