Συμορία 15 – 20 αγριων σκύλων

Discussion in 'Ρωτήστε, Απαντάμε... αλλά μη βιάζεστε!' started by christinaa, Aug 3, 2008.

1. christinaa

christinaa New Member

Εχτές το βράδυ 2 το ξημέρωμα φωνές ουρλιαχτά από σκυλιά πεταγόμαστε έξω και 15 με 20 σκυλιά μεγαλόσωμα πλακωνόντουσαν έξω από την αυλή μας, άρχισε η αδερφή μου να φωνάζει και μόλις αραίωσαν λίγο είδαμε (βγήκαμε όλοι) τον τυφλό μας τον γάτο στη μέση ανάσκελα. Πέταξαν ότι βρήκαν πάνω τους και έφυγαν, πήγαμε κάτω και πιάσαμε το γάτο δεν είχε αίματα τον πήραμε και τον βάλαμε στο κουτί του. Σήμερα κούτσαινε λίγο, σε κατάσταση σοκ το γατί μόνο χάδια και όλη μέρα κοιμόταν.

Σας έχει συμβεί κάτι παρόμοιο? Τα σκυλιά θα ξαναγυρίσουν ? σε μία βδομάδα θα φύγουμε το γάτο τι θα τον κάνω??? Εννοείτε πως κανείς από κανένα σπίτι δεν βγήκε να δει τι γινόταν. ΓΚΡΡΡΡΡ μου τη σπάνε.

Αν τα γράφω λίγο παλαβά συνχορίστε με είναι που δεν ξέρω πώς να γράψω όλο αυτό που έγινε
  2. gikkat

gikkat New Member

Και τώρα ρωτάς που να αφήσεις το γατί επειδή φεύγεις διακοπές??? Για θυμίσου το παραπάνω post σου...
  3. Kopros

Kopros New Member

Αμαν ρε gikkat ελεος δηλαδη..να μην αφησεις εναν ανθρωπο να κανει το κομματι του!!!! και σεις ρε παιδια, λιγο προσοχη αφου ξερετε οτι παραφυλανε ατομα σα την gikkat λιγο πιο gentle!!!!!
  4. kyveli

kyveli New Member

Καλημέρα.
    Αν θες για φιλοξενία γατίτσας ξέρω δύο δύδιμες κτηνιάτρους στην Κυψέλη που έχουν κλινική γατιών και φιλοξενούν κιόλας. Μου έχουν σώσει άπειρες φορές γατιά μου, αλλά και αδέσποτα που μαζεύω από τα σκουπίδια και τα πηγαίνω για στειρώσεις, περίθαλψη όταν χρειάζεται κλπ.
    Εδώ και δύο μήνες έχουν μία γατίτσα που μαζέψαμε από την αυλή μιας αναίσθητης που ενώ το είχε χτυπήσει αυτοκίνητο, το κόκαλο είχε βγει έξω από το δέρμα το άφηνε να αργοπεθαίνει εκεί. Είναι καταπληκτικές, φιλικότατες και ΤΕΛΕΙΕΣ με τα γατάκια. Αν θες στείλε μου πμ να σου πω στοιχεία τους, ή να τα γράψω εδώ. Στις συνιστώ ανεπιφύλακτα από προσωπικές εμπειρίες. :)
  5. christinaa

christinaa New Member

Δεν έχω πλέων τόσα ζώα τα καναρίνια μου είναι 10 (1 Κλουβί), οι ΠΑΠΑΓΑΛΟΙ 5 (1 Κλουβί) . τέλος πάντων gikkkat δε σου ζήτησα να μου απαριθμήσεις τα ζώα μου τη γνώμη και τη συμβουλή σας ζήτησα αν δεν έχεις κάτι με νόημα να πεις μη γράφεις τσάμπα.
    Tο γατί δεν μπορεί να έρθει μαζί μας διακοπές πρώτων γιατί εκεί είναι μόνο χωράφια και θα τον χάσουμε και δεύτερων δεν θέλουν να σέρνουμε και το γατί. Και τα πουλιά με τσακωμό και με ζόρι με αφήνουν να τα παίρνω. Δεν μένω μόνη μου και δεν μπορώ να κάνω ότι θέλω. Και πριν αρχίσετε τις σπόντες και τις κακίες μπορείτε να ρωτήσετε να μάθετε το γιατί. Εκτός και αν το forum από φιλικό site έχει γίνει στίβος τσακωμών.

Όσοι έχετε την ευγενική διάθεση και θέλετε Αν ξέρετε κάποια πανσιόν που μπορεί να τον φιλοξενήσει για όλο τον Αύγουστο αλλά καλή παρακαλώ να μου την πείτε. Κοντά στο Φάληρο .
    Η Κυψέλη δεν ξέρω που είναι αν θες πες μου τηλ να πάρω τις κοπέλες να τις ρωτήσω.
    Ευχαριστώ
  6. Marin

Marin Administrator

Καλημέρα, τελικά βρέθηκε λύση για το γάτο?

Τον κτηνίατρο σου τον έχεις ρωτήσει μήπως μπορεί να τον κρατήσει? Συνήθως μπορούν.
  7. kyveli

kyveli New Member

Η Κυψέλη είναι στην Αθήνα, δίπλα από τους Αμπελόκηπους. Η συγκεκριμένη κλινική είναι στην _____________________. Τις συνειστώ τις κοπέλες ανεπιφύλακτα, μου έχουν σώσει γατιά στο παραπέντε και το καλύτερο είναι ότι τα ζωάκια δε μένουν ποτέ μόνα τους (σχεδόν πάντα ακόμη και βράδυ κάποια είναι εκεί), είναι απίστευτα υπομονετικές και στοργικές και πολύ καλές γιατροί.

Δεν επιτρέπεται η προώθηση εδώ μέσα. Ότι θέλετε με pm please. Μπορεί άλλοι να μην είναι το ίδιο ικανοποιημένοι με αυτούς που προωθούν κάτι και να καταλήξει σε δυσφήμιση το post οπως έχει ξαναγίνει. :) Μαρίνα
  8. christinaa

christinaa New Member

Δεν έχω βρει ακόμα λύση, την κτηνίατρο του δεν την έχω ρωτήσει γιατί δεν έχω αξιωθεί να πάω ακόμα. Στείλτε μου πμ να μου πείτε που μπορώ να τον πάω. Παρόλο που είναι τυφλός δεν λερώνει παρά μόνο στο χώμα και είναι πεντακάθαρος. Όποιος μπορεί να μου προτείνει κάτι θα περιμένω. Ευχαριστώ!
  9. kyveli

kyveli New Member

Συγνώμη. Έστειλα πμ με τα πλήρη στοιχεία τους.
  10. christinaa

christinaa New Member

Τα σκυλιά πέρασαν πάλι σήμερα το βράδυ στις 5 το ξημέρωμα, πρέπει να έπιασαν πάλι κάποιο γατί εκτός και αν πλακωνόντουσαν αναμεταξύ τους.
    Τι μπορεί να γίνει με αυτά τα σκυλιά? Πρέπει να πάρω να το πω στη φιλοζωική του Φαλήρου? ορμάνε και σε μηχανάκια και θα φάνε και Κανά άνθρωπο. Σας έχει τύχει κάτι τέτοιο?
  11. Marin

Marin Administrator

Στο Δήμο!!

Share This Page