Στείρωση (συνέχεια από post Τζίμη Σαμαρά)

Discussion in 'Στείρωση Κατοικιδίων' started by Ελίζα, Oct 16, 2007.

1. aggeliki

aggeliki New Member

αγαπητε δημητρη σε πληροφορω οτι εχω 6 σκυλια και 6 γατια γιατι καποιοι πιστευουν αυτα που λες εσυ,ολα τα βρηκα αδεσποτα ,ταλαιπωρημενα στο δρομο,λες να εχω απλα τοσα ζωακια επειδη εχω την οικονομικη δυνατοτητα??
    μακαρι να μπορουσα να ειχα μονο ενα και να μην εβρισκα συνεχεια παρατημενα στο δρομο αλλα ζωα!!

οσο για το αλλο που λες,εγκληματιες ειναι αυτοι που κανουν στειρωσει σε ζωακια για τους προφανεις λογους ,που εσυ δεν καταλαβαινεις ή γονεις που κανουν εκτρωσεις στα μωρα τους που ειναι ηδη στην κοιλια??
  2. Νότα

Νότα New Member

συμφωνω!!!!!
    Επισης η στειρωση δεν επιδρα στο χαρακτηρα των σκυλιων!(εαν κανω λαθος ζητω διορθωση :wink: ) με τη στειρωση γλιτωνουμε πολλες γεννες και ετσι μειωνεται ο αριθμος των αδεσποτων!
  3. Keity

Keity New Member

Αγγελική δεν καταλαβαίνω γιατί μπαίνεις κάν στον κόπο να απαντήσεις σε έναν άνθρωπο που δεν έχει ΚΑΜΙΑ αίσθηση της πραγματικότητας...
    Ξέρεις εσυ τι έχεις κάνει και για τα δικά σου και για,χωρις υπερβολές,χιλιάδες αδέσποτα...
  4. Anhel

Anhel New Member

steirosi einai gia ta adespota ipoxreotiki kai oxi gia ta oikosita. min ta isopedonoume ola.sto telos tha ta ksirisoume gia na min afinoun trixes "filozwoi" toy koloy.

Oso gia tin ilikia mou eimai 22 sta 23 kai toulaxisto vlepw kapia pragmata pio makrya apo oti eseis
  5. maraki!

maraki! New Member

opws kai i gnwsi sto mualo sou...

Des kai ma8e min les mono oti sou r8ei...

Maria
  6. Keity

Keity New Member

Μπες λίγο στο youtube δες ενημερώσου και μετά πέτα χαρακτηρισμούς...
    Μέχρι και ιατρική έρευνα σου έδειξαν...
    Τι αλλο θες για να καταλάβεις οτι κάνεις λάθος?

σεμνάαααα

7. Νότα

Νότα New Member

ενω εσυ είσαι κανονικος φιλοζωος?

ολοι ξερουμε τι κάνουμε και γιατι το κανουμε και εαν είμαστε φιλοζωοι για αυτο ας μην δωσουμε βαση !! :wink:
  8. aggeliki

aggeliki New Member

νομιζω δεν διαβαζεις αυτα που γραφουμε,απλα γραφεις τα δικα σου!
    διαβασε το κειμενο που εβαλα και θα καταλαβεις γιατι πρεπει να γινεται στειρωση!
    και να μιλας καλυτερα γιατι αν καποιος ειναι φιλοζωος του κωλου αυτος εισαι εσυ!
  9. maraki!

maraki! New Member

Eipe kaneis oti emeis eimaste 70?
  10. Νότα

Νότα New Member

Μπραβο !!!!
    πιστευω μας καλυψες ολους ειδικα με την τελευταια σου φράση!!!!!
    :) :) :)
  11. elpi

elpi New Member

όσο το συνεχίζετε, τόσο θα βλέπετε ότι δεν μπορεί να υπάρξει διάλογος...κακώς που απάντησα και εγώ...μετά το ξαναδιάβασα και είδα...

αγάπη = όχι στείρωση μου μυρίζει άλλες καταστάσεις...

*μακριά δεν βλέπεις λόγω ηλικίας...άλλοι παράγοντες έχουν σημασία...

καληνύχτα
  12. Keity

Keity New Member

Σε πληροφορώ οτι εγω είμαι 18 και υπάρχουν παιδιά εδω μέσα 13 και 15 χρονών που ειναι...ΠΟΛΥ...πιο ευσυνείδητα και ενημερωμένα απο σενα και με πολύ περισσότερο μυαλό...
    Α και παρεπιπτόντως μάκαρι να έβλεπες πέρα απο μας αλλα δεν βλέπεις πέρα απο την μύτη σου...
  13. aggeliki

aggeliki New Member

και εγω σταματαω,ας διαβασει και κατι μπας και ξεστραβωθει!καληνυχτα
  14. Νότα

Νότα New Member

Ας σταματησουμε ολοι εδω λοιπον!!
    οπως είπαν και άλλοι ΔΕΝ γινεται διαλογος με αυτο το ατομο !!

ΤΕΛΕΙΩΣΕ!!
  15. dora

dora New Member

Θα αρχίσω να γίνομαι Λιακόπουλος και θα μιλήσω για οργανωμένο σχέδιο συνωμοσίας. Επίσης, θα πάρω πολύ βαθιές ανάσες μήπως ηρεμήσω γιατί πρέπει να πω ότι τη στιγμή που διάβασα το πρώτο post του Anhel ΜΕ ΕΠΙΑΣΕ ΤΡΕΜΟΥΛΑ...

Θα απαντήσω σε ότι θυμάμαι γιατί δεν έχω ψυχικά αποθέματα να τα ξαναδιαβάσω... Μόνο και μόνο το γεγονός ότι μιλάς για ΣΩΣΤΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΤΟΥ ΙΔΙΟΚΤΗΤΗ ΖΩΟΥ και στη συνέχεια μας εκφράζεις τη θέση σου ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΣΤΕΙΡΩΣΗΣ, μόνο και μόνο αυτό δείχνει ότι αυτοαναιρείσαι...Δεν υπάρχει σωστή ενημέρωση ιδιοκτήτη ζώου τη στιγμή που αυτός δεν υποστηρίζει τη στείρωση. Βάλτο στο κεφάλι σου και σε ότι αυτό περιέχει.

Η Αγγελική είναι και θεός και ανώτερο ον για τα ζώα που έχει μαζέψει, σε αντίθεση μ εσένα που είσαι ένα ανεπιθύμητο και επιβλαβές τσιμπούρι στο σώμα τους.

Φιλόζωος δεν είσαι όταν αγαπάς μόνο το ζώο σου αλλά όταν αγαπάς και παλεύεις για την ευημερία και την ευζωία όλων των ζώων==> Εσύ δεν είσαι φιλόζωος. Ούτε καν του κώλου.

Αν νομίζεις ότι στην Αφρική δεν πρέπει να υπάρχει αντισύλληψη και ότι θα σωθεί η ήπειρος από το Aids και τον ανεξέλεγκτο άρρωστο και ανίκανο να τραφεί μόνο του πληθυσμό, έχεις και άλλο πρόβλημα, αυτή τη φορά διανοητικό. Η Ελλάδα για τα ζώα(δεσποζόμενα και μη ) είναι ότι οι Αφρικοί για τους Αφρικάνους, δηλαδή ΚΟΛΑΣΗ καθόλου αγαπητέ Anhel.

Κάτι τύποι σαν εσένα μας έφτασαν σε αυτό το σημείο που είμαστε. Κάτι τύποι σαν εσένα θα έπρεπε να ΦΙΜΩΝΟΝΤΑΙ και κατόπιν να ΣΤΕΙΡΩΝΟΝΤΑΙ, αφού δεν προλάβαμε τους γονείς τους...

Και να ξεκαθαρίσω ότι πρόκειται για ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΕΠΙΘΕΣΗ γιατί έχω βαρεθεί κάθε τρεις και λίγο να έχουμε και από ένας από εσάς(γιατί πρόκειται περί ξεχωριστής κατηγορίας """"φιλόζωων"""")να μας σπάει τα νεύρα και να μας αναγκάζει να διαβάζουμε και να απαντάμε σε ΜΠΟΥΡΔΕΣ (θα χρησιμοποιήσω τον ηπιότερο χαρακτηρισμό όλων).

Εύχομαι και ελπίζω να μην ΑΞΙΩΘΕΙΣ ποτέ να γίνεις ιδιοκτήτης ζώου.
    Εύχομαι και ελπίζω να ζήσεις τη ζωή ενός αδέσποτου.
    Εσύ και οι όμοιοί σου με κάνουν ΜΙΣΑΝΘΡΩΠΗ όσο δεν πάει.
  16. maraki!

maraki! New Member

panta swsti dora... Euxaristw pou diabasa auto to post pou ta leei ola...
  17. aristea

aristea Active Member

Μήπως μας κάνει κανείς πλάκα?
    Δεν μπορεί να είναι αλήθεια αυτά που διαβάζω ειδικά από ένα νέο άνθρωπο 23 χρονών όπως λέει.
    Αν δεν είναι αστείο τότε τι να πω? Ενα πλοίο ένα αεροπλάνο να πάρουμε και όπου φύγει, φύγει?
  18. ROTTIE

ROTTIE New Member

Kλασική περίπτωση flaming… Μην ασχολείστε.
  19. Ελίζα

Ελίζα New Member

Απάντηση στο τι θεωρώ έγκλημα κατά των ζώων: (κάποιος είπε οτι έγκλημα είναι να αφήνω το ζώο μου να γεννάει)

Δείτε σήμερα ειδήσεις τι έγινε στην Χιο αν θυμάμαι καλά
  20. dora

dora New Member

Εγώ σε ρώτησα για το τι θεωρείς έγκλημα. Αλλά δεν ξέρω γιατί βάζεις τον εαυτό σου στην ίδια κατηγορία με αυτόν..

Share This Page