το κουνελακι μου ειναι αρρωστο???

Discussion in 'Ρίξε Ανακοίνωση' started by kathrin, May 9, 2015.

1. kathrin

kathrin Member

Γεια σας το κουνελακι μου ειναι συνεχεια ξαπλωμενο και μεσα και εξω απο το κλουβι τωρα τελευταια το κανει.. ανησυχω???
  2. Klelia&Jerry

Klelia&Jerry New Member

Πριν ξαπλωσει εχει κουραστει; πχ. Εχει τρεξει, εχει παιξει... Αν ναι τοτε δεν εχει παθει τιποτα, και το δικο μου ετσι ακριβως κανει ( Μονο που το δικο μου ξαπλωνει και οταν δεν εχει κουραστει, απλως μαλλον για να χαλαρωσει:))
  3. kathrin

kathrin Member

Σε ευχαριστω...κανει να παω το κουνελακι μου με λουρακι σε κια εκδρομη σε ενα περιβολη μ:ζι μου?
  4. Klelia&Jerry

Klelia&Jerry New Member

Τι ειδους λουρακι;
    Το ολοσωμο νομιζω κανει...τα υπολοιπα λουρακια δεν κανουν επειδη ενοχλουν το κουνελακι και με εναν λαθος χειρισμο μπορει να πνιγει.
    Last edited: May 23, 2015
  5. kathrin

kathrin Member

Δεν καταλαβαινω τι γραφεις παντος του λουρακι δενει στα δυο μπροστα και στη ραχη του
  6. Klelia&Jerry

Klelia&Jerry New Member

Συγνωμη, γραφω με το κινητο και μερικες φορες κολλαει...:(
  7. kathrin

kathrin Member

Δεν πειραζει απλος μπορεις να.μου το ξαναστειλεις?
  8. Klelia&Jerry

Klelia&Jerry New Member

Το ολοσωμο νομιζω κανει για τα κουνελια αλλα τα υπολοιπα δλδ αυτα που πιανονται μονο απο το λαιμο τους, δεν κανουν. Κανουν μονο για σκυλους και γατες.
    Το δικο σου λουρακι κανει για κουνελια. Αλλα ειναι καλυτερα τα ολοσωμα λουρακια.( Δυστηχως δεν μπορω να βαλω φωτο):)
  9. kathrin

kathrin Member

Δεν πειραζει...... αυχαριατω για την απαντηση σου.... αα και κατι ακομα.... το κουνελακι μου πριν δυο μερες δεν τρωει ουτε πςεινει νερο.Τι να κανω....(Πινει λιγο)
  10. Klelia&Jerry

Klelia&Jerry New Member

Ποσο χρονων ειναι;
    Υπαρχει πιθανοτητα να εχουν μεγαλωσει τα δοντακια του και να μην μπορει να φαει. Επισης ελενξε τα κακακια του εαν ειναι οπως ηταν πριν. Γιατι εαν ειναι μπορει να τρωει ενω εσυ δεν το βλεπεις. Και παρακολουθησε το εαν συμπεριφερεται οπως πριν 'η ειναι καθισμενο στη γωνια, μαζευεται και δεν θελει να παιξει κ.α.
    Μπορει ομως να εχει προβλημα με το εντερακι του. Οπως σου ειπα και πριν ελενξετα κακακια του εαν ειναι φυσιολογικα.
    Κανε του ενα << check up>> σ'αυτα που σου ειπα και γραψε μετα ενα reply.
  11. kathrin

kathrin Member

Λοιπον... τα κακακια του ειναι ιδια... ο μικρος μου ειναι 9 μηνων.. και η συμπεριφορα του ειναι ιδια .....του αλλαξα προσφατα την τροφη του ,μηπως φτεει αυτο? Γιατι οταν του βαζω και λιγο απο την αλλη την τσακιζει... και οκ ταν του βαζω αποξηραμενο χορτο
  12. Klelia&Jerry

Klelia&Jerry New Member

Αν πινει νερο και δεν τρωει μπορει μαλλον απλως να μην του αρεσει η τροφη που του βαζεις. Τι τροφη του πηρες;
  13. kathrin

kathrin Member

Τωρα του πειρα αλλη verse laga που ειναι ιδικη για την ηλικια του
  14. kathrin

kathrin Member

Νομιζω οτι του αρεσεο

Share This Page