Στείρωση κατά του καρκίνου

Discussion in 'Στείρωση Κατοικιδίων' started by Irmaki, May 30, 2007.

1. Irmaki

Irmaki New Member

Εγώ απλώς ήθελα να πώ...ΠΟΣΟ ΔΙΚΙΟ ΕΙΧΑΤΕ..Όταν είχα πρωτογίνει μέλος σας είχα ρωτήσει για το πρόβλημα που είχα με την Ίρμα. Έχει καρκίνο και μου είχατε πει πως αν την είχα στειρώσει κατα μεγάλη πιθανότητα θα τα έιχα αποφύγει όλα αυτα και δεν είχα συμφωνήσει...Τελικά είχατε δίκιο... :cry: Δυστυχώς έπεσα σε βλάκα γιατρό..(φανταστείτε πως η Ίρμα είχε καρκίνο εδώ και 6 χρόνια και ο βλάκας μου έλεγε οτι είναι πετρωμένο γάλα..) Τώρα πια δεν έχει κανένα νόημα βέβαια..το πιο πιθανό είναι να συνεχίσουν οι μεταστάσεις..Αν στο πρώτο της χειρουργείο (πριν απο 8 μήνες περίπου) είχε στειρωθεί..ίσως είχαμε αποφύγει τις μεταστάσεις αλλά δεν είμαι γιατρός κι έτσι απλά εμπιστεύτηκα τον δικό μου. Έχω θυμώσει και απογοητευτεί πάρα πολύ γιατί τελικά πλήρωνα το όνομα και απο κτηνιατρική μαύρα μεσάνυχτα..Τώρα απλά ελπίζουμε για το καλύτερο και απο δω και πέρα θα το έχω υπόψιν μου. Σας ευχαριστώ πολύ όλους για τότε που με είχατε συμβουλέψει. Μακάρι να σας είχα ακούσει..
  2. Marin

Marin Administrator

Re: ΣΤΕΙΡΩΣΗ ΚΑΤΑ ΤΟΥ ΚΑΡΚΙΝΟΥ

Αν θέλεις βοήθεια, πιστεύω ακόμα μπορείς να κάνεις κάτι. Θέλεις να σου συστήσω γιατρούλη?

Μαρίνα
  3. Irmaki

Irmaki New Member

Σ'ευχαριστώ πολύ Μαρίνα. Φυσικά ακόμα το παλεύουμε. Κάναμε και 2ο χειρουργείο. Αν μπορούσα βέβαια να πάρω επιπλέον γνώμες καλά θα ήταν. Απλά τώρα έχω αλλάξει γιατρό (ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ). Η τελευταία επέμβαση (που ήταν και αρκετά δύσκολη) έγινε απο 2 κτηνιάτρους. Το θέμα που λες είναι οτι είναι μεγαλούτσικη σε ηλικία, είναι 11 και μου είπαν οι γιατροί οτι εφόσον έχει κάνει μεταστάσεις ήδη, και να την στειρώσω το πιο πιθανό είναι να χτυπήσει ζωτικά όργανα μετά (τώρα είναι στους μαστιαίους αδένες κατα κύριο λόγο). Εάν όμως γνωρίζεις κάποιον γιατρό που να εμπιστεύεσαι, ευχαρίστως να τον συμβουλευτώ και αυτόν. Thanx again,

Έλενα

Share This Page