Συμπτώματα Καλαζάρ

Discussion in 'Εδώ ζαλίζουμε τους κτηνιατρους...' started by Dimitra94, May 8, 2008.

1. Dimitra94

Dimitra94 New Member

Τις εξετασεις δεν τις κανανε μεταθανατια...Μολις αρχισε και ειχε καποια συμπτωματα αδιαθεσιας των πηγαν στον κτηνιατρο και την αλλη μερα του κανανε εξετασεις και ο κτηνιατρος της εστειλε κιολας στα Γιαννενα(δεν ξερω γιατι)...
  2. drosia

drosia New Member

βρε συ...παλι?
    αχ δεν καταλαβαινεις
    η συγκεκριμενη λεξη εμενα μου γυρναει το ματι
    please οχι αλλη φορα
  3. Dimitra94

Dimitra94 New Member

Ρε συ σορυ.....Αληθινα σορυ με εχει κολλησει η μανα μου...Συγνωμη.... :(
  4. Irene

Irene New Member

... :wink:
  5. Marin

Marin Administrator

Να ρωτήσω τώρα κάτι? Εσείς οι υπόλοιποι από όσα διαβάσατε στο ψόφισε κολλήσατε? Δηλαδή και εγώ που λέω ψόφισε τι θα γίνει τώρα? Λέξη είναι δεν είναι προσβολή. Έλεος, το κάνατε τεράστιο θέμα νομίζω, χάσαμε το δάσος κοιτώντας το δάχτυλο.

Μαρίνα
  6. Irene

Irene New Member

Μαρινα ,

κατ αρχην καλημερα ...
    δεν κολλησα στην λεξη καθ'αυτου (αν το γραφω σωστα...)
    Κολλησα στο οτι οταν ακουω (παντα προσωπικη μου αποψη !)
    καποιον η καποια να λεει πως το ζωω "ψωφισε" ... νοιωθω πως
    και ο τροπος που ζουσε "εμπαινε στην ιδια κατηγορια" και πως δεν λαμβανε πρεπουσα
    αξιοπρεπεια οσο ζουσε , και φυσικα και αφου πεθανε ...

οπως πλεον εχεις μαθει - μια ζωη με πολλα ζωα ημουν , πουλια σκυλια κλπ.κλπ.
    Δεν θυμαμαι ποτε να ειπα ουτε καν για ενα πουλακι μου ψωφισε ...

Σορυ που εχουμε ξεφυγει τελειος απο το θεμα ,
    αλλα απλα θελω να εξηγησω , πως υπο τις προαναφερθεν συνθηκες
    δεν μου κανει εντυπωση το οτι λενε " ψωφισε" ...

Φιλικα ,
    Ρενα
  7. Dimitra94

Dimitra94 New Member

Οκ ειναι δικια σου αποψη...Απλος θελω να ξερεις πως το σκυλι ζουσε μια χαρα.... :)
  8. Alex2

Alex2 New Member

Μολονότι ως λέξη είναι ίσως προσβλητική για τα ζώα, δε νομίζω ότι αποτελεί σε καμμία περίπτωση δείκτη της αγάπης του οποιουδήποτε προς αυτά.

Οι μεγαλύτεροι ιδίως στην ηλικία σχεδόν πάντα λένε ψόφησε το ζώο, καθώς πολλές φορές θεωρούν ότι το ρήμα πεθαίνω αξίζει μόνο στους ανθρώπους.

Λάθος νοοτροπία, λάθος λέξη, αλλά σε καμμία περίπτωση δε θεωρώ ότι όποιος πει ότι το ζώο του ψόφησε δε το αγαπούσε. Όπως δε θεωρώ ότι αν χρησιμοποιήσει τα πέθανε, μας άφησε, κοιμήθηκε κλπ το λάτρευε.
  9. drosia

drosia New Member

ρε σεις θα μας τρελανετε ολοι σημερα :axe:
    ειπε κανεις οτι δεν αγαπαει τα ζωα οποιος χρησιμοποιει τη λεξη ψοφησε ??(την οποια αφου αναλυουμε τοσο διεξοδικα μπορει να μας τη μεταφερει o admin σε αλλη ενοτητα) ωστε να σας παραθεσω και μπαμπινιωτη
    μπορουμε να λεμε τη γνωμη μας ελευθερα χωρις να θιγουμε κανενα
    τωρα αν εσεις το ξεχειλωνετε και μοιαζει σαν να θιγουμε καποιον, προβλημα σας

Share This Page