Στειρώθηκε και η Ramone...

Discussion in 'Στείρωση Κατοικιδίων' started by gikkat, Jun 4, 2007.

1. gikkat

gikkat New Member

το Ramono-σκυλο ήρθε χθες σπίτι...
    παρότι έδειχνε ενεργητικότατη στον κτηνίατρο όταν με είδε, με το που μπήκαμε σπίτι πήγε στο κρεββατάκι της και κοιμήθηκε... αραιά και που σήκωνε την κεφάλα της και χάζευε σε διάφορα σημεία (Πλάτωνα σε θυμήθηκα... :wink:), αλλά δεν ήθελε με την καμία να φάει...

το πρωί που σηκώθηκε πήγε βόλτα και μετά πάλι ξάπλα... με ανησυχεί το ότι δεν έχει φάει :( γιατί παίρνει αντιβίωση και φοβάμαι μην την πειράξει (θα πάρω το γιατρό αργότερα) της άφησα πάντως το φαγητό της στο πιάτο μήπως της έρθει ορεξούλα...
    γενικά δεν δείχνει να πονάει ή να την ενοχλεί...
  2. Marin

Marin Administrator

Ειναι φυσιολογικο τις πρωτες μερες να μη τρωει, μη σε νοιαζει.
  3. gikkat

gikkat New Member

ναι αλλά καθόλου???
    από την Κυριακή το απόγευμα έχει να φάει το παιδάκι...
    τέσπα, μάλλον θα φάμε παρέα το απόγευμα αν δω ότι δεν το έχει αγγίξει (η μέθοδος είναι εγώ στα γόνατα και καλά τρώω το φαγητό της λέγοντας "μμμ... ωραίο" και αυτή ζηλεύει και τρώει... :-D)
    θα της ανακατέψω και ολίγο γιαούρτι και πιστεύω θα είμαστε ok :wink:
  4. phantomas

phantomas New Member

Κάνε την υπέρβαση και βάλε της κονσέρβα.

Σε όλους αρέσει το junk food...... :-D . Είμαι σίγουρος οτι θα φάει με όρεξη.
  5. gikkat

gikkat New Member

θα πάρω καλού-κακού... :wink: thanx
  6. Marianthy

Marianthy New Member

Θέλω να σκάσω στα γέλια και δεν μπορώ!!! Φαντάζομαι να φανταζόμαστε καθώς είμαστε στα γραφεία μας, την Κατερίνα στα γόνατα πάνω από το πιάτο να λέει "μμμμ νόστιμο" για να φάει η Ramone!!! :lol: :lol: :lol:
  7. gikkat

gikkat New Member

είναι γελοίο αλλά σα μέθοδος λειτουργούσε πάντα σε όλα μου τα σκυλιά :wink:
    το κανισάκι μου να δεις το 20χρονο έτσι έτρωγε στα τελευταία του!!!
  8. Marianthy

Marianthy New Member

Το πιστεύω! Ακόμα και οι γάτες που το παίζουν πιο ανεξάρτητες επηρεάζονται με αυτόν τον τρόπο. Αν και κρατάνε χαρακτήρα.

Όπως και να το κάνουμε όμως το σκηνικό είναι αστείο!!!!!
  9. pretts

pretts New Member

Για σοβαρά τώρα αυτό που έχω να σου πω είναι ότι το γιαούρτι είναι πολύ καλή ιδέα για το στομάχι της αφού παίρνει αντιβίωση! (άντε άλλο ένα έμεινε!!)
  10. gikkat

gikkat New Member

I know, και το καλό είναι ότι της αρέσει κιόλας...
    το γιαούρτι είναι καλό και για τους μύκητες που συνήθως παρουσιάζονται στις γυναίκες στο απαυτό τους με τη χορήγηση αντιβίωσης. το ίδιο ισχύει και για τις σκυλίτσες :wink:

ps. έγινες friend!!! party-time :partyman:
  11. pretts

pretts New Member

Τhank you thank you!!! :supz:

[smilie=peek a boo!.gif](I am a friend!!)

Xaxaxa..Αχ τι μέρα σήμερα!!
  12. Niva2gr

Niva2gr Moderator

Skili narkomeno exete dei sxedon oloi! Omos kouneli narkomeno mallon mono ego exo dei! Ekei na deite plaka! Otan steirosa ton Odissea ton pira amesos apo ti ktiniatreio kai xipnise sto spiti! Eixe arxisei na psiloxipnaei apo to ktiniatreio alla den katalavaine kai polla pragmata! Molis anoixa mesa sto klouvi tou to kouti metaforas autos stin kiriolexis sirthike mexri na vgalei to kefali tou exo kai apokoimithike pali etsi! Na fantasteitemolis ton evgala kai ton ipoloipo exo apo to kouti epese san saki ston pato! Meta apo 2 ores xipnise, sikothike ston popo tou (to matia tou omos akoma girnousane apo tin nista) kai pige na glipsei tin plati tou (tipou mpanio)! E, loipon, den kata fere na ftasei ekei kai xanaepese! Genikos gia kamia ora akoma kathotan sastismenos prospathontas na kratisei to kefali tou orthio epeidi olo tou epefte! eutixos eixe orexoula kai efage ligo alla kanonika efage mono meta apo 2 meres, otan eixe perasei entelos oli i narkosi! A, kai den xero gia ta thilika, alla toulaxiston gia ta arsenika i narkosi einai xeiroteri apo tin epemvasi!
  13. Marianthy

Marianthy New Member

Κάποτε όταν έβλεπα στο γιατρό ναρκωμένα τα ζώα μου με πιάναν τα κλάματα και με έβγαζε έξω. Βέβαια μετά από τις άσχημες εμπειρίες της τελευταίας χρονιάς αντέχω.... Πάντως τότε ψυχοπλακονόμουν! Στο ξύπνημα όμως έχουν πολύ γέλιο!
  14. gikkat

gikkat New Member

να σου πω την αλήθεια όταν χθες έφυγα από το γιατρό και την άφησα έτσι κοιμησμένη με τη γλωσσούλα έξω, βούρκωσα αλλά λέω θα με κοροϊδεύουν και δεν το ανέφερα... :)
  15. Marianthy

Marianthy New Member

Είπαμε!!! Εδώ καταλαβαινόμαστε!!! :-D
  16. gikkat

gikkat New Member

Χτες βράδυ, πήγα το Ramonoσκυλο στο γιατρό για να της αφαιρέσουμε τον αυτοκόλλητο επίδεσμο που είχε στα ράμματα. Παρατήρησε λοιπόν ο γιατρός ότι οι θηλές που καλύπτονταν από τον επίδεσμο ήταν ολίγον πρισμένες (βασικά εχουν κρεμάσει ελάχιστα). Ζουλάει τη μία και τι να δούμε??? Γάλααα...

Ο οργανισμός της μικρής προφανώς είχε μπει στη διαδικασία ψευδοκύησης πριν από τη στείρωση, πράγμα που δεν πρόλαβε να αποβάλλει και τώρα θα πάρουμε contralac (έτσι λέγεται νομίζω) για 5 μερούλες...

Μέχρι και μία εβδομάδα πριν τη στείρωση, καθώς και την ημέρα της επέμβασης ο γιατρός το είχε τσεκάρει αυτό γιατί ήταν λίγο πρισμένες οι θηλές της αλλά ίχνος γάλακτος δεν υπήρχε...

Κι εμένα δεν μου πέρασε από το μυαλό λόγο του ότι στειρώθηκε. Βέβαια τις τελευταίες 2-3 μέρες το σκυλί είχε μία νευρικότητα, μία εμμονή με ένα συγκεκριμένο παιχνίδι καθώς και το ότι κρυβόταν κάτω από τα κρεββάτια (σα φωλίτσα ένα πράγμα)... Φυσικά είναι και ο λόγος που της έχει κοπεί η όρεξη...

Κατα τ' άλλα η τομή από τη στείρωση έκλεισε και είμαστε έτοιμες για βουτιές το Σ/Κ...

Αυτάααααα...
  17. aggeliki

aggeliki New Member

:-D καλα μπανια!
  18. Niva2gr

Niva2gr Moderator

Re ti Ramone, ithele na ginei kai mana! Ante vre, telos kalo, ola kala!
  19. gikkat

gikkat New Member

ναι, ρε γαμώτο...
    και τώρα το ξανασκέφτομαι αλλά είναι αργά!!! ξέρεις πόσα θα έβγαζα αν τα πουλούσα στη Γερμανία για πειραματόζωα??? μ@#$%*α έκανα που τη στείρωσα... :-D

ps. για όσουν δεν το κατάλαβαν φυσικά και κάνω πλάκα (όχι, τίποτ' άλλο να μην παρεξηγούμαστε) :wink:
  20. Marin

Marin Administrator

Αυτή πότε θα γίνει μάνα? :p

Share This Page