Το χνουδι μου εφυγε...

Discussion in 'Κουνέλια ακατάλληλα για στιφάδο' started by Narkissa, Nov 19, 2020.

1. Narkissa

Narkissa New Member

Γεια σε ολους τους κουνελογονεις! Δεν θέλω να ρωτησω κατι απλα γραφω για να απαλυνω τον πονο μου και επειδη ξερω οτι θα με νιωσετε ολοι σας!
    Χτες μετα απο 11 υπεροχα χρονια εφυγε η Σανελιτσα μου, το πιο υπεροχο lionhead του κοσμου! Μέλος της οικογένειας, κοιμόταν στην κυριολεξία μαζι μας, το σπιτι όλο δικο της, 11 χρόνια παρέας και συντροφιας!
    Ομως... Μεσα σε ενα μηνα αρθρίτιδα, μεσα σε μια μερα παραλυση στα πισω ποδια, την επομενη εφυγε.
    Ξυπνησα κατα τις 1.30 τα μεσανυχτα και την ειδα να κείτεται στη μοκετα ανημπορη να κουνηθει, εγω και ο αντρας μου μειναμε μαζι της να τη χαιδευουμε και να της μιλαμε μεχρι 2.20 που ξεψυχησε. Αφησε δυο αδυναμες φωνουλες, εκλεισε τα ματακια και αυτο ηταν...
    Απο τη μια ειμαι ευγνώμων που ειχα το προνομιο να ειμαι κοντα της την ύστατη στιγμη, ξερω ότι ηταν πολυ γρια, ξέρω οτι έφυγε ηρεμα αλλα το μυαλό δεν παύει να αναρωτιέται... ήταν κάτι που έπρεπε να κάνω και δεν το έκανα; Γιατί έβγαλε αυτες τις φωνούλες;
    Είναι ίσως που σε συμπεριφορα ποτε δεν έδειξε γρια, μέσα στη ζωντανια ακομα και λιγες ωρες πριν σβησει... το σώμα της όμως την προδωσε...
    Σανελ οπου και να είσαι να ξέρεις ότι θα είσαι για πάντα μέλος της οικογένειας και δεν θα σταματήσουμε ποτέ να σε αγαπάμε!

Share This Page