Στειρωνεται η κολαζ

Discussion in 'Στείρωση Κατοικιδίων' started by fwteinh, Oct 4, 2007.

1. fwteinh

fwteinh New Member

το μικρο διαολακι οπως το λεμε σπιτι εχει παει για στειρωση!εχω αγωνια , ουτε εχει φαει και φοηβηθηκε πολυ στο ιατρειο!τι να κανει το μικρουλι!!ελπιζω να πανε ολα καλα με την εγχειρηση της!! :(
  2. aggeliki

aggeliki New Member

ολα καλα θα πανε!σημερα γινεται η επεμβαση?τελικα ηταν εγκυος?
  3. fwteinh

fwteinh New Member

λοιπον, παρασκευη βγαινουν οι εξετασεις αιματος της για καλαζαρ ερλειχιωση.εγκυος αυτος δε μου ειπε αν ειναι!!στην ερωτηση που εκανα για το αν μπορω να παω να την παρω την επομενη μερα οπως με πληροφορησε καποιος στο τηλεφωνο δεν ελαβα σαφη απαντηση...θα σας καλεσουμε εμεις μου ειπαν!οχι τιποτα αλλο το καημενακι εχει μεινει νηστικο συγκεκριμενα για να στειρωθει εκεινη τη μερα , μη μας πεθανει κ απτην πεινα
  4. aggeliki

aggeliki New Member

δεν εχεις παρει τηλεφωνο για να δεις τι κανει και πως πηγε η επεμβαση δηλαδην?
  5. fwteinh

fwteinh New Member

χτες την πηγα, δεν ξερω αν θα της εκαναν χτες επεμβαση, δεν καταλαβα η καψερη!θα παρω σημερα να μαθω!πως κανω ετσι τοσα χρονια σκυλια εχουμε σαν πρωταρα συμπεριφερομαι!φτου μου
  6. dora

dora New Member

Έεεελα,καλή επιτυχία στην κούκλα σου, όλα καλά θα πάνε και θα έρθει πάλι έτοιμο το θηρίο....!!!! :)
  7. fwteinh

fwteinh New Member

αντε να δω..επαθε ψυχολογικο σοκ η μικρουλα !!τελικα...θα την κρατησω μαλλον!μεχρι τη δευτερα θα εχω αποφασισει οριστικα γιατι το χω παρακανει !θενκς θενκς
  8. aggeliki

aggeliki New Member

ποσα σκυλια εχεις τωρα,εκτος την κολαζ στο σπιτι?
  9. fwteinh

fwteinh New Member

4 σκυλια και μια γατα
  10. aggeliki

aggeliki New Member

καλα πας και εσυ....
  11. fwteinh

fwteinh New Member

αν δεν ειχα τη μανα μου θα ειχα μεχρι δεκα..!

λοιπον τελικα η μικρη κολαζ εμεινε ως τωρα στο κτηνιατρειο χωρις να στειρωθει για να βγουν πρωτα οι εξετασεις αιματος!δεν το ειχα καταλαβει οτι πρεπει αυτο να προηγηθει και απο βλακεια μου το σκυλι εχει μεινει εκει μεσα στο κλουβακι χωρις λογο..βαλτε και το σκ 4 με 5 μερες (αν δεν εχει κατι και τελικα στειρωθει)!ο γιατρος μου ειπε πως ειναι καλα, θηριο κι εχει ξεσηκωσει τον τοπο.. :lol:
  12. aggeliki

aggeliki New Member

και εγω αυτο ηθελα να σου πω χθες.αν εχει ελιχριωση θα πρεπει πρωτα να κανει θεραπεια με vibramycin για κανα μηνα και μετα να στειρωθει,αλλιως κινδυνευει στην επεμβαση απο αιμορραγια.
  13. fwteinh

fwteinh New Member

καταλαβα!!στην περιπτωση που εχει ερλειχιωση (σιγα μη δεν εχει) τι κανουμε?να του πω να την εξετασει αν ειναι εγκυος ?κι αν ειναι...τι γινεται ρε παιδιααα?μαρινα help
  14. dora

dora New Member

Μωρέ, όλο την καταστροφή φέρνεις. Ηρέμησε, ένα ένα θα τα βλέπετε τα πράγματα.
    Κάτσε πρώτα να βγουν οι εξετάσεις... :)
    Κοίτα το κολαζάκι που μας βγήκε σκύλος με ταπεραμπέντο!!
  15. fwteinh

fwteinh New Member

χαχαχα!δε μπορω ρε αγχωνομαι!
  16. aggeliki

aggeliki New Member

αυτο ειναι ενα προβλημα.... :?
  17. Greg

Greg New Member

Φωτεινήηηηηηη :-D :-D :-D :-D πολύ χάρηκα που διάβασα πως θα κρατήσεις την Collage και μην ανησυχείς για τα αλλα όλα λύνονται :heart:
  18. fwteinh

fwteinh New Member

1)το κολαζακι εχει χαμηλα αιμοπεταλια οποτε πρεπει να παρει vibramycin για και το καλαζαρ βγηκε υποπτο οποτε σε ενα μηνα πρεπει να την εξετασουν ξανα!1/100!
    2)gregstav θα σε στεναχωρησω γιατι μαλλον δε θα την κρατησω.δευτερα οριστικη απαντηση

βουρ να την παρωωωωωωωωωωωωωωωωωωω

Share This Page