Σκαντζόχοιρος (αφρικανικος πυγμαίος) γέννησε, τώρα τι;

Discussion in 'Άλλα είδη!' started by Christofer, Jan 20, 2012.

1. Axel

Axel New Member

Γενικά να ξέρεις ότι η τιμή στους σκατζόχοιρους καθώς και σε άλλα "εξωτικά" ζώα, διαμορφώνεται ανάλογα με το χρώμα. Σε αυτό το site μπορείς να βρεις τους διάφορους χρωματισμούς καθώς και συγκριτικές τιμές μεταξύ τους.
    http://dreamflowermeadows.com/hedgehogpricelist.htm
  2. gbakis

gbakis New Member

Σε ευχαριστώ Alex. θέλω όμως να μάθω για το συγκεκριμένο pet-shop τι έχει γιατί όσα pet-shop έχω ρωτήσει μου λένε μόνο για λευκούς και το site που μου έστειλες έχει 3-4 είδη λευκών κ δεν ξέρω ποιο εννοούν αυτοί γιατί είναι τελείως άσχετοι όλοι στα pet-shop
  3. gbakis

gbakis New Member

Christofer αναμένω απάντηση σου
  4. nioq

nioq New Member

@gbakis, αν βρεις κάποιο pet shop αθήνα και αγοράσεις τελικά πες και σε μένα που και πόσο γιατι ενδιαφέρομαι.
  5. gbakis

gbakis New Member

Nioq βρήκα ένα στην Αθήνα που λέει στο site ότι έχει λευκούς αλλα τηλεφώνησα κ δεν είχα τώρα νομίζω μπορει να φέρνει με παραγγελία.Λεγεται Oscar pet γκουγκλαρέ το κ θα βρεις το site κ επομένως κ το τηλέφωνο
  6. nioq

nioq New Member

Ok tha to dw!!! thanks! K gw vrhka to REPTILIA NOSTRA m eipan oti exei 2 megalous twra enos xronou k tha ferei allous ton marti. Apo times ksekinane gurw sta 70 euro.
  7. Christofer

Christofer New Member

Δεν ήξερα οτι η τιμή έχει να κάνει με το χρώμα. Μόνο αλμπίνους είχε στη σβώλου, δηλαδή άσπρους
  8. gbakis

gbakis New Member

Christofer πως πάνε τα μικρά;Ποσταρε μας κ καμία φωτογραφία να τα δούμε
  9. Christofer

Christofer New Member

Μεγαλώνουν, έβγαλαν ματάκια. Ακόμα δεν είναι εύκολο να τα φωτογραφίσω, όποτε τα ξεσκεπάσω τσιτώνει η μανούλα τους, και την ακούνε και αυτά και σηκώνουν τα "αγκάθια" τους :p

Θα προσπαθήσω σύντομα να πάρω μια καλή φωτογραφία να ανεβάσω

ΥΣ: Στη θεσσαλονίκη στη σβώλου που πήγα σήμερα, έφεραν σκαντζοχοιράκι καφέ - μαύρο
    Last edited: Feb 15, 2012
  10. gbakis

gbakis New Member

Τέλεια.Σε ευχαριστούμε Christofer, εγω είμαι ακόμα σε αναζητηση :-(
  11. gbakis

gbakis New Member

Christofer σου έχω στείλει στο inbox, όταν το δεις πες μου.
  12. gbakis

gbakis New Member

Για αγορά ή οποιαδήποτε πληροφορία για τους αφρικανικούς πυγμαίους σκαντζόχοιρους μπείτε εδώ www.hedgehog.gr το μόνο ελληνικό site που ασχολείται με τα συγκεκριμένα κατοικίδια
  13. Xindara

Xindara New Member

Eχω 4 μωράκια στην Αθήνα αν κανείς ενδιαφέρεται ακόμα. Είναι 3 εβδομάδων και θα είναι έτοιμα σε 1,5 μήνα. Κ'εγώ πήρα την μάνα από ένα petshop με άσχετους ανθρώπους που νόμιζαν ότι μου έδωσαν αρσενικό!!
    Giannapan likes this.
  14. Giannapan

Giannapan New Member

Θα τα πουλησεις τα μικρα? Α ναι, ποσο?
  15. Xindara

Xindara New Member

Sou exw steilei prosopiko minima!
  16. Naaty

Naaty New Member

ενδιαφερομαι να μαθω και εγω εαν εχουν μεινει μωρακια :)
  17. Xindara

Xindara New Member

Σου στελνω ΠΜ
  18. laz107

laz107 New Member

καλησπέρα αν εχουν μείνει σκατζοχοιράκια ενδιαφέρομαι και εγω
  19. varatasis

varatasis New Member

kalispera paidia..

exo mia skatzoxoirina 3 minon..exo ena thema.giati ta kanei pantou? tin bgazo ekso apo to kloubi tis na boltarei kai ta kanei sinexos :(

Share This Page