Στείρωση - Πότε??? (#1)

Discussion in 'Στείρωση Κατοικιδίων' started by Guest, May 12, 2007.

1. aggeliki

aggeliki New Member

οχι βρε του/της kokacy10 εννοει!
  2. Irene

Irene New Member

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ...... οκ ...

μπερδεφτικα λιγο

:lol: :lol:

:wink:
  3. kokacy10

kokacy10 New Member

Nomizo to paraksilosame to prama eseis zite stin ellada ego zo stin kipro eseis menete (oi perissoteri) stis poleis ego meno se ena dimo poli pio mikro apo tus dimus pu iparxun stin ellada. Stin geitonia mu den iparxun sxedon katholu adespotoi skiloi omos iparxun adespotoi gatoi oi opoioi den einai kai tosoi poloi osoi stis poleis (oi ktiniatroi exun idi analavei drasi gia na min afksithun ta adespota). Kai osa lete gia tin gata mu sinithos genna 4 gatakia ek ton opion 1 i 2 epizun logo ton adespoton (kapote kanena kapote 3 i ola). Kapia ta dinume se sigenis mas an ta thelun an oxi vriskume atoma ta opoia ta thelun kai kserume oti tha ta frontizun. Sinithos mas menei 1 i kai kanena kia afto to frontizume mazi me ti gatula mas. I gata i opia mas genna kathe xrono inai mia osa thilika menun ta gatakia tus ta skotonun ta despota. Tin paronta fasi exo 2 enilikes gatules kai 4 mikra kai ta 2 tha ta dosume. Giafto min nomizete oti exo tosus gatus kai min vgazete tosa simperasmata aplos epidi eipa kati. Ego omos den pavo na frontizo tus gatus mexri na tus dosume i kai gia panta. Sto kato kato i gatula mu einai 7 xronon kai genna mia fora to xrono kai ipologiste me vasi afta pu sas ipa posus gatus gennises.

(Signomi gia tin megali apantisi)
  4. Marin

Marin Administrator

Παρακαλούμε, η μεγάλη απάντηση μας στεναχώρησε να σαι σίγουρος.
  5. gikkat

gikkat New Member

μμμ...
    εγώ γιατί συνεχίζω να διακρίνω πρόβλημα...??? :roll:
  6. Marin

Marin Administrator

Γιατί είσαι καχύποπτη, αρνητική και δε θες να δεις τα πραγματα απο τη θετική τους πλευρά!! :lol:
  7. veroniki

veroniki New Member

Είναι δηλαδή θέμα υπολογισμών,τόσα το χρόνο πόσο ζει η γάτα,ε!υπομονή πόσα θα κάνει στο σύνολο,τόσα οι γείτονες,τόσα τα αδέσποτα,μα σοβαρολογείς;Αν είναι δυνατόν!!!!!!!!!!!!!!Άλλα δε λέω γιατί πάλι μπορεί να φανώ ρατσίστρια.
  8. Marin

Marin Administrator

Μη χαλιέστε τσάμπα, κάποιο λάκο έχει η φάβα και αυτός σίγουρα δεν είναι για το λάδι και το κρεμμύδι.
  9. Nemo

Nemo New Member

Τί ακριβώς δράση έχουν αναλάβει δηλαδή;
  10. Marianthy

Marianthy New Member

Μαρινάκι με έχεις κάνει να γελάσω πολύ σήμερα!! :lol: Μου επιτρέπεις να χρησιμοποιώ αυτή την έκφραση? :lol: :lol:
  11. Marin

Marin Administrator

Να μαζεύουν οι άμοιροι τις ηλιθιότητες του κάθε ανεύθυνου που βάζει τη γάτα του να γεννάει και ας πεθαίνουν τα μισά γατιά... σιγά.
  12. kokacy10

kokacy10 New Member

Opio adespoto vriskun to stironun gia na min ftasei o dimos mas se toso megala provlimata opos exun oi poleis.
  13. *Alondra*

*Alondra* New Member

Kai ayta ta zwa pou gennane ta adespota poios ta steirwnei??? (ta "katharoaima" dhladh...)

Dhladh prepei mono ta adespota na steirwnontai?

Giati na dineis ta gatakia ths gatoulas sou gia iothesia kai na mh dineis ta adespota gatakia?

Emeis xazoi eimaste pou steirwnoume ta zwa mas dhladh?

:smt096
  14. dafni

dafni New Member

Μήπως να αλλάζατε το topic τουλάχιστον; Θα μπει κανας άνθρωπος που θέλει να μάθει 5 πράγματα για τη στείρωση και θα διαβάσει τα ότι να'ναι..
  15. kokacy10

kokacy10 New Member

Pros theu den prepei na stirononte moo ta adespota idi kai oi katikoi pernun tis gates tus gia na tis stirosun,
    Einai alithia oti dino ta gatia tis gatas mu gia iothesia giati oi adespotoi gatoi einai kirios arseniki mono mia fora mu etixe na erthun spiti mu adespota gatakia. Ta 4 ta edosa kai to 1 to kratisa
  16. *Alondra*

*Alondra* New Member

Egw den sou epitithomai ayth th sthgmh,apla nomizw pws exeis pesei thima paraplhroforhshs apo kthniatrous pou epide apetyxan na perasoun sthn Iatrikh eginan Kthniatroi kai bgazoun ta komplex tous sta zwa! kai fysika kai apo kati typades pou to pezoun gnwstes epeidh etyxe na perasoun 3-4 zwa apo ta xeria tous... Kai egw eixa pesei thima tous,me thn skylitsa sto patriko mou.. Oloi mou elegan na mhn thn steirwsw giati einai eglhma kai pws prepei na gennhsei toulaxiston mia fora sth zwh ths kai alles tetoies xazomares..

H skylitsa mou gennhse mia fora kai ta skylakia den eixame pou na ta dwsoume! Sto spiti den ginotan na meinoun kai etsi ta dwsame tous prwtous pou brhkame,xwris na kseroume an einai ypethinoi h oxi! Prin 4 xronia brhka to ena skylaki pou eixe gennhsei na einai adespoto sto dromo! Episeis,epidh den ginotan na thn zeygarwsoume ksana arxize na "trelainetai" apo thn ellipsh sex kai twra exei ginei poly epithetikh kai kakiasmenh... Telika,mexri na broume enan swsto kthniatro na mas pei thn alhtheia gia thn steirwsh ekeinh perase klimakthrio...

Oso gia tis gates pou gennane kathe xrono na ksereis pws exoun poly mikrh diarkeia zwhs kai einai poly filasthenes logw ths talaipwrias pou pernane kathe xrono...

Episeis,me tis gates pote de mporeis na eisai sigouros pou tha gennhsei (mporei na gennhsei kapou allou) kai posa ta zhsoun kai pws tha zhsoun... Esy o idios eipes pws ta perissotera ta skotwnoun oi alloi gatoi.. Kalo einai ayto?

Ksanaskepsou thn pithanothta steirwseis,diabase,melethse kai sygrine ta yper kai ta kata... Eidika stis gates einai aparaithth pisteyw...
  17. kokacy10

kokacy10 New Member

Signomi alondra gia to an itan ligo afthormiti i apantisi mu kai ilikrina den mu aresei pu skotonun ta gatakia esi eisai enas apo tus ligus flikus kai eksipnus edo mesa kai prospathise na me katalaveis stin deryneia to provlima den einai toso entono oso stis poleis kai den ipa oti eimai enantias sti stirosi apla eipa ti gnomi mu kai kapioi ediksan ton agrio kai zoodeis xaraktira tus apo noris kai akoma sinexizun
  18. kokacy10

kokacy10 New Member

E tote dora to tsimpuri na to megaloseis na to pollaplasiaseiw kai otan me to kalo ginun polla na ta pareis esi kai kapioi alloi na ta fate mpas kai sas perasei i kakia :lol:
  19. Marin

Marin Administrator

Τι ηλικία έχεις αν επιτρέπεται?
  20. dora

dora New Member

Άσε με γιατί είμαι μέσα στα νεύρα.. Το έχασα από την πολλή φροντίδα, που λες, το τσιμπούρι μου. Σκέφτομαι, ξανά που λες, και νομίζω ότι πήγε στην απά-στην απά-στην απάνω γειτονίτσα που κυκλοφορούν κάτι παιδιά των γατιών μου(όσα έμειναν τέλος πάντων). Θα πάω αύριο να κοιτάξω...

Εμένα, πάντως, ένα μου έλεγε η μάνα μου: Το πολύ το τάκα-τάκα κάνει το παιδί ...(ααχ,αφήστε με να το πω.......)

Share This Page