θεώ να ιοθετησω ενα κουταβι αλλα δεν θελω απο πετ σοπ τι να κανω

Discussion in 'Ρωτήστε, Απαντάμε... αλλά μη βιάζεστε!' started by louhs, Aug 7, 2011.

1. louhs

louhs New Member

γεια σας
    μετα απο το ατυχημα που ειχα με το γατο μου ο μπαμπας μου δεν ηθελε να με βλεπει στεναχωριμενη ολη την ωρα και μου ειπε οτι θα μου παρει σκυλο.Τον ρωτησα απο που θα το παρει και μου ειπε οτι θα παμε την τεταρτη στο pet shop της γειτονιας.Εγω ηξερα σε τι κατασταση ειναι τα κουταβια εκει περα και του ειπα απο πως αρχηζουν οταν γεννιουνται και για τα παρανομα εκτροφια και του ειπα οτι δεν θελω να αγορασω σκυλο απο πεπ σοπ.Μετα αρχισε να γελαει και λει πιος σου ειπε αυτες τις βλακειες και ειπε οτι τα κουταβια εκει περα ειναι υγιεστατα εξαλου τοσα ζωα ξερω απο συγγενεις που τα εχουν αγορασει απο πετ σοπ και ζουν ακομη.Δεν ηξερα τι να του πω του πω του εδειξα ειδησεις για το εμπρεισμο της βαρης και μου ειπε οτι ειναι ενα ψεμα.Τουλαχιστον να παμε φιλοζωικο σωματειο να παρουμε ενα του ειπα και μου απαντησε οτι εκει περα δεν εχει κουταβια και οτι ολα ειναι προην αδεσποτα.Και αφου εγω επεμενα να παρουμε απο εκει περα μου ειπε βρες ενα κουταβι να υοθετησεις στα αληθεια εχουν εκει κοταβια
  2. louhs

louhs New Member

με λιγα λογια που μπορω να βρω ενα κουταβι εχουν τα φιλοζωικα σωματεια?
  3. matilda

matilda New Member

Γιατί δεν ρίχνεις μια ματιά στις αγγελίες του stray? Σιγουρα κατι θα βρεις...
  4. louhs

louhs New Member

ευχαριστω πολυ δεν ηξερα οτι εχουν κουταβια εκει.

Share This Page