Τι μπορούμε να κάνουμε εμείς για να βοηθήσουμε τα ζώα;

Discussion in 'Συζητήσεις / Ερωτήσεις / Δράσεις μελών κάτω των 15' started by Κώστος, Jun 11, 2010.

1. Κώστος

Κώστος New Member

Εμείς,τα παδιά κάτω των 15 ετών,τι μπορούμε να κάνουμε για να βοηθήσουμε τα ζώα;Πώς μπορούμε να δράσουμε;
  2. aorb

aorb New Member

Θα σου πω τι εκανα εγω οταν ημουν στην ηλικια σου, ταιζα τα αδεσποτα με το φαγητο που περισευε απο το σπιτι, τους εβαζα νερο , ειχα φτιαξει στο powerpoint μια εργασια για τα αδεσποτα και την ειχα παρουσιασει στη ταξη μου και μια ειχα επικοινωνισει με τη φιλοζωικη που υπηρχε στην διπλανη πολη για να μου δωσουν ενα μπλοκ αποδειξεων εκανα ερανο στα μαγαζια της περιοχης μου και μεσα σε 2 μερες θυμαμαι ειχα μαζεψει 300 ευρο με τα οποια δεν στειρωνο
    εγιναν καποιες στειρωσεις, και ειχα παει μια φορα στο δημαρχιο να κανω παραπονα που δεν στειρωνουν τα σκυλια αλλα δεν θα στο συνιστουσα γιατι δεν μου εδωσαν και πολυ σημασια αυτο πρεπει να γινει οργανωμενα απο πολλα ατομα, γενικα μην αφησεις κανεναν να σε επηρεασει και να σου αλλαξει γνωμη ειναι υπεροχο που αγαπας τα ζωα λιγα παιδια ετσι σημερα εγω στο σχολειο ημουν η μοναδικη φιλοζωη
    Evellyn1987 likes this.
  3. aorb

aorb New Member

εγινε κπ λαθος με τα οποια εγιναν κπ στειρωσεις ηθελα να πω
  4. stefanoula

stefanoula New Member

einai frikto pou ta skylia gennane kai pethenoun anekselenkta
  5. Evellyn1987

Evellyn1987 New Member

Πολλά μπορείτε να κάνετε! Εκτός απο το τάϊσμα των αδέσποτων, μπορείτε να ενημερώνετε τον κόμο ξεκινώντας απο τους συμμαθητές σας, για την ανάγκη να αγαπάμε και να φροντίζουμε τα ζώα, οτι οι φόλες είναι δολοφονία που διώκεται ποινικά, και οτι για να πάρει κάποιος σκυλάκι θα πρέπει να ξέρει οτι είναι μεγάλη ευθύνη!!
    Εάν τα κάνεις αυτά, οι ενήλικες σε ευγνωμωνούμε.

Share This Page