Προβλημα με κουνελι!!!

Discussion in 'Τρωκτικά' started by Elena1992, Nov 16, 2015.

1. Elena1992

Elena1992 Member

Γεια σας . Πριν δυο μήνες πήρα ένα θηλυκό κουνελάκι . Έχει εδώ και 2 εβδομάδες περίπου που μάλλον έχει χτυπήσει το μπροστινό δεξί ποδαράκι του . Εχθές που έπαιζα μαζί του , συνέχεια έπεφτε κάνοντας άλματα , τρέχοντας κτλ . Πείτε μου είναι σοβαρό ή έχει κάποια ασθένεια ?
  2. marich

marich Active Member

Το κουνελι σου χρειάζεται συγουρα κτηνίατρο !
    Elena1992 likes this.
  3. Elena1992

Elena1992 Member

Είσαι σίγουρη;
  4. Elena1992

Elena1992 Member

Παιδιά θέλω και άλλες γνώμες , γράψτε μου!!!:(
  5. marich

marich Active Member

Κοιτά περίμενε λιγο καιρό 1-2 μέρες και άμα συνεχίζει μαλλον θα τον χρειαστεί !:rolleyes:
    Elena1992 likes this.
  6. Elena1992

Elena1992 Member

μα περιμένω εδώ και δυο εβδομάδες . Ειδικά χθες πήγε και να μου ψοφήσει δεν ξέρω και εγώ πως ζανασηκώθηκε . Επίσης παρέλειψα να σου πω ότι έχω πάει στον κτηνίατρο και μου έχει πει πως υπάρχουν λίγες πιθανότητες να ζήσει αλλά δεν μπορώ να βασιστώ στον κτηνίατρο μιας και δεν έχουν ακουστεί τα καλύτερα λόγια για εκείνον . Δεν έχω και κανέναν άλλο κτηνίατρο εδώ πέρα , είμαστε μικρή πόλη πόσο μάλλον κτηνίατρο εξειδικευμένο στα κουνέλια . Τα κουνέλια στην πόλη μας είναι αδικιμένα εδώ κατοικίδια εννοούν μόνο τα σκυλιά .
  7. Elena1992

Elena1992 Member

Επίσης το κουνελάκι σου είναι γλύκα!!!:)
  8. Elena1992

Elena1992 Member

γιατί δεν απαντάτε ;
  9. marich

marich Active Member

Καταρχάς ευχαριστώ επίσης εδω περα μην περιμένεις να ξέρουν πολυ από κουνελια και τελος που μένεις ?
  10. Elena1992

Elena1992 Member

Φλωρινα εσυ;
  11. Elena1992

Elena1992 Member

Αν θες δεν μου απαντας για το που μενεις ......
  12. marich

marich Active Member

Στο Ηράκλειο κοιτά το μόνο που μπορω να σου πω ειναι να μη το βγάλεις βόλτα αύριο να ξεκουραστεί !
  13. Elena1992

Elena1992 Member

Μα δεν το πολυ βγαζω επειδη εχω σχολειο . Το βγαζω 3 φορες την βδομαδα απο 1 ωρα π.χ
  14. Elena1992

Elena1992 Member

Ο κτηνιατρος μου ειπε πως αμα εχει σπασμενο ποδι και το βγαζω θα γινει καλα εκτος αμα εχει παθει παραλυση που ειναι μονιμη . Επισης λεει πως υπαρχουν πιθανοτητες να το εχει χτυπησει και να ειναι μονιμο επειδη μια φορα ειχε πεσει απο το χερια της αδερφης και λιποθυμησε!(μιλαμε για ενα μετρο +)
  15. marich

marich Active Member

Αουτς !:confused:
  16. Elena1992

Elena1992 Member

ναι πονεσε
  17. marich

marich Active Member

Και εμενα το κουνελι μου οταν ηταν μικρο μια φίλη μου του πάτησε κατα λάθος το πόδι και τσιρίξαι το καημένο το λυπήθηκα εκείνη τη στιγμή !:(
  18. Elena1992

Elena1992 Member

Δεν ξέρω πάντως τώρα που παρατηρώ το κουνέλι μου κάθε τρεις και λίγο πέφτει , με το παραμικρό βήμα πέφτει στα πλάγια . Δεν ξέρω τι να κάνω έχω τρομάξει πάρα πολύ!:(
  19. marich

marich Active Member

Δεν θελω να σε στεναχωρήσω αλλα πρεπει να αλλάξεις κτηνίατρο !:confused:
  20. kouneli.net

kouneli.net Member

Σίγουρα θέλει έναν κουνελογιατρό. Μπορείς να βρεις κάποιον έστω και σε διπλανή περιοχή ή διπλανή πόλη? Ξεκάθαρα είναι χτύπημα και κρίμα να μένει έτσι. Μην το βγάζεις από το κλουβί καθόλου μέχρι να το δει γιατρός. Φαντάσου να είχες σπάσει ή έστω ραγίσει το πόδι και να περπατούσες κανονικά... Θα χειροτέρευες μέρα με τη μέρα. Προσοχή κορίτσια στον τρόπο που σηκώνετε και κρατάτε τα κουνελάκια σας. Τινάζονται και πέφτουν πολύ εύκολα. Επίσης προσοχή όταν περπατάτε, γιατί αυτά μπλέκονται στα πόδια !
    Elena1992 likes this.

Share This Page