1. epeidh genikws stenaxwrithika m t com kapoion p m parusiazan k m ekana na etanthw san na eimai kapoios anidews p pairnei ammo g chinchila st kouneli t dld eleos(ekto ap tn alucard..p dn eipe tpt kako)oriste loipon.....k epeidh edw dn bainun photo bite profil
  2. alucard

alucard Member

:) να σε ρωτήσω... από που το προμηθεύεσαι? υπάρχει στην περιοχή σου η το παραγγέλνεις να στο φέρουν?
  3. eleos2

eleos2 New Member

ειλικρινά δεν καταλαβαίνω απο που έβγαλες αυτό το συμπέρασμα και δεν ειδα κάποιον να σε φέρνει σε άσχημη θέση παρα μόνο να σε συμβουλεύει
  4. stn perioxh m ena pet shop......kostizei girw sta 7 euro...eleos2 borei na exeis k dikio
  5. eleos2

eleos2 New Member

απλά αν διαβάσεις πιο προσεχτικά τα σχόλια θα δεις οτι ειπε η nessa για την αμμο για μπάνιο, ο/η φοιβος&me ρώτησε αν υπάρχει τετοιο πράγμα και πως ειναι και επειδή ειχα κι εγω την περιέργεια βρήκα το βίντεο και το ανέβασα και μετά απλα έγινε μια παρεξήγηση οτι χρησιμοποιείς εσυ την συγκεκριμένη, δεν ξέρω για ποιόν λόγο αφου είπες οτι δεν εχει καμία σχέση. απλά ψιλο παρεξηγήθηκα γιατι όταν παίρνουν μέρος στη συζήτηση αρκετά άτομα και εξαιρείς μόνο ενα αρα βάζεις κι εμένα στη λίστα αυτών που λες οτι σε παρουσιάζουν κάπως
  6. alucard

alucard Member

παρεξηγήσεις δυστυχώς γίνονται... το θέμα είναι να μπορούμε να τις λύσουμε. και εγώ παρεξηγήθηκα κάποια στιγμή με κάποιο άτομο αλλά όπως αποδείχτηκε απλά δεν είχαμε γράψει σωστά αυτά που γράψαμε και ο καθένας κατάλαβε άλλο :)
  7. xaxaaxaxaxa mln kati tetoio egn...an kai kapoios dn thimamai poios nmz enas foivos dn me afine kan na exhghsw t itn auto t pragmaa
  8. Φοιβος&Me

Φοιβος&Me New Member

Πρωτον, δεν ειναι προφορικος λόγος αλλα γραπτος, οποτε ειχες όλο το χρονο να εξγησεις ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ τι είναι αυτη η αμμος που λες.
    δευτερον, δε με ενδιεφερε να σε παρουσιασω ως ανιδεο αλλα να προλαβω κουνελογονεις που θα αγοραζαν αμμο για γατες στο κουνελι τους προκαλωντας του προβλημα.

Να προσεχείς λοιπόν τι λες και πως το λες και σε παρακαλω επειδη δε βγαζω νοημα απο αυτα που γραφεις και με δυσκολία καταλαβαίνω, αν γνωρίζεις ελληνικα γραψε με ελληνικους χαρακτηρες αλλιως στα αγγλικα.

και επαναλαμβάνω, με νοιαζουν τα κουνελακια και οχι εσυ και οι γνωσεις σου.
  9. Φοιβος&Me

Φοιβος&Me New Member

Και πάλι εγω σα χαλικι ή χοντρη αμμο το βλεπω και δεν θα το επελεγα για σιγουρια. Παντως ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ η καλυτερη και η πιο ασφαλης επιλογη ειναι πεπιεσμενοι κοκκοι ξυλου.

Μπορει ολο αυτο να ειναι παρεξηγηση, αλλα να προσεχεις τι γραφεις και πως το γραφεις.
    Και επισης αν παρακολουθησεις τη συζητηση δεν αναφερθηκα σε εσενα αλλα στο βιντεο και συμβουλεψα τα παιδια να μην το παρουν αυτο που δειχνει το βιντεο και οχι αυτο που ελεγες εσυ.

Χαλαρωσε λοιπον.
  10. ok...emena padws auth i ammos m aresei..k epeidh epairna auto t xilo pws t les i ammos m fanhke kaliterh ok????????k xrs kt...dn m noiazei poio thewreis kltr bb
  11. nessa

nessa New Member

Δε θα μπω κ εγώ στη διαδικασία να απαντήσω για τα υπόλοιπα.. άδικος κόπος. Όποιος θέλει καταλαβαίνει ότι θέλει έτσι κ αλλιώς!...

Για το bedding τώρα...
    Κι εγώ σε είχα ρωτήσει τι ακριβώς ήταν αυτό που έλεγες κ δε μας εξηγούσες! Ναι οκ, ΔΕΝ είναι chinchilla sand, αλλά δε μας έλεγες κ τι είναι κ ρωτούσαμε ότι μας περνούσε από το μυαλό. Το bedding-litter αυτού του είδους είναι από καλαμπόκι, δεν ξέρω αν κάνει για κουνέλια ή αν τα ενοχλεί κάπου, αλλά ξέρω ότι το χρησιμοποιούν σε ινδικά χοιρίδια.
  12. Φοιβος&Me

Φοιβος&Me New Member

Μα δεν κατάλαβες, τη γνώμη μου δεν τη λέω για σένα εννοείται!
    Και άλλωστε δεν το θεωρώ εγώ καλύτερο, έτσι είναι....

http://mybunny.ning.com/page/epiloghe-ypostrhommatos

nessa, ο παραπάνω σύνδεσμος έχει κάθε είδους υπόστρωμα ακόμα και τους κόκκους καλαμποκιού που και αυτοί ελλοχεύουν κινδύνους αν δεν προσέξεις!
  13. euxaristw pl paidia...mallon tha allaxw t bedding...........mallon eia adiko telika...signwmh :(
  14. eleos2

eleos2 New Member

δεν υπάρχει λόγος να ζητάς συγνώμη νίκο, ο καθένας κάνει τις επιλογές του και στην τελική αυτό που πήρες ειναι και για κουνέλια κι εγώ θα το έπαιρνα αν το έβρισκα μπροστά μου απο τη στιγμή που δείχνει "κατάλληλο" (άσχετα με το αν ειναι)
  15. Φοιβος&Me

Φοιβος&Me New Member

Για να λήξει το θέμα, ο λόγος για τον οποίο εκνευρίστηκα είναι ότι είπες πως σε παρουσίασα, μεταξύ άλλων, ως ανίδεο και ότι δε σε άφησα να μιλήσεις. Από εκεί και έπειτα εδώ είμαστε όλοι για να βοηθήσουμε και να ενημερώνουμε ο ένας τον άλλον και όχι για να κάνουμε επίδειξη των γνώσεών μας. όλοι θέλουμε το καλύτερο για όλα τα κουνελάκια!

Και εγώ έχω κάνει λάθος επιλογές σε τροφή και υπόστρωμα μέχρι που βρήκα ανθρώπους που με συμβούλεψαν σωστά. Το θέμα είναι να ακούμε και να διορθώνουμε τυχόν λάθη μας αλλά και να ανταλλάσσουμε απόψεις και ιδέες χωρίς παρεξηγήσεις φυσικά :)
  16. platon

platon Σκύλος

Νίκο lionhead, γράψε ΕΛΛΗΝΙΚΑ και ΟΛΟΚΛΗΡΕΣ τις λέξεις μήπως βγάλουμε κανένα νόημα από αυτά που γράφεις...
  17. ΕΝΤΑΞΕΙ ΣΥΓΝΩΜΗ...ΑΝ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΝΤΑΙ

Share This Page