Προβλημα με γειτονες.

Discussion in 'Ρωτήστε, Απαντάμε... αλλά μη βιάζεστε!' started by iwanna91, Jul 1, 2016.

1. iwanna91

iwanna91 New Member

Γεια σας,με λενε Ιωαννα και θα ηθελα να πολυ να με βοηθησετε με το να μου πειτε την αποψη σας η και το αν μπορω να κανω κατι με το προβλημα μου.Μενω Καισαριανη και μετακομισα τον Νοεμβριο,παλι Καισαριανη αλλα διαφορετικη γειτονια.Εχω ενα ημιαιμο μαλτεζακι το οποιο εχει εντονη προσωπικοτητα και της αρεσει να γαυγιζει λιγο παραπανω,εννοειτε πως προσπαθω να την αποτρεπω να γαυγιζει τις ωρες κοινης ησυχιας.Λοιπον την δευτερη μερα που ειμασταν στ καινοργιο σπιτι,ο σκυλος βγαινει να γαυγισει κατα τις 5.30 η 6 το απογευμα,και βγαινει απο απεναντι μια "καλη κυρια" και μου λεει με θρασος να μαζεψω το σκυλο μου και οτι τα σκυλια δεν επιτρεπονται στα μπαλκονια,και μενω με το στομα ανοιχτο και της λεω οτι απο που και ως που τα σκυλια δεν επιτρεπονται να βγαινουν στα μπαλκονια(περιτο να πως οτι υπαρχουν σκυλια σχεδον σε ολη την γειτονια¨,δεν ειμαστε μονο εμεις).Τελος παντων ας μην τα πολυλογο,η εν λογω κυρια καθε τοσο οταν καποια απ τ σκυλια της γειτονιας γαυγιζαν εντονα σε ωρες που ΔΕΝ ηταν ωρες κοινης ησυχιας,η σε κοσμο που περναγε απο κατω απο το δρομο με τ σκυλια του τα οποια μπορει να γαυγιζαν,θα τους κανει εντονη παρατηρηση και βρισιες πολλες φορες.Μια αλλη φορα η κυρια αυτη ειχε τοσο ενοχληθει απο τον σκυλο ο οποιος ηταν στην πολυκατοικια στο απεναντι τετραγωνο που βγηκε απο το σπιτι της στις 9 η ωρα τ βραδυ για να παει κατω απο το μπαλκονι και να κανει παρατηρηση στην κυρια π ειχε το σκυλο και να της πει να τν βαλει μεσα και οτι θα φερει την αστυνομια(την οποια δεν εφερε ποτε).Τελευταια οτν βγαζω τ σκυλο μ τ απογευμα για βολτα κ ξεκιναει να γαυγιζει αυτη θα κρυφτει πισω απ την κουρτινα κ θα πεταει κανενα "Σκασκε μαλα***νο" δεν εδωσα σημασια γτ το εχει κανει πολλες φορες και δν βγαινει να τ πει μπροστα μ.Προχτες λοιπον,6 η ωρα τ απογευμα βγαινει ο σκυλος στ μπαλκονι κ αρχησε να γαυγιζει κ αυτη ηταν ηδη εξω γτ σκουπιζε και την ακουω να λεει ενα σκασε (ισα ισα π ακουστηκε) πισω απο ενα δεντρο που κρυβει το μπαλκονι της,ε εκει μ γυρναει κ μενα το ματι και της λεω "να τα λετε πιο δυνατα να τ ακουμε κ μεις" κ μ λεει μετα "ειπα σκασε" και αρχησα να της λεω μετα οτι δεν ειναι ωρα κοινης ησυχιας οποτε δν μπορω να κανω κατι,οτι θα επρεπε εκεινη να σκασει και οχι ο σκυλος μ (ολα αυτα σ πληθυντικο γτ προσπαθουσα να κρατηθω κ να μην πω τπτ χοντρο) οτι αφου λεει στα ζωα να μην βρισκοντε στα μπαλκονια γιατι εκεινη ειναι εξω,μαλλον δεν το καταλαβε γιατι μου λεει γτ εγω σ ενοχλω?και τις λεω ναι μ ενοχλειτε και παρα πολυ μαλιστα ε κ κλασσικα μετα αρχησε τα "ωραια ανατροφη εχεις" η σημερινη νεολαια δν σεβεται τπτ" κτλπ κτλπ. Και φτανω στο σημερα,στις 3.30 περνανε δυο σκυλια απο το δρομο και βγαινει ο σκυλος μ να γαυγισει εγω κατευθειαν ετρεξα να την μαζεψω,πεταγε ο αντρας της κυριας απεναντι και μου λεει με υφακι "μηπως πρεπει να το μαζεψεις τωρα π ειναι ωρα κοινης ησυχιας?" και τους βεβαιαως και θα τ μαζεψω αλλα οταν δεν ειναι η ωρα κοινης ησυχιας δν προκειτε να μαζεψω τπτ και μου λεει "καλα καλα θα τα πουμε" και εδω ειναι που θελω την αποψη και βοηθεια σας..να το παρω σαν εμμεση απειλη ?τι κινησεις μπορω να κανω ωστε να σταματησει αυτο το πραγμα?γτ το σκυλι μ μενει μονο στ σπιτι καποιες φορες γτ οι γονεις μ δουλευουν εγω παρακολουθω καποια μαθηματα και δν ειμαστε ολη την μερα σπιτι....ανησυχω κι ας ειναι μονοκατοικια το σπιτι αλλα σ 1οροφο...παρολα αυτα θα ηθελα να μ πειτε τι μπορω να κανω εκτος απο το να αλιλοβριζομαι :/ και ζητω συγνωμη για το μεγεθος του κειμενου ,πρωτης φορα γραφω σε φορουμ [​IMG]

Share This Page