Τουαλέτα

Discussion in 'Απορίες' started by fido's_mum, May 8, 2008.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. fido's_mum

fido's_mum New Member

Ο Φίντο , η αγάπη μου η μεγάλη, δεν μπορεί με τίποτα να μάθει να τα κάνει έξω από το σπίτι. Έχω ανοιχτή τη μπαλκονόπορτα και αυτός τίποτα, επιμένει να εντοπίζει σημεία να τα κάνει εκεί που είμαι εγώ δίπλα του και έχει ιδιάιτερη προτίμηση να τα κάνει όπου δει καλώδια στο πάτωμα, δεν ξέρω γιατι... Το να τον βγάζω έξω το θεωρεί παιχνίδι, παίζει κ κρατιέται κ μετά τα κάνει πάλι μέσα! Δεν ξέρω τι να κάνω... :( :(
  2. Kopros

Kopros New Member

αρχικα να τον βγαζεις μετα απο καθε γευμα 5 λεπτα...εαν εχεις crate θα σε βοηθησει απιστευτα..στην αρχη θα πρεπει να τον εχεις μεσα και να τν βγαζεις να τα κανει πρωτα και μετα να παιζει...το crate εαν παρεις θα πρεπει να ειναι τοσο οστε να μην εχει τρελο χωρο μεσα ,δηλαδη να του ειναι ακριβως για να ειναι ανετα αλλα και να μην βρισκει χωρο να τα κανει....σταθεροποιησε του τα γευματα εαν δεν το εχεις κανει και βγαζε τον συγκεριμενες ωρες καθεμερα....οταν το μαθι μπορεις να ον εχεις πιο χαλαρα ωστε να περιμενει να τον βγαλεις και να μην τα κανει με το που του ερθουν.....μπορεις επισεις να δοκιμασεις την μεθοδο της πανας ...αφου μαθει να τα κανει εκει, την μεταφερεις στο μπαλκονι ωστε να συνδιασει το μπαλκονι με την αναγκη του....και μετα συνεχιζεις στην βολτα....
  3. aristea

aristea Active Member

4. fido's_mum

fido's_mum New Member

τι είναι το crate;
    :smt100
  5. aristea

aristea Active Member

6. fido's_mum

fido's_mum New Member

ξέρει κανείς άραγε γιατί ο Φίντο γουστάρει να τα κάνει σε καλώδια; ανέκαθεν! γιατί;
  7. gikkat

gikkat New Member

Παρακαλώ να συνεχίζετε τις απορίες σας στα ήδη υπάρχοντα θέματα. Ειδικά για το θέμα της τουαλέτας έχουμε πολλά και αναλυτικότατα θέματα. Ορισμένα από αυτά έχει παραθέσει η Αριστέα.

Για να μην μιλάμε παράλληλα σε πολλά & διαφορετικά θέματα το συγκεκριμένο θα κλειδωθεί, αλλά θα παραμείνει εδώ έτσι ώστε να βλέπετε τα links.

Ευχαριστώ,
    Κατερίνα
Thread Status:
Not open for further replies.

Share This Page