σαλιγκάρια

Discussion in 'Άλλα είδη!' started by waterlilly, Jul 28, 2008.

1. waterlilly

waterlilly New Member

Έχει κανείς σαλιγκάρια? Έψαξα στο διαδίκτυο και είδα ότι πολλοί άνθρωποι στο εξωτερικό τα έχουν για κατοικίδια.
  2. TAKAROS

TAKAROS New Member

ενυδρειου εχω...εχω δει και φοτω που εχουν...με εψησες αγρια τωρα..παω στους αγρους :axe:
  3. gikkat

gikkat New Member

Πάμε καλά ρε παιδιά? Σαλιγκάρια? Γιατί? Πφφφ...
    Καταστροφή είναι ο άνθρωπος τελικά...
  4. aristea

aristea Active Member

Πως ακριβως τα εχουν για κατοικίδια? Κανε μας μια ενημέρωση γιατι ειμαστε πολυ πίσω 8)
  5. TAKAROS

TAKAROS New Member

τα εχουν σε γυαλα απο ψαρια π.χ. με χωμα και κανα δυο φυτα...πατα στο google snale....
  6. waterlilly

waterlilly New Member

7. gikkat

gikkat New Member

Δεν πάμε καθόλου καλά, αυτό έχω να πω εγώ...
  8. waterlilly

waterlilly New Member

Χαχαχαχαχιχιχιχι
  9. servetas

servetas New Member

καλα βαζουνε χωμα τα φυλλα απο τι φυτο ειναι και δεν πρεπει να τα βρεχουμε καθολου?? :drinkers:
  10. Marianthy

Marianthy New Member

κουκουρούκου....
  11. Hamsterokoritso

Hamsterokoritso New Member

Έλεοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοος!!!!!!!!Καλά,τί να τα κάνετε τα σαλιγκάρια????????Εγώ μόνο σαν μαγειρευτά στην κατσαρόλα τα ξέρω... :badgrin:
    Και πάλι,δεν τα τρώώ!!!!!Μπλιαααααχχχχ.... :(
  12. domenico

domenico New Member

εγώ είχα σαλιγκαράκια στο ενυδρείο με τα τροπικά ψάρια μου...αλλά ήταν κατάλληλα για ενυδρείο, υδρόβια... Τώρα πιστεύω είναι υπερβολή για κατοικίδιο το σαλιγκάρι του αγρού. Υπερβολή και ταλαιπωρία. Να δω μέχρι που θα φτάσουμε. Σε λίγο θα μαζεύουμε και τις μύγες και θα τις βάζουμε σε γυάλες με κοπριά.... :D
  13. servetas

servetas New Member

μμμμ μην δινεις ιδεες!!!
  14. domenico

domenico New Member

χαχα! συγγνώμη, ξέχασα ότι υπάρχουν και διεστραμμένο μυαλά σε αυτόν τον κόσμο!:D
  15. Gamer

Gamer New Member

φιλε σου τα εχω ετοιμα σημερα εβρεχε στην αθηνα θα μαζεψω απο την πολυκατοικια μου και θα σου στειλω :D
  16. Antigoni87

Antigoni87 New Member

Πάντως εγώ τα συμπαθώ πάρα πολύ τα σαλιγκαράκια, είναι μικρά και εύθραυστα! :)) Κάθε φορά που τα πετυχαίνω "αδέσποτα" να γλιστράνε σε δρόμους και πεζοδρόμια, τα μαζεύω και τα αφήνω κοντά σε χόρτα, μακριά από την πιθανότητα να τα πατήσει κανένας. Είναι κρίμα!
    Κάντε κι εσείς το ίδιο αν βρείτε κανένα κάτω μπροστά στα πόδια σας, είναι λίγα δευτερόλεπτα από το χρόνο μας αλλά σώζουμε μια ζωούλα. Και μην ακούσω "σιγά το ζώο"! Δεν είναι μόνο οι γάτες, οι σκύλοι, τα πουλάκια και τα χαμστεράκια ζωντανά πλασματάκια! Και τα άλλα είδη πονάνε.
  17. biochiao

biochiao New Member

Εγω είχα μικρή σαλιγκαρια!!! Όταν ήμουν νηπαιγωγείο ή δημοτικο! Αφου δε μου έπαιρναν γάτα που ήθελα τοτε (τώρα πια θέλω σκυλο) όταν έβρισκα μικρά σαλιγκαράκια τα έβαζα σε ένα μπωλακι απο φυτινη, του έβαζα μαρουλι και το είχα εκει μέσα! Όταν κοιμοταν του έριχνα νερό να ξυπνησει και καθομουν και το χαζευα! Είχα κάνει διατριβή στα σαλιγκάρια!! Χαχαχαχα!!
  18. noMoreFaith

noMoreFaith Member

και γω αυτο εκανα μικρη αλλα γεμιζαν σκουληκια :ack2:
  19. biochiao

biochiao New Member

Σοβαρα?? Εμένα δε μου είχε εμφανιστει ποτέ κανενα! (βεβαια δεν τα κρατουσα για πολύ καιρό!)
  20. Tania

Tania New Member

Και εγώ το ίδιο!!!

Share This Page