*!SOS!* Ξερό δέρμα και τριχόπτωση σκύλου 2 ετών

Discussion in 'Εδώ ζαλίζουμε τους κτηνιατρους...' started by Elina..., Jun 23, 2008.

1. Αννουλα

Αννουλα New Member

Χωρις τριχωμα κανενα!Απλως το δερμα της ειναι ερεθισμενο πισω μονο ακομα,δλδ πιο ξηρο!Ειναι πραγματικα απιστευτο το ποσο γρηγορα αναρρωσε απο αυτο!Αληθεια ομως ειναι δυνατον να συμβαινει αυτο απο τους ψυλλους?Η μικρη μου κολλησε και τωρα παρολο που της ειχα κολλαρο και της βαζω ενα σπραυ αυτες τις μερες..
  2. Irene

Irene New Member

3. δεν πειραζει που ειναι στα αγγλικα καταλαβενουμε ( πλακα κανω μην παρεξιγιθεις ) :) :) :) :) :) :)
  4. Strayshelp

Strayshelp New Member

Αννα λυπαμαι παρα πολύ για την Σταλλίτσα και την ταλαιπωρία που περασατε και εσύ και αυτή!
    Μ ενημέρωσε τώρα η Ελίνα και έμεινα που είδα αυτές τις φωτό!
    Τόσο η κοπέλα που την είχε όσο και η προηγούμενη,παρότι δεν τις ξέρω προσωπικά,είχαμε τηλεφωνική επικοινωνία και μέσω mails και με είχαν διαβεβαιώσει ότι είναι στειρωμένη και υγιής.
    Είναι δυνατό να έχει ψύλλους και να μη το καταλαβαν,και να μην το φρόντισαν?Είναι απαραδεκτο.

Εγώ θα ενημερωσω και τις 2 παντως,ειναι αισχρό αυτό το πραγμα που είπαν ουσιαστικά ψεμματα και σε δουλεύανε.Θα μπορούσες να έχεις επιστρεψει το σκυλακι,που δεν φταίει σε τίποτα.Γιατί να μπειςσε τέτοια ταλαιπωρία για χάρη κάποιων ανεύθυνων,που απλα θελανε να ξεφορτωθουν το σκυλι?

Χαίρομαι ομως που θα την κρατησεις και που έχει γίνει ήδη καλυτερα!!!
    Υποσχομαι να ενημερωσω σύντομα,θα μιλησω και με τα 2 ατομα που ειχαν τη Σταλλίτσα.

:? :? :?
  5. Αννουλα

Αννουλα New Member

Κλειαννα μου ηταν οντως καποια ταλαιπωρια και ιδιαιτερα καποιο ανχος οτι ολα θα πανε καλα στην αρχη.Τωρα μπορω να πω οτι πλεον ειναι ολα καλα και ειμαι πολυ ευχαριστημενη απο την κατασταση της αφου τις εχω κανει ολες τις εξετασεις και εχουν βγει καλες.
    Οσο ομως για αυτο με τους ψυλλους,για να μην γβει και ενα λαθος συμπερασμα δεν μπορω να κατηγορησω κανεναν,την σταλιτσα την βρηκαν σε αυτην την κατασταση εκεινες, οχι εγω,και δεν ευθυνονταν εκεινες για αυτην την κατασταση,ουτε και ειχε ψυλλους ακομα η σταλιτσα βεβαια οταν την πηρα.
    Προφανως εκεινοι που την παρατησαν στο σπιτι της πρωτης κοπελας την ειχαν φτασει σε αυτην την κατασταση η οποια λογικο ειναι να μην επανερθει μεσα σε ενα μηνα!Και σιγουρα μεχρι και να φτασει στα δικα μου χερια εκεινες φροντισαν για να ειναι καλυετερα!
    Το μονο που μπορω να πω ειναι οτι απλα το σκυλακι ενω και εγω νομιζα πως ειναι στειρωμενο εμβολιασμενο κτλ δεν τα ειχε κανει αυτα.Παρα μονο μερικες εξετασεις!
    Βεβαια μου δωθηκαν χρηματα για το εμβολιο αφου δεν το ειχε κανει, αλλα τα υπολοιπα μαλλον μονη μου θα τα κανω..Απλως οταν την πηρα ειχα την εντυπωση πως ειχε κανει τα παντα.Δεν μπορω ομως σε καμια περιπτωση να πω οτι δεν την φροντησαν,νομιζω θα ημουν αχαριστη.Απλως την υοθετησα με λαθος προυποθεσεις που ειδα τελικα οτι δεν ισχυαν!
  6. Alex2

Alex2 New Member

Σου είπαν ότι είναι στειρωμένη και δεν ήταν? Ή ήταν δικό σου συμπέρασμα? Πως το νόμιζες?
  7. Αννουλα

Αννουλα New Member

Το ποστ ελεγε πως θα δωθει στειρωμενη και εμβολιασμενη.Νομιζω πως πρπει να υπαρχει και στο παρον φορουμ αν δεν κανω λαθος.
    Απο κει και περα ηταν περισσοτερο μπλεξιμο γτ δεν ηταν ολα αυτα και η κοπελα που μου την εδωσε μου ειπε πως θα αναλαμβανε η ακομα πιο πρηγουμενη κοπελα που την ειχε να γινουν αυτα,και ετσι οπως καταλαβαινεται εδω μπλεκονται ακομη περισσοτερο τα πραγματα... :?
  8. nefelitsa 2

nefelitsa 2 New Member

καλησπέρα. πρώτα απο όλα δεν είμαι κτηνίατρος. ΑΠΌ ότι βλέπω από τις φωτο σου μάλλον το σκυλάκι έχει ψώρα, άλλα αν θέλεις να το επιβεβαιώσεις θα σου πρότεινα να πας σε κτηνίατρο.
  9. Κώστος

Κώστος New Member

Νεφέλη αυτό το θέμα είναι απο το 2008.Πιστεύω πως το πρόβλημα με το σκυλάκι έχει ήδη λυθεί.
  10. yanfeng

yanfeng New Member

Never

That's some what links?

Share This Page