Στείρωση (τιμές) και υιοθεσία

Discussion in 'Στείρωση Κατοικιδίων' started by salvor, Oct 11, 2006.

1. salvor

salvor New Member

Καλησπέρα,

έχω δύο γατάκια 5 μηνών το ένα αρσενικό και το άλλο θηλυκό. Πλησιάζει ο καιρός τους για στείρωση και με απασχολεί πολύ το πόσο θα μου κοστίσει. Την τελευταία φορά που επισκεφτήκαμε τον κτηνίατρο για δύο εμβόλια μου πήρε 80 ευρώ. Δεν ξέρω αν είναι ή όχι υπερβολικό, πάντως εμένα μου φάνηκαν πολλά.

Επειδή δε γνωρίζω πόσο θα κοστίσει η στείρωση και των δύο αν θέλετε με συμβουλεύετε. Επίσης, εάν έχετε κάποιο καλό κτηνίατρο στην περιοχή του Χολαργού, Αγ. Παρασκευής, Γέρακα ή Βριλήσσια θα με βοηθούσε πολύ.

Επίσης, ψάχνω να τους βρω σπίτι γιατί σε ένα μήνα περίπου μετακομίζω Ολλανδία με τη δουλειά μου. Στην αρχή σκέφτηκα να τα πάω στο σπίτι μου στο χωριό (Θεσπρωτία) όπου υπάρχουν άλλες 4 γάτες και θα τα φροντίζουν οι γονείς μου. Δυστυχώς, δε νομίζω ότι θα τα καταφέρουν, γιατί μέχρι τώρα ζούσαν σε διαμέρισμα.

Θα ήθελα να μου πείτε και γι'αυτό την άποψή σας.

Ευχαριστώ πολυ.

Βαγγέλης.
  2. Marin

Marin Administrator

Re: Στείρωση και υιοθεσία

Βαγγέλη τα γατάκια μπορείς να τα στειρώσεις μετά τον 7ο μήνα.

Θα πρότεινα να τα πάρεις μαζί σου στην Ολλανδία γιατί εκεί μπορείς να βρεις πολύ ευκολότερα καλές οικογένειες από ότι θα βρεις εδώ.

Ο γιατρός όχι απλά ήταν ακριβός, αλλά σε έγδυσε. Το εμβόλιο του κοστίζει 5 ευρώ. Συνήθως το χρεώνουν 20 στη χειρότερη 30.

Για στείρωση θα μιλήσουμε όταν έρθει η ώρα. Ελπίζω να σε βολεύει το Ψυχικό.

Μαρίνα
  3. gikkat

gikkat New Member

se egdyse kanonikotata...
    Ego edosa gia steirosi 60€ (prin 2-3 xronia vevaia) kai mou tin kratise ekei to proto vradi, alla einai sti Glyfada...
  4. Marin

Marin Administrator

Δε κατάλαβες, του πήρε 80ευρώ για εμβόλια... όχι για στείρωση!!!!!

Μαρίνα
  5. gikkat

gikkat New Member

mia xara to katalava... eipa gia ti steirosi gia na katalavei to megethos!!!
  6. Marin

Marin Administrator

Ah sorry!!
  7. Χρήστος

Χρήστος New Member

Παίδια τι μου λέτε 5 Ε το εμβόλιο εγώ εδωσα 25 Ε δηλαδή ελεός

(δεν μου εδώσε ούτε αποδείξη)
  8. Marianthy

Marianthy New Member

Υποθέτω πως εννοούν πως τόσο κοστίζει το φάρμακο. Στον κτηνίατρο όμως κανονικά πληρώνεις και επίσκεψη. Σωστά; Πόσο έχουν πάει οι επισκέψεις1
  9. Marin

Marin Administrator

Ναι το εμβόλιο κοστίζει 5-7 ευρώ.

Share This Page