Πρόβλημα στα πίσω πόδια-Λαμπραντόρ

Discussion in 'Δεν είμαι ράτσας, είμαι φάτσας' started by Brunitsa, Mar 16, 2013.

1. Brunitsa

Brunitsa Member

Παιδιά καλησπέρα,

Έχω ένα ημίαιμο λαμπραντόρ, το οποίο βρήκαμε αδέσποτο και καθώς δεν βρέθηκε κατάλληλο άτομο για υιοθεσία, το κρατήσαμε:biggrin5: Το έχουμε 2 περίπου χρόνια και είναι σχεδόν 4,5 χρονών. Τον τελευταίο καιρό όμως, εδώ και μια-δυο βδομάδες περίπου, παρουσιάζει πρόβλημα στα πίσω του πόδια.Για παράδειγμα, δυσκολεύεται πού και πού να ανέβει τις σκάλες, ενώ παλαιότερα τις ανέβαινε με ευκολία, όταν σηκώνεται ενώ ήταν ξαπλωμένος πάλι παρουσιάζει μια μικρή δυσκολία στο να σταθεί και όταν τρέχει καμιά φορά μαζεύει το πόδι του προς τα πάνω κατά κάποιο τρόπο, σαν να πάτησε κάτι.Το εψαξα στο Ίντερνετ και όλα αυτά τα συμπτώματα φάνηκαν να παραπέμπουν σε διάπλαση του ισχύου. Διάβασα αρκετά άρθρα και τα περισσότερα με οδηγούσαν σε αυτό το συμπέρασμα. Παρακαλώ πολύ όποιος γνωρίζει κάτι για την ασθένεια αυτή, ή πιστεύει πως τα συμπτώματα αυτά ανάγονται σε κάποια άλλη ασθένεια ή έχει κάποια παρόμοια εμεπιρία, να με ενημερώσει, για να δω τι μπορούμε να κάνουμε για το σκυλάκι, διότι ανησυχώ πολύ. Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων:)

Share This Page