Σκαντζόχοιρος (αφρικανικος πυγμαίος) γέννησε, τώρα τι;

Discussion in 'Άλλα είδη!' started by Christofer, Jan 20, 2012.

1. Christofer

Christofer New Member

Καλησπέρα, τα χριστούγεννα πήρα ένα hadgehog και απ'τι φαίνεται ήταν έγκυος γιατί σήμερα ξύπνησα με 4 μωράκια.. Τώρα τι γίνετε; Από εκεί που το πήρα ήταν άσχετοι, ούτε καν το φύλο του δεν ήξεραν. Ξέρει κανείς τι χρειάζεται τώρα να κάνω; Θα τα φροντίσει τα μικρά της; Γνωρίζετε κάποιο κτηνίατρο που να ξέρει από σκαντζόχοιρους για να επισκεφτώ;
  2. Axel

Axel New Member

Δεν πρέπει να πειράξεις καθόλου την μάνα ούτε τα μικρά, γιατί αν την ενοχλήσεις είναι πολύ πιθανό να τα φάει. Να της παρέχεις απλά άφθονο φαγητό για να τρώει και θα τα μεγαλώσει αυτή τα μικρά!
  3. Christofer

Christofer New Member

Ναί αυτό διάβασα τώρα ψάχνοντας κάποια αγγλικά άρθρα. Δηλαδή δε χρειάζεται τίποτα βιταμίνες κτλ;
  4. gbakis

gbakis New Member

Christofer ενδιαφέρομαι και εγώ να πάρω αλλά δεν βρίσκω μένω Χαλκίδα έχεις κάτι υπόψιν σου για Αθήνα?
  5. Axel

Axel New Member

Christofer ενημέρωσέ μας πως πάνε τα μικρά να μαθαίνουμε και μεις! Επίσης, να πω ότι έχω και γω μία υποψία μήπως η δικιά μου είναι έγκυος αλλά δεν είμαι σίγουρους μιας και δεν έχω προηγούμενη εμπειρία με σκακτζοχοιράκια.
  6. gbakis

gbakis New Member

παιδιά ενημερώστε με please που μπορώ να βρω? έχω φάει όλο το ίντερνετ δεν πωλούνται πουθενά
  7. Axel

Axel New Member

Δεν ξέρω που τον βρήκε ο φίλος εδώ, αλλά εγώ λόγω του ίδου προβλήματος που έχεις και συ τα είχα φέρει απο εξωτερικό. Οπότε δεν μπορώ να σε βοηθήσω σε αυτό το θέμα.
  8. Christofer

Christofer New Member

Μόνο θεσσαλονίκη ξέρω που έχει παιδιά. Τα μικρά όλα είναι καλά, μεγαλώνουν γρήγορα και η σκατζοχοιρίνα μου αποδεικνύεται πολύ καλή μητέρα:) Τα προσέχει απίστευτα!
  9. gbakis

gbakis New Member

Θεσσαλονίκη που;Είμαι διατεθειμένος να ανέβω γιαυτό :) Εσυ θα τα κρατήσεις όλα τα μικρά;Α να σου ζήσουν κιόλας!!! :)
  10. Christofer

Christofer New Member

Δε ξέρω αν τα κρατήσω, σε κανα μήνα θα πρέπει να αποφασίσω. Θεσσαλονίκη έχει στην Σβώλου, κοντά στην Αγ. Σοφία στο smartpets.
  11. gbakis

gbakis New Member

Οκ σ'ευχαριστώ τι τιμή περίπου παίζουν;Αν αποφασίσεις να δώσεις κάποιο ενημέρωσε με please
  12. Christofer

Christofer New Member

140-150 το πήρα από το κατάστημα που ανέφερα
  13. gbakis

gbakis New Member

Σ'ευχαριστώ πολύ Christofer
  14. Axel

Axel New Member

Να ρωτήσω κιόλας από απορία σε τιμή το πήρες εσύ από εκεί?
  15. Christofer

Christofer New Member

Δε κατάλαβα τι με ρωτάς. Αν και εγώ το πήρα απο το μαγαζί που αναφέρω; Ναί
  16. Axel

Axel New Member

Ρωτάω σε τι τιμή τα πουλάνε από αυτό το μαγαζί που πήρες και συ.
  17. Christofer

Christofer New Member

?! Μα είπα ρε τρελέ, 140-150 το αγόρασα από το μαγαζί που σας ανέφερα
  18. Axel

Axel New Member

Χαχαχαχαχα δίκιο έχεις δεν ξέρω πως δεν το έβλεπα το ποστ σου...
  19. gbakis

gbakis New Member

Christofer το σκαωτζοχοιρακι που πήρες απο την Σβώλου τι χρώμα είναι? γιατι εψαξα σε pet-shop σε αθηνα και χαλκίδα & βρίσκω μόνο σε λευκό. Λευκά εχει κ εκεί?γιατι ενδιαφέρομαι για τους γκρι
  20. gbakis

gbakis New Member

Share This Page