Συμπτώματα εγκυμοσύνης!!!

Discussion in 'Στείρωση Κατοικιδίων' started by Νίκη Παπαδοπούλου, Sep 19, 2007.

1. Marin

Marin Administrator

Εγώ το καταλαβαίνω ότι μπορεί κάποιος να μην ξέρει βασικά πράγματα και να μπαίνει εδώ γιαυτό το λόγο, απλά λέω να καταλάβουμε και τους άλλους που τα παίρνουν στο κρανίο.

Και εγώ κάποτε ζευγάρωσα τη σκύλα μου γιατί νόμιζα ότι είναι απαραίτητο για να στειρωθεί αφού έτσι μου έλεγε ο κτηνίατρος και μετά τάιζα τα κουτάβια μέχρι 2 μηνών μόνη μου γιατί ήταν άθλια μάνα και ήθελε να πάει να παίξει με τη μπάλα της. 8 έκανε και δε ξέρω αν ζει κανένα τώρα, γιατί οι υιοθεσίες που έκανα τότε ήταν τραγικές.

Μαρίνα
  2. fwteinh

fwteinh New Member

μια και λεμε για συμπτωματα..τι λεμε δηλαδη.. τελοσπαντων!λογω ασχετοσυνης οσον αφορα τις εγκυμονουσες..σαν να ειδα καπως τη μικρη αδεσποτη που ο κτηνιατρος του δημου μου πε πως την ειχε στειρωσει.τελος ιουλη ειδα να την πλησιαζουν αρσενικοι και σημερα σαν να μου φανηκε πως αρχιζουν και φουσκωνουν τα τετοια της.ειναι δυνατον να δηλωνει ο κτηνιατρος πως κανει στειρωσεις για να παιρνει τα φραγκα απο το δημο και τελικα να ειναι στειρωσεις μαιμου ρε παιδια?
  3. Marin

Marin Administrator

Αμέεεε
  4. Marianthy

Marianthy New Member

Συγνώμη, δηλαδή λέει το στείρωσα, το αφήνει και όλα καλά? Δεν υπάρχει μια ομάδα ζωόφιλων, κάτι από πίσω που ελέγχει την κατάσταση???.... Δήμοι...
  5. fwteinh

fwteinh New Member

..για το συγκεκριμενο σκυλι ειχα ανοιξει τοπικ το καλοκαιρι.ειχαν μαζευτει για τη σκυλιτσα 800 αρσενικοι απο τους οποιος ο ενας σκοτωθηκε στο δρομο μπροστα.μου ειχε κανει τρομερη εντυπωση που ενω ειναι στειρωμενη καθως και ενα ακομα αρσενικο ...ειχαν διαθεση!τι να κανω τωρα παιδια?να παρω να κραξω ποιον?αλλα πρεπει πρωτα να σιγουρεψω οτι ειναι εγκυος αυτη και αν ναι στειρωση !!!αν ειναι εγκυος θα γινει χαμος παιδια!η εγκυμοσυνη ποσο καιρο κραταει?
  6. aggeliki

aggeliki New Member

φωτεινη αν την πας τωρα σε κτηνιατρο ισως να μην ειναι αργα και να μπορεσει να την στειρωση.η εγκυμοσυνη κραταει περιπου 2 μηνες.
  7. fwteinh

fwteinh New Member

δυο μηνες???!!!!!!!!καλε αυτη τοτε θα πρεπε να ναι τουμπανο τωρα
  8. aggeliki

aggeliki New Member

μηπως εχει γεννησει ηδη?και θηλαζει τωρα? εκτος και αν εχει λιγα σκυλακια στην κοιλια.
  9. fwteinh

fwteinh New Member

καθε μερα παω και τα ταιζω δεν εχει γεννησει αν ναι θα το ειχα δει.20-26 ιουλη ειχε επαφες με σκυλια αν ηταν θα ειχε γεννησει απο την αλλη!αα.. :? :? :? :? να την κουβαλησω μεχρι το γιατρο τι να κανω?!!
  10. dora

dora New Member

Άμα μπορείς να την πάς στο γιατρο,ναι. Να σου πει αν είναι έγκυος και αν είναι στειρωμένη..
  11. fwteinh

fwteinh New Member

για να μαι σιγουρη η καψερη θα την παω!!καρδιακο θα παθω μαυτα ειναι και πολλα μαζεμενα!!!
  12. platon

platon Σκύλος

Η εγκυμοσύνη διαρκεί 62 ημέρες.
    Αν την είδες να την γυροφέρνουν αρσενικοί 20-26 Ιουλίου, πολύ πιθανόν να ζευγάρωσε τότε, άντε πες αρχές Αυγούστου, δηλαδή τώρα να είναι γύρω στην 50η ημέρα οπότε και θα ξεχώριζε από μακρυά ότι είναι έγκυος.

Αν μπορείς να την πας σε έναν γιατρό βεβαιώσου ότι έχει υπέρηχο ή μπορεί να βγάλει μια ακτινογραφία για να δει τι παίζει. Όχι με ψηλάφηση.

Share This Page