Το Village Park "ξεφορτώθηκε" τα αδέσποτα (!)

Discussion in 'Ρίξε Ανακοίνωση' started by Strayshelp, Nov 24, 2006.

1. Strayshelp

Strayshelp New Member

TO VILLAGE PARK – ΡΕΝΤΗ
    ΞΕΦΟΡΤΩΘΗΚΕ ΤΑ ΑΔΕΣΠΟΤΑ ΖΩΑ ΠΟΥ ΖΟΥΣΑΝ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ

Το Village Park στου Ρέντη, σήμερα το πρωί παρέδωσε τα ζώα του σε γνωστό απατεώνα – κτηνίατρο με πανσιόν φιλοξενίας ζώων. Ο κτηνίατρος αυτός είναι γνωστός για την ανήθικη δραστηριότητα του με τα τετράποδα και για τις άθλιες συνθήκες διαβίωσης των ζώων στην πανσιόν του.

Τα ζώα ζουν σε άθλιες συνθήκες, σε χώρους βρώμικους, δεν τρέφονται καλά, δε βγαίνουν ποτέ εκτός των κλουβιών.

Το VILLAGE PARK – ΡΕΝΤΗ φυλάκισε τα ζώα για πάντα, ενώ υπήρχαν άνθρωποι που νοιάζονταν γιαυτά. ΤΙ ΕΛΕΓΧΟΣ ΕΓΙΝΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΝΣΙΟΝ ΠΡΙΝ ΑΝΑΘΕΣΕΙ ΤΟ ΕΡΓΟ?

Η «υπεύθυνη» που ανέλαβε να βρει στέγη για τα ζώα αυτά, φημολογείται πως χρηματίστηκε από τον κτηνίατρο για να του δώσει τα ζώα, εφόσον είχε ενημερωθεί από ζωόφιλους για την ανήθικη δράση του, η οποία είναι ενάντια σε κάθε φιλοζωϊκά αισθήματα. Γιατί επέλεξε αυτή και όχι άλλη πανσιόν?

Ζώα με τσιμπούρια, πεινασμένα, άρρωστα, μέσα στο κρύο και την υγρασία, είναι οι εικόνες που έχουμε δει. Κατοικίδια ζώα που γύρισαν πίσω από φιλοξενία στην πανσιόν του εν λόγω κυρίου είχαν σοβαρά προβλήματα υγείας.

Ζητώ να γυρίσουν πίσω τα ζώα στην περιοχή τους, ή να τα αναλάβει κάποιο φιλοζωϊκό σωματείο, φιλόζωοι εθελοντές ή ιδιώτης με αξιοπρέπεια γιαυτό που κάνει και αγάπη προς τα ζώα. Υπάρχουν εκατοντάδες αξιόλογες πανσιόν στην Αττική, ζητώ να μεταφερθούν τα ζώα αλλού!!

Παρακαλώ προωθείστε ΠΑΝΤΟΥ το γράμμα αυτό, ενημερώστε και άλλο κόσμο, επικοινωνήστε με τον Διευθυντή του κέντρου κύριο Τριανταφυλλίδη και ενημερώστε τον για τη δράση της υπαλλήλου του.

Ρωτήστε:

ΤΙ ΕΛΕΓΧΟΣ ΕΓΙΝΕ ΣΤΗΝ ΠΑΝΣΙΟΝ ΠΡΙΝ ΜΕΤΑΦΕΡΘΟΥΝ ΕΚΕΙ ΤΑ ΖΩΑ?
    ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΑ ΕΠΙΣΚΕΠΤΟΜΑΣΤΕ?
    ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟΥΣ ΒΡΟΥΜΕ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ ΝΑ ΤΑ ΥΙΟΘΕΤΗΣΟΥΝ ή ΣΚΟΠΟΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΕΙΝΟΥΝ ΕΚΕΙ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ?
    Στείλτε φαξ διαμαρτυρίας, ή ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ ΝΑ ΕΠΙΣΚΕΠΤΕΣΤΕ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΧΩΡΟ σε ένδειξη διαμαρτυρίας, ώσπου τα ζώα να μεταφερθούν σε χώρο που τους αξίζει.

Ευτύχιος Τριανταφυλλίδης, Διευθυντής Κέντρου
    Θηβών 228 και Πέτρου Ράλλη,
    18233, Αγ. Ιωάννης Ρέντης.
    Tηλ .: (+30) 210 4256087, 210 4257267
    Fax.: (+30) 210 4918784
  2. phantomas

phantomas New Member

Έτσι κι αλλιώς ποτέ δεν μου άρεσε το Village στο Ρέντη και έχω να πάω κάτι χρόνια αλλά τα αδέσποτα εκεί τα θυμάμαι. Είχαν συνηθίσει τον κόσμο και δεν ενοχλούσαν κανέναν. Και φυσικά θα στείλω φάξ (αναφέρωντας και το γνωστό θεώρημα του μάρκετινγκ, 1 ευχαριστιμένος πελάτης μπορεί να φέρει άλλους 3, αλλά 1 δυσαρεστημένος μπορεί να διώξει 10 -όχι οτι θα ιδρώσει φυσικά το αυτί του- )

Απλά τι να αναφέρουμε στο φάξ? Οτι απαιτούμε να μεταφερθούν αλλού?
    Γνωρίζουμε το όνομα της υπαλλήλου? Είναι σίγουρα γυναίκα?
    Να απαιτήσουμε να επανατοποθετηθούν στον χώρο τους?

Να τα στείλουμε επώνυμα? Εγώ προσωπικά δεν έχω πρόβλημα.
  3. Σάκης

Σάκης New Member

Αν ρωτηθεί ο Τριανταφυλλίδης θα είναι αληθινή η απάντηση του; αν βεβαιώσει τους πάντες ότι τα ζώα είναι μια χαρά και έχουν βρει την ευτυχία τους θα λέει αλήθεια;
  4. RINIO

RINIO New Member

ΟΠΩΣ ΕΧΕΙ ΓΡΑΨΕΙ ΣΤΟ POST τΟΥ STRAY, Η KSANTHI ΜΙΛΗΣΕ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΕΙΠΑΝ ΠΩΣ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΕΧΟΥΝ ΥΟΘΕΤΗΘΕΙ ΟΛΑ.
    ΚΑΝΩ ΑΝΤΙΓΡΑΦΕΙ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΤΗΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΤΙ ΤΗΣ ΕΙΠΑΝ.

Θέμα: :: Pets.gr :: Fw: ΠΡΟΩΘΕΙΣΤΕ ΠΑΝΤΟΥ!!! TO VILLAGE PARK – ΡΕΝΤΗ ΞΕΦΟΡΤΩΘΗΚΕ ΤΑ ΑΔΕΣΠΟΤΑ ΖΩΑ ΠΟΥ

loipon pira shmera thl kai milisa me mia sphliwpoulou athina . ths eipa oti enhmerwthika gia to gegonos kai oti eixa dei ekei ena skulaki kai ithela na to uiothetisw .mou eipe oti ta adespota OLA uiothetithikan apo upallhlous tou village kai oti sthn pansion metaferthikan mono gia na emboliastoun kai na katharistoun .ayta ta sumperasmata dika sas.
  5. phantomas

phantomas New Member

Γιατί δεν μου ακούγεται και πολύ πιστευτό? Είναι δυνατόν να υιοθετίθηκαν όλα ταυτόχρονα? Και γιατί δεν το κάνανε τόσα χρόνια? Και ας μην ξεχνάμε οτι δεν μιλάμε για κουταβάκια αλλά για ενήλικα σκυλιά, που σημαίνει οτι είναι πιο δύσκολο να υιοθετηθούν....
  6. Marianthy

Marianthy New Member

Κι εγώ είμαι λίγο δύσπιστη.
  7. RINIO

RINIO New Member

Εννοειτε πως λενε μ....ς.
    Το θεμα ειναι τι μπορουμε να κανουμε. Με αυτη τη δικαιολογια ειναι σαν να σου δενουν τα χερια.
  8. Σάκης

Σάκης New Member

Ετσι όπως το λέει λες και μιλάει για χαρτοπετσέτες που περίσσεψαν και τις μοιράστηκαν οι υπάλληλοι. Λες και είναι το πιο αυτονόητο πράγμα να υιοθετούν οι υπάλληλοι των επιχειρήσεων τα αδέσποτα που τις περιτριγυρίζουν.
  9. joan

joan New Member

Δεν μπορούμε να μάθουμε που είναι αυτή η πανσίον? Ίσως αν πάμε απο εκεί να μάθουμε κάτι. Ή να μιλήσουμε με υπαλλήλους του Village.

Share This Page