Τα παραπονα σας εδω!!!!!

Discussion in 'Συζητήσεις / Ερωτήσεις / Δράσεις μελών κάτω των 15' started by sofia123, Jun 7, 2007.

1. sofia123

sofia123 New Member

Σας εμποδιζουν οι γονεις σας να ειστε φιλοζωοι?Σας περνουν το νεογεννητογατακι απτα χερια?Σας λενε να φυγετε κοντα απο αδεσποτα μην κολλησετε μικροβια???κι εμενα!!!!!!Βαρεθηκα πια!!!Μην ξεσπατε σαυτους.Εδω ειμαι εγω!!! :D

ΤΑ ΠΑΡΑΠΟΝΑ ΣΑΣ ΕΔΩ!!!!!!!
  2. kokacy10

kokacy10 New Member

Eimuna etimos na kano neo topik gia to thema afto alla me prolaves den mpirazei omos. Xtes ti nixta kathos kaname peripato perpatontas vrikame ena mikro gataki (1-2 minon) na kleei to kaimeno itan avoithito prospathisame na to plisiasume alla efige meta mas akoluthise apo piso kai i mitera mu fonaze paraligo na to patisei ena aftokinito meta figame kai to afisame afu i mitera mu fonaze oti sigura tha einai eklei i mama tu kai alla. Afti den itan i proti fora pu den mas afisan na voithisume ta adespota perisi to kalokairi vrikame ena skilo (diastavrosi lamprador kai kapiou allu) poli imero to ktipusan kai den eklege to kaimeno epsaxne gia mia oikogenia ipa stus goneis mu na to ferume spiti alla den dexthikan etsi ego kai kapioi simmathites mu ton desame kato apo ena dentro kai apofasisame na ton kratisume na tu kanume emvolia spiti ktl kapios mas ton pire kai den ton ksanadame. Alli mia fora vrika ena gataki poli gliko kai to ferame spiti otan ego piga kataskinosi to pire o pateras mu kai to petakse stin ktinotrofiki tu Frenaru. :evil:
  3. matilda

matilda New Member

Υπομονή παιδιά.

Είχα ακριβώς τα ίδια όταν ήμουν μικρή. Είχα κουνέλια και καναρίνια αλλά για σκύλο ή γάτα ούτε λόγως.

Έκανα την πρώτη μου επανάσταση στα 16 και έφερα την γριούλα μου σπίτι (κουτάβι τότε). Και φυσικά έμεινε (με πολύ κόπο και κλάμμα στην αρχή).

Αποτέλεσμα: Τώρα οι γονείς μου έχουν δικό τους σκύλο που δεν αποχωρίζονται ποτέ και είναι αρκετά ευαισθητοποιημένοι όσον αφορά τα ζώα.

Οπότε μην χάνετε την ελπίδα σας τα πράγματα σιγά σιγά μπορούν να αλλάξουν.
  4. sofia123

sofia123 New Member

Καταλαβα!!!!Μου την σπαει αυτο.Δηλαδη μου ερχεται να τα σπασω ολα!!!!
    Αλλα οταν μας δωρισαν 2 χελωνακια του νερου δεν ειπαν λεξη.Ειχα βρει ι σκυλακι ημιαιμο χασκυ και ντομπερμαν σκετη γλυκα.Αλλα η μαμα μου το εδωσε στην φιλη της που δεν εχει ιδεα!!!Μου λεει να μην στεναχωριεμαι γιατι θα πηγαινουμε να το βλεπουμε. :(
  5. salor

salor New Member

Kai egw akrivws ta idia me tin matilda antimetopiza(sxedon)!! Enw ta aderfia mou(exoune megali diafora ilikias apo emena-distixws-i kai eutixws) otan itan mikra eixan katikidio kai kana skilaki(gia ligous mines omws. to giati den to kserw). Kai egw i kaimeni pou evlepa tis fwtografies diamartirwmoun! Ithela na exw kai egw ena. Ti na mou kanei o papagalos??
    Kai i mana mou agapaei ta zwa, alla me ton diko tis tropo. Diladi an evlepe kanena skilaki na to varane, to iperaspizotane.Alla mexri ekei.. :( Na to parei spiti...me tipota! Oute na ta xaidepsi den mporouse! Oti kai na itane. Adespoto i tou spitiou. O pateras mou den eixe kanena provlima. Omws egw me ton kairo (peripou otan eimoun 9 xronwn), efera ena adespoto. Apetisa na to paroume, alla meta apo mia vdomada to raspaki mou(to adespotaki pou piga spiti) xathike mistiriwdws!!! :evil:Meta apo auto apogoiteutika...
    Kai prin 3 xronia apofasisa egw me ton patera mou na paroume ena skili. Tou edeiksa ena adespoto 4 minwn pou eixa stamparei, kai to pirame. Meta apo 4 mines omws, tou irthe periodos(distixws leipame tote) kai to eskase. Tin psaksame pantou, alla pouthena i Irma!
    O pateras mou me ide poso stenaxwrimeni imoun k pirame ena allo skili, tin liza. Einai paneksipni!!! Emathe poli grigora!! Afou akoma k i mitera mou to latrepse! :D Kai twra pia tin xaidevei(enw tin irma oute pou tin akoumpage). I Liza me ton xaraktira tis kai tin simperifora tis, ekane tin mitera mou na tin agapisei, na aisthanthei tin agapei tis kai na tis tin antapodwsei! Twra pia exei allakseisimperifora pros ta zwa. Tous milaei les kai einai paidia tis! Trelenetai mazi tous! Oxi mono sta skilia mas (pirame kai deutero ton Fevrouario gia na kanei parea stin Liza) alla kai ston papagalo mas. Exei arxisei na endiaferetai poli gia auta, kai tis dinw na diavasei kai merika arthra apo periodika gia skilous!!! Kai eimai sigouri pws otan minoun monoi sto spiti me ton patera mou, gia na mas antikatastisoun, tha iothetisoun skilaki! A kai gia na min anisixeitai(epeidi allazame skilia poli taktika to lew) auta ta 2 den ta allazoume me tipota ston kosmo!!!

Sorry an egrapsa polla kai sas epriksa, alla to ekana gia na sas apodiksw pws wntos i elpida pethainei panta teletaia!!! Gia auto...nmin stamatatai na elpizetai!!
  6. sofia123

sofia123 New Member

Εγω μισω αυτο που κανουν.Που ψοφαει ενα ζωακι και σου λενε να παρεις αλλο.Αυτο ομως που ψοφισε το αγαπησες.Αυτοι σου λενε να το αντικαταστησεις!!!!!!
  7. kokacy10

kokacy10 New Member

Emena mu ipan na min tolmiso na fero spiti xamster giati tha tu aniksun ti porta kai tha to valun tis gatulas mu na to faei. Episis mu eipan na min fero spiti kunelakia i xoirokunelo giati tha ta kanun stifado.Tora mia kota tu pappu mu exei i mikro kotopulaki kai tus eipa na to ferume spiti mazi me ta ortikia i mitera mu frikare eno o pateras mu dextike.
  8. sofia123

sofia123 New Member

Και μπορει η ελπιδα να πεθαινει παντα τελευταια,αλλα στα ζωα που κακοποιουνται,πεθαινει.
  9. aggeliki

aggeliki New Member

αχ βαχ!και εγω που ειμαι 30 ακομη το ιδιο προβλημα αντιμετωπιζω!!ΓΚΡΙΝΙΑ,ΓΚΙΝΙΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΓΚΡΙΝΙΑ!μαλωνω συνεχεια γι αυτο και να πεις οτι δεν εχω δικη μου οικογενεια πια!ΕΛΕΟΣ!!!!!!!!!! :shock:αλλα εγω απτοητη!συνεχιζω! :-D
  10. gikkat

gikkat New Member

η κλασσική ατάκα είναι "όταν κάνεις δικό σου σπίτι, μάζεψε όσα θες, τώρα μας φτάνουν 3!!!"
    και να 'λεγες ότι δεν τα αγαπάνε... κάθε άλλο!!! :-D
  11. sofia123

sofia123 New Member

Κοκασι10.Να ακουσεις τον μπαμπα σου.Αυτος να του πεις ειναι η κολωνα του σπιτιου,για να τον κολακεψεις. :D Αμα το παρετε να του δινεις σπορους και αμα εισαι σαν κι εμενα και καταναλωνεις ηλιοσπορους,να του καθαριζεις να μην παραπονιεται.Ειχα κι εγω.Αμα βρεις και κανενα αλλο βαλτα μαζι :partyman: γιατι εχω ακουσει πως οταν ειναι μονα μαδανε.

Και θα σε ακουλουθανε απο πισω οπου και να πας. :-D
  12. salor

salor New Member

Ma den psofise kanena!!! Den ipirxe periptwsi na kanoun oi dikoi mou kati tetoio. Apla pistevan oti tha to paroume gia ligo kairo na mou figei i kapsa(afou imoun mikri) kai to varethw.
    I Irma moni tis efige. An den efevge i an tin vriskame, tha tin eixame akoma!!
    Tin Liza tin exoume sxedon !,5 xrono kai kati! Auto to mina ginetai kai 2 xronwnw kiollas :partyman: Kai pistevw oti exoume ginei oikogeneiakos ipeuthinoi twra pia! argisame, alla to vrikame...
  13. kokacy10

kokacy10 New Member

Mia leptomeria tora pu to anefere i sofia den einai κοκασι10 einai κοκασάι10 apo to cyprus
  14. sofia123

sofia123 New Member

ΔΕν καταλαβες.Αυτο ηταν παραπονο δικο μου
  15. sofia123

sofia123 New Member

Sorry
  16. kokacy10

kokacy10 New Member

Giati apologise den to ikseres aplos itan mia diefkrinisi
  17. aristea

aristea Active Member

Παιδιά μην πυροβολείτε τους γονείς!
    Εχουν και λίγο δίκηο. Τα ζώα είναι ευθύνη ενήλικα ανθρώπου. Οσο και να τα αγαπάτε, εμείς οι μεγάλοι πρέπει να τα παμε στο γιατρό, να φροντίσουμε τη διατροφή τους τη βόλτα τους γιατί εσείς βαριέστε καμιά φορά......
    Μεγάλωσα με ζώα που υπεραγαπόυσα, γατια, σκυλιά, πουλιά αλλά πολλες φορές τα φόρτωνα στην μάνα μου.
    Μετά από επιμονή των παιδιών μου πήραμε σκύλο, βέβαια ήθελα και εγώ γιατί ήμουν πολλά χρόνια χωρίς. Αλλα παρά τις υποσχέσεις τους εγώ έχω την βασική φροντίδα του.Καλά δεν με πειράζει αλλά ξέρεις είναι πρόβλημα να γυρνάς από την δουλειά και να πρέπει να μαζέψεις τις τρίχες ή να τον πας βόλτα.
    Συμβουλή επιτρέπεται?
    Αποδείξτε τους ότι είστε υπέυθυνοι και ότι δεν θα ξεβολευτούν πολύ και θα πειστούν. :wink: Αφού ξέρετε σας αγαπάμε

Κωνσταντίνα :)
  18. sofia123

sofia123 New Member

Tο ξερουμε οτι μας αγαπατε.Οι δικοι μου γονεις εχουν καταλαβει οτι ειμαι υπευθυνοι.Απλως γρινιαζουν γιατι τους φερνω πολλα.Τα εξοδα τα πληρωνω εγω.Οταν δεν εχω αρκετα πληρωνουν αυτοι χωρις γκρινια.Εδω και καιρο η μαμα μου ηθελε να παρουμε απο πετ σοπ δαλματακι,αλλα της εξηγησα και φαινεται να καταλαβε.Δεν εχω παραπονα πανω σαυτο

Αφου ομως εμεις τα παιδια ειμαστε σαυτο το site,θα εχουμε μαθει αρκετα σχετικα με την φροντιδα ενος ζωου.
  19. matilda

matilda New Member

Όταν λές τις εξήγησες εννοείς γιατί δεν πρέπει να πάρετε ζώο από pet shop????

Μα τι παιδιά είστε εσεις!!!!!!!!!!!!!!!! :roll:
  20. sofia123

sofia123 New Member

Αυτο εννοω.

Αχετο Βασικα,αυτο που ειπα για την πληρωμη εγω το προτινα αλλιως δεν θα αφηναν ουτε ενα χελωνακι.Ειναι πολλα τα λεφτα που εχω δωσει ως τωρα.

Share This Page