Ψάρι κλόουν

Discussion in 'Ψάρια (όχι για φάγωμα)' started by neli, Sep 3, 2008.

1. neli

neli New Member

Γεια σας!Έχω ένα κουνελάκι και 2 χελώνες(υδρόβιες) και θέλω πολύ να αποκτήσω ένα ενυδρείο με ψάρια κλόουν αλλά πάρα πολύ όμως...Το πρόβλημα είναι πως δεν ξέρω τίποτα για ενυδρεία(ούτε το μέγεθος που πρέπει να έχουν,ούτε τα εξαρτήματα,ούτε τίποτα...).Παλιά είχα χρυσόψαρα αλλά τα είχα σε γυάλα(τώρα ξέρω πως αυτό δεν είναι καθόλου σωστό)...Δεν θέλω να εμπιστευτώ κάποιο πετ σοπ για να ενημερωθώ...Αν κάποιος έχει τη διάθεση να με βοηθήσει τον ευχαριστώ πολύ :D
  2. Debby

Debby New Member

θαλασσινο ενυδρειο εεε?δυσκολο αν δεν εχεις ιδεα και με μεγαλο κοστος..
    καλο διαβασμα
    www.aquatek.gr
    www.aquazone.gr
  3. psaropouli

psaropouli New Member

Νομίζω πως υπάρχουν και κλόουν γλυκού νερού. Μοιάζουν κάπως εκτός αν θέλεις το συγκεκριμένο ψαράκι. Πάντως η δημιουργία θαλασσινού ενυδρίου χρειάζεται αρκετά περισσότερα χρήματα σε σχέση με ένα γλυκού νερού. Με ένα search σίγουρα θα βρείς πληροφορίες και στα ελληνικά. Καλό διάβασμα και καλή επιτυχεία :)
  4. Debby

Debby New Member

5. neli

neli New Member

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας!Ξέρω ότι είναι δύσκολο και οικονομικά ασύμφορο αλλά θα το προσπαθήσω νομίζω αφού πρώτα ενημερωθώ όσο το δυνατόν περισσότερο! :D
  6. Tania

Tania New Member

θελω να εχω ενυδρειο με τροπικα ψαρια αλλα αν μπορειτε στειλτε μου μια καλη ιστοσελιδα για να δειαβασω σχετικα με την θερμοκρασια των τροπικων ενυδρείων

Share This Page