ΒΟΗΘΕΙΑ!ΜΙΑ ΖΩΗΡΗ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ!

Discussion in 'Απορίες' started by pofia82, Apr 11, 2010.

1. pofia82

pofia82 New Member

Γεια σας! Ειμαι καινουργια στο φορουμ και θα ηθελα τη βοηθεια οποιου μπορει να μου δωσει τα φωτα του..Προσφατα στη γειτονια μου ηρθε ενα γλυκο τεραστιο, θηλυκο,ουτε που ξερω τι ρατσα ειναι,κατι σε τσοπανοβοηθο μου κανει....Αρχικα ολοι στη γειτονια,τη διωχνανε, τη χτυπουσανε και γενικως τη θεωρησανε τον εξω απο δω της περιοχης, ακομα και τα παιδια...Βεβαια αυτο γινοταν επειδη η σκυλιτσα αυτη πηδουσε επανω τους και εγλειφε οποιον πλησιαζε..Το καλο ειναι οτι δε δαγκωνει οποτε εχει γλιτωσει τη φολα( εχουμε πολλους καλοθελητες...). Βεβαια εγω βλεποντας αυτη τη κατασταση και εχοντας προσφατα χασει τον αγαπημενο μου Teddy απο καλα αζαρ, θεωρησα καλο να την κρατησω...Ομως δυστυχως εχουμε προβληματα προσαρμογης τα οποια θελω και να διορθωσω οπως μπορω...1ο προβλημα ειναι οτι με τη πρωτη ευκαιρια το σκαει απο τα καγκελα,οποτε εχω αναγκαστει να τη εχω δεμενη σχεδον ολη τη μερα....2ο προβλημα, μολις τη πλησιαζω για να τη λυσω, πηδαει επανω μου και φυσικα με περναει ολοοοοοκληρη με τη γλωσσαρα της....το δευτερο ειναι και το χειροτερο γιατι φοβαμαι οτι αν συνεχισει να μου φευγει και επιτεθει παλι σε κανενα παιδι και θα βρω το μπελα μου και μπορει να την κακοποιησουν...Πειτε μου οποιος ξερει πως μπορει να κοπει αυτη η συνηθεια?....Πως να της κοψω το να βγαινει μεσα απο τα καγκελα και πως να την κανω να μη βλεπει τους ανθρωπους σαν αλογα?....

Share This Page