Πρόβλημα στο δέρμα

Discussion in 'Εδώ ζαλίζουμε τους κτηνιατρους...' started by ARETH, Jul 21, 2008.

1. ARETH

ARETH New Member

Εδώ και αρκετό καιρό πρόσεξα ότι στον ένα " αγκώνα " του σκύλου μου έχουν φύγει οι τρίχες κ το δέρμα ήταν ξηρό. Χθές όμως είδα ότι έχει κάνει πληγή. Το γλύφει συνέχεια. Τί μπορεί να έιναι? Ευχαριστώ.
  2. gikkat

gikkat New Member

Μπορεί να είναι ξεκίνημα κάλου από τον τρόπο που κάθεται. Πολλά σκυλιά το παθαίνουν σε τέτοια σημεία. Μπορεί να είναι και κάτι σοβαρότερο...
  3. platon

platon Σκύλος

Μάλλον μύκητες...
  4. Kopros

Kopros New Member

Αν το εχεις σε τσιμεντο ,πλακακια κτλ μαλλον ειναι αυτο που λεει η gikkat...
  5. ARETH

ARETH New Member

Μύκητες πρέπει να είναι. Θα τον πάω στον κτηρνίατρο μέσα στη βδομάδα. Ευχαριστώ.
  6. veroniki

veroniki New Member

Η Ιφιγένεια έχει το ίδιο και οφείλεται στον τρόπο που κάθεται,δεν είναι μύκητες αλλά της βάζουμε λίγο pulvo δεν έχει όμως πληγή το έχουμε προλάβει.
  7. ARETH

ARETH New Member

Τον πήγα στο γιατρό και είναι απο την στάση που κάθεται.Μας έδωσε μια αλοιφη να του βαζουμε.Όλα καλά :-D
  8. gikkat

gikkat New Member

Μην το παρακάνεις με την αλοιφή γιατί πολλές φορές το μαλακώνει τόσο με αποτέλεσμα να ανοίγει και να κάνει πληγή από το πουθενά... Βάζε αλλά μην υπερβάλλεις! ;-)
  9. ΝΑΙ ΟΝΤΟΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ
    ΜΕ ΤΗΝ ΑΛΟΙΦΗ ΤΟ ΕΙΧΑ ΠΑΘΕΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΕΙΧΑ ΚΟΥΡΕΨΕΙ Ο ΚΟΥΡΕΑΣ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΤΟΝ ΚΟΟΥΡΕΨΕ ΓΟΥΛΗ ΑΛΛΑ ΤΟΥ ΕΚΑΝΕ ΚΑΙ ΠΛΗΓΗ ΣΤΟ ΕΒΕΣΤΙΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΤΟΥ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΟΤΙ ΝΑ ΤΟΥ ΒΑΖΩ ΠΕΠΑΝΘΟΛ

Share This Page