Στειρωσεις - Πότε? - Πόσο?

Discussion in 'Στείρωση Κατοικιδίων' started by RINIO, Apr 16, 2007.

1. aggeliki

aggeliki New Member

Re: Στείρωση Κατοικιδίων

αμα θες την κραταει,αλλα καλυτερα ειναι να την παρεις σπιτι,θα την βαλεις στο καλαθακι της και θα ακολουθησεις τις οδηγιες για την αντιβιωση.χωνακι μπορεις να βαλεις για να μην πειραζει τα ραμματα για 4-5 μερες,εμενα 2 μερες το κραταγανε μετα τα λυπομουνα και αφου εβλεπα οτι δεν πειραζαν τα ραμματα δεν τους το ξαναεβαζα.
  2. Sofia

Sofia New Member

Aν την παρεις σπιτι μετα την εγχειρηση,αγορασε μαζι οπωσδηποτε ενα κολλαρο χωνι για να της φορεσεις,η δικη μου η γατα οταν την στειρωσαμε μολις ξυπνησε απο την ναρκωση τελειως,φρικαρε,ουρλιαζε και ετρεχε γυρω στο δωματιο και αρχισε να χωνει τα νυχια της μεσα στο κεφαλι της και στο μουσουδι της,φοβηθηκαμε οτι θα εβγαζε τα ματια της και για να την σταματησουμε μας εκανε κομματια.
    Πηρα τον γιατρο τηλεφωνο και μου ειπε οτι καμμια φορα οι γατες το παθαινουν αυτο απο την ναρκωση,γιαυτο παρε κολλαρο φευγοντας απο το ιατρειο για να εχεις ησυχο το κεφαλι σου.
  3. aggeliki

aggeliki New Member

:? αυτο εγω δεν το εχω παθει ποτε με γατα και ας εχω στειρωσει καμια 15αρια.πρεπει να ειναι αρκετα σπανια περιπτωση. :?
  4. Sofia

Sofia New Member

Oυτε ο αρσενικος μας το ειχε παθει,ο γιατρος μου ειπε οτι η ναρκωση την εκανε να εχει παραισθησεις γιαυτο ειχε φρικαρει ετσι.
  5. AGGELIKH

AGGELIKH New Member

Στείρωση Κατοικιδίων

Απ' ότι κατάλαβα είναι πιο δύσκολη περίπτωση η στείρωση στα γατόνια, απ'ότι στα σκυλιά, γι αυτό θα ξεκινήσω πρώτα από τη Δάφνη και μετά θα πάω τον Φρόντο. Πάντως, μέχρι να της περάσει η νάρκωση θα είναι η καλύτερή του νομίζω, γιατί θα είναι η μοναδικές μέρες που θα βρεί λίγο την ησυχία του... :)
  6. aggeliki

aggeliki New Member

Re: Στείρωση Κατοικιδίων

ειναι πιο δυσκολη στα θηλυκα ζωακια,γατακια ή σκυλακια απο οτι στα αρσενικα.
  7. AGGELIKH

AGGELIKH New Member

Στείρωση Κατοικιδίων

Κατάλαβα,
    πάντως ευχαριστώ πολύ παιδιά για τις πληρφορίες, μου λήσατε βασικές απορίες, γιατί αυτός ο γιατρός μας μπορεί να είναι καλός και άγιος αλλά κάθε φορά που πάμε γίνετε χαμός από κόσμο και ζωάκια και ποτέ δεν υπάρχει χρόνος να συζητήσω μαζί του.

Share This Page