Πρόβλημα με το κουνέλι μου

Discussion in 'Εδώ ζαλίζουμε τους κτηνιατρους...' started by Ιωάννα-Λάκης, Sep 27, 2016.

1. Καλησπέρα σε ολους!! Ο Λάκης μου ειναι 1 χρόνου. Την Παρασκευή το πρωί τον έβγαλα απο το κλουβί του και ενώ συνήθως εχει πολυ όρεξη τρέχει και παίζει σαν τρελός εκείνη την μερα απλά βγήκε στο μπαλκόνι και δεν ξαναμπήκε μεσα μέχρι το βραδυ κατα την διάρκεια της ημέρας προσπάθησα να του δώσω φαγητό και νερό αλλα δεν ήθελε τπτ ουτε τουαλέτα είχε παει. Το βραδυ πια τον πηρα και πήγαμε στο γιατρό. Τον τσέκαρε αλλα δεν μπορώ να πω οτι με βοήθησε και πολυ μου είπε οτι δεν εχει τπτ. Μου έδωσε αντιβίωση και μια κρέμα για το στομάχι του. Αλλα δεν τα πέρνει με τπτ εχω δοκιμάσει τα πάντα στο φαγητό του στο νερό του με σύριγγα δεν τα θέλει. Την επόμενη μερα ξεκίνησε να τρώει σιγά σιγά απο μόνος του αλλα όχι με πολυ όρεξη και ακόμα τα ίδια γενικά δεν τρώει πολυ νερό όμως πίνει. Αυτό που με ανησυχεί ειναι οτι τα κακά του ειναι πολυ μικρά εχουν βλέννες και ειναι κολλημένα. Και επίσης το άλλο που κανει ειναι οτι τρώει τις πέτρες (άμμο) απο την τουαλέτα του εχω φρικάρει!!

Share This Page