σπασμενο ποδι!

Discussion in 'Χάμστερ' started by aggeliki, Nov 24, 2008.

1. aggeliki

aggeliki New Member

και τωρα τα απιστευτα νεα μας,πηγα το χαμστερακι στον κτηνιατρο τελικα γιατι ολο κοιμοτανε,το ματακι ηταν παλι λιγο κλειστο και ηταν εκει και ενας αλλος γιατρος ειδικος στα χαμστερ,το κορυφαιο ηταν οτι το ποδαρακι του το παταγε περιεργα,βασικα το εσερνε και καναμε ακτινογραφια,το αποτελεσμα ηταν οτι το ποδι στην κνημη ειναι σπασμενο!!!δεν το πιστευα,αλλα πως?δεν επεσε απο πουθενα το μονο που ισως μπορω να σκεφτω ειναι οτι το εσπασα εγω κοβοντας του τα νυχια,αλλα πως και παλι?
    το ναρκωσανε και του βαλαν ναρθηκα και κολλαρο,εχει πλακα το καιμενακι,περνει και ενα φαρμακο για 4 μερες,παρολα αυτα το βλεπω να τρωει,και του κτηνιατρου του φανηκε απιστευτο πως τρωει.....ελπιζω ολα να πανε καλα!μου φαινεται απιστευτο πως το καταφερα αυτο.... :( :( :(

2. soumaxeridis

soumaxeridis New Member

Φαίνεται ότι έχεις καλό γιατρό, ελπίζω όλα να πάνε καλά!
    Ενημέρωνε μας για τα νέα του μικρούλη.
    Περαστικά!
  3. aggeliki

aggeliki New Member

ευχαριστω :)
  4. Niva2gr

Niva2gr Moderator

Είναι απίστευτα εύκολο να σπάσει το κόκαλο ενός χάμστερ.
    Λοιπόν, είσασταν πολύ τυχεροί. Ακτινογραφίες, κολάρα, ούτε κάν αντιβιώσεις δεν μπορούν να βρεθούν εδώ ούτε στον ύπνο μας. Το ματάκι όμως γιατί ήταν πρησμένο; Μήπως το έξυνε απο το άγχος του;

Πάντως έχει πλάκα με το κολάρο.
  5. aggeliki

aggeliki New Member

το ματακι δεν ειναι πρησμενο,αλλα ψιλοκλειστο,δεν ειναι χτυπημα το ελεγξε και αυτο ο κτηνιατρος,του βαζω φυσιολογικο ορο,σημερα το πρωι παντως ηταν ανοιχτο,για να δουμε,μου φαινεται καλυτερα τωρα το χαμστερακι αν και ο ναρθηκας εφυγε χθες,3 μερες του κρατησε,αλλα πηγα στον κτηνιατρο και μου ειπε οτι εχει ψιλοκολησει και να μην το πηραξουμε,για να δουμε πως θα τα παει,παντως τρωει αν και εχασε 20 γρ.
  6. servetas

servetas New Member

περαστικα του aggeliki
  7. Marianthy

Marianthy New Member

Απίστευτο το μικρούλι!! Εννοείται οτι έχουμε πολύ καλό γιατρό! :-D
    Περαστικά του! Όντως είναι πολύ αστείο με το κολάρο! χιχι!

Share This Page