τριζει τα δοντια του!

Discussion in 'Κουνέλια ακατάλληλα για στιφάδο' started by b.eta, Jan 3, 2018.

1. b.eta

b.eta New Member

Καινουρια κουνελομανα!!!πηρα ενα κουνελακι νανο το πηγα στο κτηνιατρο για να κανει εμβολιο κ να δουμε το φυλο.Μου ειπε οτι ειναι πολυ μωρο περιπου 4εβδομαδων ισως και πιο μικρο και να της το ξανα παω σε 2εβδομαδες..Γενικα ειναι πολυ δραστηριο τρεχει πανω κατω πηδάει στα καγκελα απο χ8ες το πρωι ομως τριζει ολη μερα τα δοντια του.Να ανησυχω;
  2. Evitanelly

Evitanelly New Member

Απ´οτι γνωριζω τριζουν τα δοντια τους οταν κατι τα ενοχλει. Εγω πχ αν το σηκωσω και δε θελει να καθισει μαζι μου τριζει τα δοντια του και καταλαβαινω οτι θελει να το αφησω
  3. b.eta

b.eta New Member

Καπου διαβασα οτι τα τριζουν οταν ειναι χαρουμενα ή οταν πονανε.Εμενα τα τριζει κ οταν κοιμαται και οταν τρεχει πανω κατω και πριν που τν χαιδευα και καθοτανε παλι τα ετριζε.Ολη μερα απο χ8ες!
  4. marich

marich Active Member

Μήπως έχουν μεγαλώσει πολυ τα δόντια του και θελουν κόψιμο ?
  5. b.eta

b.eta New Member

Ηταν 3 εβδομαδων..μου το δωσανε παραα πολυ μωρο.αυτο κανονικα επρεπε να πινει ακομα γαλα..το πηγα στον κτηνιατρο κ μ ειπε οτι εχει ειλεο αλλα δν μπορουσαν να του κανουν κ παρα πολλα..περα απο ορο κ να το ταιζω με συριγγα...προσπαθησαν να του βαλουν ενδοφλέβια καποιο φαρμακα αλλα δεν μπορουσαν γτ ηταν πολυ μικρες οι φλεβεσ του κ δεν εβρισκαν...μ ειπαν να το αφησω εκει γτ ειχε παθει υποθερμια και την αλλη μερα μερα με πηραν κ μ ειπαν οτι δεν αντεξεε
  6. marich

marich Active Member

Κριμα για το κουνελάκι !

Share This Page