Πώς να πλύνεις ένα chow...

Discussion in 'Ρωτήστε, Απαντάμε... αλλά μη βιάζεστε!' started by heart, Mar 1, 2008.

1. noela

noela New Member

Ας σοβαρευτούμε λίγο. Αυτόματο πλυντήριο για σκύλους; :shock:
    Εσείς θα μπαίνατε μέσα;
    Μια φορά μου κάνανε δώρο πλύσιμο σκύλου (χειροκίνητο :-D ) και η Νοελίτσα μου στρεσσαρίστηκε τόσο πολύ στο στέγνωμα από τον θόρυβο και το δέσιμο που δε θα της το ξαναέκανα ποτέ. :evil:
  2. demina

demina New Member

καλα σαπουνι και νερο δε μπενουν στα ματια του???
  3. tralalala

tralalala New Member

παιδια δεν εχω παει το σκυλακι μου,εμαθα για αυτην την πρωτοτυπια μεσω ενος σποτ στο ραδιο κατα τη διαρκεια εκπομπης που ακουω, αλλα ετυχε και να δω αφιερωμα τοσο σε τοπικο καναλι οσο και στον αλφα και εδειχνε εικονες με σκυλακια να καθοντε μεσα και να το απολαμβανουν !
  4. e1drua

e1drua New Member

Αυτο ονομαζεται marketing και promotion ;)
  5. drosia

drosia New Member

ελα ρε!!και μεις ακριβως το ιδιο κανουμε :-D
  6. drosia

drosia New Member

ρε σεις τωρα διαβαζω τι γραψατε :?
    πολυ το κουρασατε το θεμα, εμ δεν ειδατε εμ κατηγορειτε
    απαπαπα τι ειστε εσεις!!!
  7. e1drua

e1drua New Member

Βρε Δροσουλα δε θελουμε να κατηγορησουμε τον συμπατριωτη σου..:)
    Προσωπικα παντως το θεωρω φρικτο και τραγικο, ισως ειναι ευκολια για εμας αλλα για τα καημενα τα σκυλακια μας πιστευω πως ειναι μαρτυριο..
    Μια φορα εμεινα μεσα στο αμαξι μου ενω το ειχα παει στο πλυντηριο και μονο που δεν επαθα εμφραγμα.. ηταν απιστευτα στρεσογονο και ειχα παθει σοκ... δε θελω καν να φανταζομαι την αντιδραση των σκυλιων μου...
  8. ana

ana New Member

:-D το μόνο πράγμα στο οποίο είμαστε άριστα εκπαιδευμένοι! :lol: :lol:
  9. ana

ana New Member

κι εγώ το ίδιο ήταν η πρώτη και τελευταία φορα!!
  10. drosia

drosia New Member

κοιτα το να συγκρινουμε το ανοιχτο πλυντηριο αυτοκινητων με αυτο το λεγομενο πλυντηριο σκυλων θεωρω οτι ειναι δυο τελειως ασχετα πραγματα!και δεν μπορουμε επισης να ερμηνευουμε τις δικες μας ψυχοσωματικες αντιδρασεις με αυτες των ζωων

εφοσον δεν εχω δει πως ειναι δεν εκφερω γνωμη αλλα μια αιθουσα οπου σου πετανε νερο και αερα μου θυμιζει τη ντουζιερα του σπιτιου μου που κλεινω εκει μεσα τα σκυλια, δεν μπορουν να πανε πουθενα, καταβρεχονται απο παντου χωρις εξοδο διαφυγης και στο τελος τρωνε και ενα ξεγυρισμενο πιστολακι στη μαπα :-D
  11. Sofia

Sofia New Member

12. gikkat

gikkat New Member

Ο ΧΡΙΣΤΟΣ ΚΙ Η ΠΑΝΑΓΙΑ!!!
    Δεν πάμε καλά!!! Το άμοιρο... πφφφ
  13. ιοαννα

ιοαννα New Member

Καλησπερα.
    Η δικια μου που είναι ημιαιμο chow chow και 18 κιλά(αν και μονο 11 μηνων)βλέπει νερο και τρεχει.
    Με το που ανοιγει η βρυση αυτή ανοιγει το στομα.
    Οση ωρα την πλένω αυτή πινει νερο.
    Είναι αρκετα δυσκολο όμως το πλυσιμο της.
    Αυριο εχω κλεισει ραντεβου για πλυσιμο σε γνωστο pet shop και με εχει πιασει αγχος.
    Δεν ξερω πως θα αντιδρασει και αν θα της αρεσει.
    Το κακο είναι πως επειδη μενει στον κηπο μας όταν δεν εχει καλο καιρο δεν μπορω να την κανω μπανιο για να μην μου κρυωσει.
    Οσο και να την στεγνωσω παραμενει υγρο το τριχωμα της.
    Αν όλα πανε καλα αυριο ,θα την πηγαινω σε ειδικο.
    Αληθεια σε αφηνουν να εισαι μπροστα την ωρα του λουσιματος??
  14. Alex2

Alex2 New Member

Κανονικά πρέπει να σε αφήσουν, και έχεις και κάθε δικαίωμα να παρακολουθείς τη διαδικασία.
  15. ιοαννα

ιοαννα New Member

thanks.
    tha to apaithsw.
  16. Alex2

Alex2 New Member

Νομίζω μόνο καμμιά φορά ο ιδιοκτήτης απομακρύνεται γιατί το ζώο μπορεί να είναι ανήσυχο, δεν είμαι και σίγουρη. Εγώ σίγουρα θα απαιτούσα να είμαι αν όχι δίπλα, τέλος πάντων κάπου που να μπορώ να το βλέπω το ζώο αν έχουν αντιρρήσεις.

Κοίτα μην κάνουν και καμμιά μ@@@@@α και του δώσουν αναισθησία αν δεν κάθεται να το πλύνουν. Συνήθως το κάνουν στο κούρεμα βέβαια, αλλά ποτέ δεν ξέρεις :?
  17. ιοαννα

ιοαννα New Member

Δεν υπαρχει περιπτωση!!!
    Την εχω παρει και εχω φυγει.
    Αλλωστε τους το δηλωσα.
    Μου ειπαν πως δεν χρησιμοποιουν ναρκωση.είναι κατά.
    Δεν είναι αγρια απλα πολύ ναζιαρα.
    Αν δεν κατσει την κατσαμε…!!!
  18. ιοαννα

ιοαννα New Member

Καλησπερα σε ολους.
    Τελικα το πλυσιμο από αλλους(ειδικους δηθεν) είναι τραγικο.
    Εχθες την πηγα για πρωτη φορα για λουσιμο.
    Είναι μια ηλιθια που παιρνει την σκυλιτσα μου για να την πλυνει και της λεω πως θελω να μπω μεσα.
    Μπαινουμε μεσα,την χτενιζει και μετα την μεταφερουμε στον λουτηρα και αρχιζει να της ριχνει νερο.
    Μεχρι εκει όλα καλα.
    Με το που τελειωνει το σωμα παει να πλυνει το προσωπο.
    Παιδια εριχνε το νερο χωρις να νοιαστει για το πώς αντιδραει η φουσα.
    Της λεω πως απ’ότι βλεπεις δυσανασχετει το σκυλι.
    Μου λεει όλα τα σκυλια ετσι κανουν.
    Εκει όμως που τα πηρα και βεβαια πηρα και το σκυλι μου ηταν όταν πηρε το μπιτονι με το σαπουνι,εριξε κανα κιλο πανω στο κεφαλι της,μπηκε στα ματια της και μετα σαπουνιζε το σκυλι χωρις να λογαριασει τα κοκκινα ματακια της φουσας μου.η κακομοιρα ετρεμε ολοκληρη και εγω ειχα γινει ηφαιστειο.
    Ρε παιδια ειμαι παραλογη?
    Αφου ολοι το ξερουν ότι όταν πλενεις σκυλι δεν ριχνεις απευθειας νερο στο κεφαλι και στα ματια.
    Εχω αδικο??
    Συγνωμη για την πολυλογια.
  19. gikkat

gikkat New Member

Μόνη σου το είπες... Τι περίμενες?
  20. ιοαννα

ιοαννα New Member

Ανθρωπια από αυτόν που ασχολειται με ζωα (όχι από τον ιδιοκτητη της αλυσίδας).

Share This Page