1. billdanos

billdanos New Member

Ιδού ο Skippy! Schnauzer 3 μηνών πλεόν!
    :-D

[​IMG] :-
  2. Guest

Guest Guest

:heart: :heart: :heart:

Τι γλυκό σκυλί!!!!!!!!!!!!!!!!
  3. Sofia

Sofia New Member

Φοβερη φατσα!!να τον χαιρεσαι!μεσαιο Schnauzer ειναι?
  4. billdanos

billdanos New Member

miniature
    :)
  5. Sofia

Sofia New Member

Kαι στα miniature κανουν stripping η μονο στα μεγαλυτερα?
  6. billdanos

billdanos New Member

Ναι! Οι ιδιοκτήτες του ΠΕΤ shop που τον πήραμε (ΔΕΝ έχουν σκυλάκια και γατάκια στο μαγαζί τους προς πώληση) έχουν έναν ίδιο και είναι πανέμορφος κουρεμένος! :-D
  7. Niva2gr

Niva2gr Moderator

΄Σαν κουκλάκι ψεύτικο είναι!
  8. Keity

Keity New Member

Αχ ένας κουκλος είναι να τον χαίρεσαι.......
  9. Greg

Greg New Member

Είναι μια τρελοί φάτσα :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D
  10. Marin

Marin Administrator

Άλλη μία υπεροχη φυλη... μινι είναι? μεγάλο ή μεσαίο?

Εμενα μ'αρεσουν πολυ τα μεγαλα σναουτσερ.
  11. billdanos

billdanos New Member

Είναι μίνι! Δεν θέλαμε κάτι πολύ μεγάλο μιας και δεν θα ζούσε πολύ άνετα μέσα στο διαμέρισμα!

Πάντως είναι πανέξυπνος και μαθαίνει σχεδόν με τη μία οτιδήποτε! Την άλλη εβδομάδα και κάνει και το τελευταίο εμβόλιο και μετά κατά τις αρχές Σεπτέμβρη θα αρχίσουμε να ...ξεπορτίζουμε!

:)
  12. RINIO

RINIO New Member

Ειναι πολυ ομορφος, να τον χαιρεσαι!!!! :-D :-D
  13. Sofia

Sofia New Member

Δεν ξερω αν καταλαβα,δεν τον εχεις βγαλει καθολου εξω μεχρι σημερα?
  14. RINIO

RINIO New Member

Μα αν δεν ειναι εμβολιασμενο πληρως δεν κανει να βγαινει βολτες .
  15. Sofia

Sofia New Member

Ετσι ομως χανει παρα πολλα σε μια κρισιμη περιοδο της ζωης του ενα κουταβι,θα πρεπει να βγαινει εστω αγκαλια η με το αυτοκινητο η σε μερη που δεν υπαρχουν αλλα σκυλια και ειδικα ανεμβολιαστα.
    Ο κτηνιατρος μου ειχε πει να βγαζω την δικη μου βολτα κοντα σε παραλια,μεχρι 4-5 μετρα απο το νερο,και αγκαλια την πηγαινα παντου οπου ειχε κοσμο για να μπορεσει να γνωρισει ανθρωπους,αυτοκινητα,θορυβους κλπ
  16. RINIO

RINIO New Member

Εγω παντως οσες φορες εχω παει κουταβινια στον γιατρο μου εχει πει πως εαν δεν κανουν και το 2ο εμβολιο τους να μην βγουν καθολου εξω, παρα μονο αγκαλια.
  17. Marianthy

Marianthy New Member

Ακριβώς εδώ θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση γιατί προβληματίζομαι... Κι εγώ όταν είχα το λυκάκι μου μωρό η κτηνίατρος με είχε φοβήσει πολύ για το έξω. Έτσι έμεινε μέσα μέχρι να ολοκληρωθεί ο κύκλος των εμβολίων. Όμως ήταν αρκετά δραστήριο (λογικότατο :-D ) και όταν μπορούσε πια να βγει έξω ήταν δυσανάλογα ανυπάκοος. Κατά τη γνώμη μου τουλάχιστον. Ήταν σαν να τον άφησες ξαφνικά ελεύθερο και δεν έδινε σημασία σε κανέναν. Λες και ελευθέρωσες ένα αγρίμι...

Αυτή η συμπεριφορά του έμεινε και μεγαλώνοντας. Ξέρω πως ένα μεγάλο μέρος ευθύνης ήταν και δικό μας που δεν καταφέραμε να τον "εκπαιδεύσουμε" ώστε να αλλάξει. Αλλά ξεκινήσαμε και με πολύ αρνητικά δεδομένα. Όντως πρέπει να είναι τόσο περιορισμένα πριν τα εμβόλια? Καταπιέζονται απότι φαίνεται και πιστεύω πως στον δικό μου έπαιξε ρόλο στη συμπεριφορά του αργότερα. Δεν ζει πια το μικρούλι μου, πάνε πολλά χρόνια, αλλά θέλω να ξέρω για το μέλλον :wink: .

Όσο για το πιτσιρίκι σου (για να επιστρέψω και στο θέμα) είναι μια φάτσα έτοιμη για σκανδαλιές!!!! Τι πονηρό ύφος είναι αυτό!!! Και τι γλώσσα!!! :-D
  18. Marianthy

Marianthy New Member

Σοφία με πρόλαβες!!! :-D
  19. billdanos

billdanos New Member

Ο Κτηνίατρος μας είπε να μη βγει μέχρι την επίσκεψη την Δευτέρα για το εμβόλιο!

Εξάλλου παρα είναι μικρός για να κυκλοφορήσει έξω. Βγαίνει βέβαια στο μπαλκόνι που είναι μεγάλο με φυτά κλπ (του βάλαμε και την πρώτη αμπούλα και ένα σπρεϊ για τη σκνίπα που μας είπε ο γιατρός για καλό και για κακό, μιας και στο μπαλκόνι βγαίνει το απογευματάκι που έχει δροσίσει λίγο!
  20. RINIO

RINIO New Member

Εγω προσωπικα πιστευω πως το κουταβι μπορεις να το εκπαιδευσεις σε θορυβους και σε ερεθισματα και χωρις να πρεπει να βγει εξω πριν γινουν τα εμβολια.
    Μπορεις να του μαθεις το λουρακι του στο μπαλκονι ή να συνιθισει θορυβους αμαξιων και αλλα γαβγισματα απο το μπαλκονι.
    Εξαλλου δεν νομιζω πως το διαστημα ειναι οντως τοσο μεγαλο οσο λες, 15 μερες μεσολαβουν μεταξυ των 2 εμβολιων, δεν ειναι πολυ μεγαλο διαστημα.

Share This Page