Τον στελνεις στο δια... η οχι???

Discussion in 'Δράσεις-Διαμαρτυρίες' started by Marzi:D, Sep 3, 2011.

1. Marzi:D

Marzi:D New Member

Λοιπον, θα ξεκινισω λεγοντας οτι διπλα απο το σπιτι της κολλητης μου ειναι ενα μαγαζι που πουλαει αυτοκινιτα και εχει ενα Ροτβαιλερ για φυλακα.
    Προχτες ημουν με την παρεα μου και πηγαιναμε στο σπιτι αυτης της κοπελας.
    Περασαμε εξω απο το μαγαζι και μυρισαμε την γνωστη μυροδια..(σαν ψοφιμι...)
    Πηγαμε να δουμε την ηταν και ειδαμε το σκυλι πεθαμενο, με μυγες γυρω του και αιμα κοντα στο στομα του. Να σημειωσω οτι το σκυλι ειταν μικρο σε ηλικια. περιπου 2 ετων.
    Η κολλητη μου μας ειπε οτι ο ιδιοκτητης ειχε παει διακοπεσ.. Πηραμε τηλεφωνο μια φιλοζωηκη εταιρια και μας ςιπαν οτι θα εστελναν το δημο να μαζεψει το καημενο το σκυλι και να κανονισει τον ιδιοκτητη του..
    Καποιος μας ειδε που περναμε τηλεφωνο ακι του το ειπε και ηρθε την ιδια μερα να μαζεψει το σκυλι.. Και ποιος ξερει τι το κανε...

Τελως παντων, τον συναντησαμε σμρα και το επαιζε στεναχοριμενος κιολας..."ψωφισε ο καημενος.." και τετοια... τον ρωτησαμε που ηταν και ειπε οτι ειχε παει μια βδομαδα διακοπες να ξεσκασει.. μασ ειπε οτι ειχε αφησει εναν κουβα με φαγητο στο σκυλι και οτι του δινε αντιβιωση για τα ματια του...

Και η μαμα της κολλητης μας ειπε οτι ειχε κι αλλα σκυλια πριν απο αυτο και ολα ψωφισαν σε μικρη ηλικια..τυχαιο?

Οταν εχεις ενα σκυλι αρρωστο, που χριαζετε αντιβιωση, το αφηνεις μες στη ζεστη, μες στον ηλιο και φευγεις??????

Τον στελνεις στο δια**λο τν μ*** η οχι...??? :/:/:/
  2. Brunitsa

Brunitsa Member

Όταν το είδατε πεθαμένο, μήπως πήρε το μάτι σας κανά μπολ φαγητού ή νερού ή μπα; Αν ναι, είχαν τίποτα μέσα ή ήταν άδεια;Το αίμα κοντά στο στόμα του από τι να ήταν άραγε; Λέτε να το είχε κακοποιήσει; Κρίμα το σκυλάκι, δυστυχώς όμως δεν είναι το πρώτο αλλά ελπίζω το τελευταίο εξαιτίας του...
  3. Marzi:D

Marzi:D New Member

Υπηρχε ενα μπολ αλλα ηταν αδειο...
  4. Mirella_B

Mirella_B New Member

Υπαρχουν πολλα τετοια ανθρωπομορφα τερατα γυρω μας.
    Θα αναφερω απλα οτι πριν 2-3 χρονια, καπου στην Κυψελη αν δεν με απατα η μνημη μου, ιδιοκτητης pet shop εφυγε για διακοπες, αφηνοντας να πεθανουν απο πεινα και διψα δεκαδες πουλακια που ειχε μεσα στα κλουβια!!!!!!!!
  5. Bizz

Bizz New Member

δεν ξερεις ομως πιος ευθηνετε για αυτο.ναι μεν ειναι αυτος υπευθηνος για την ανατροφη και την ζωη του σκυλου,αλλα μπορει να ειχε αναθεσει σε καποιο γνωστο του τη φροντιδα για τις μερες που ελειπε και αυτος να ηταν ανευθηνος.εγω απλα υποθετω.

Share This Page